Prijava

Dobro, ne ulazim u to da li je metal dobra muzika ili ne. Da se odmah ogradim na početku. Volim metal (ne sve, al vecinu) i štreber sam.
Elem, vremenom sa godinama (imam malko više od proseka vukajlije), primetio sam koja grupa ljudi sluša ovu vrstu muzike. Bio sam svedok i ljudi koji su iz metal-rok fazona prešli u narodnjake, a i ljudi koji su pod stare dane provalili da je metal ok. Ali generalno, primetio sam da jedna grupa ljudi ima veću tendenciju ka ovoj vrsti muzike. Uglavnom povučeni ljudi sa većim kvocijentom inteligencije od proseka. I što agresivniju muziku slušaju, to su u real-lifeu da nazovem tako, veći štreberi. Povučeni, nenametljivi i fini.
A i cela ta priča sa krvlju, lobanjama, smrću, itd... Meni bre nekako štreberska.

Dobro, da ne bude da generalizujem, nije baš tako crno belo, al sam primetio. Ne mislim sad da ako neko sluša nešto što može da se svede pod metal da je odma štreber. Ali rasprava da li je vikinški metal bolji od industrijal metala, ili da se pomene math metal (da, čuo sam i za to) i raspravlja o tome, je jebeno giki :)
I što je najgore, najveći gikovi su oni koji se bune da nisu :)
Šta vi mislite o ovom fenomenu?

Evo od štrebera pesma da slušate dok pišete:
http://www.youtube.com/watch?v=h201m8_pkRI

Ахаахха, која тема. :))

Па јесте, у великом броју случајева, додуше, требало би дефинисати у потпуности термин "штребер".

Da ne lupam puno evo kratko i jasno.
Jeste.

pa ne mislim na štreber samo da je dobar u školi... više je prikladan izraz geek ili nerd. al ne umem da ga prevedem na srpski

Uglavnom povučeni ljudi sa većim kvocijentom inteligencije od proseka. I što agresivniju muziku slušaju, to su u real-lifeu da nazovem tako, veći štreberi.

Ha ha, ja slušam neke od najtvrđih vrsta, al sam svejedno jedva srednju završio.

Morao sam da se javim jer si napisao tamo vikinški metal VS industrial, pa sam se osetio prozvanim, ha ha

Uglavnom povučeni ljudi sa većim kvocijentom inteligencije od proseka. I što agresivniju muziku slušaju, to su u real-lifeu da nazovem tako, veći štreberi. Povučeni, nenametljivi i fini.

Odma jedno njah, jer ja nisam povučen i miran, nego se ne može živjet' od mene...

A i cela ta priča sa krvlju, lobanjama, smrću, itd... Meni bre nekako štreberska.

Ja ionako ne volim ovo, lobanje i ta sranja, nisam zaluđen time, nekako mi to malo dječiji trip više...
Nekad mi je smetao onaj kostur Mejdena baš zbog toga...

Ima istine u tome.Davno, kad sam isao u osnovnu skolu, svi metalci su bili streberi, u smislu, da su bili odlicni djaci, isli na takmicenja, i tako to.I u srednjoj skoli je vecina boljih ucenika slusala metal ili neki rok, tako tvrdnja u imenu teme ima smisla.

Edit:A, koji je prosek na Vukajliji po godinama?Bar otprilike.

Pa ja se baš i ne bih složila, iskreno, većina metalaca koje poznajem su deca debili.

Misli na povučene, nadprosječno pametne osobe.
90% Vukajlijaša

pa ne mislim na štreber samo da je dobar u školi... više je prikladan izraz geek ili nerd. al ne umem da ga prevedem na srpski

То је већ друго.

Па своди се на то да јесте, али опет, имаш изузетака. Ево, ја слушам многе метал бендове (мада више слушам онај класичан прави рок), па опет, нити сам био добар у школи (добро, био сам врло добар), нити баш нешто одударам од околине. :)

ma smarko ti si gik na sebi svojstven način, veruj mi :)
ni sam ne znaš to

Ima istine u ovome što je kelt napisao svakako, nego ja samo rekoh za sebe...
Ima masu đece sa ovim tripom za kosture i to, meni to glupo...

Ja se npr oblačim kao roker ili se meni čini to samo... Često nosim i trenerke, nemam pojma...

A ovo da su odlični u školama.... Teško, bar kod nas u CG jer su svi oni kao metalci, rijetki su, pa su u tripu nekom, nemam pojma i onda kao bježe sa časa i okupljaju se neđe po parkovima i kao piju, seru nešto...

Ima masu ljudi koji iskopaju neki tamo treš metal bend na jutjubu i kenjaju okolo nešto, prosipaju pamet da bi ispalo kako su oni uhuuuuhuuu vrhunski poznavaoci muzike, ali većina te đece je samo u tripu da voli metal...

Jedan drug je slušao Mensona, Bodome, Mejdene itd,kupio gitaru, nije se moglo od njega živjet' u bus... Posle po' godine sluša cviju i tako ta govna...

Ha ha, ja slušam neke od najtvrđih vrsta, al sam svejedno jedva srednju završio.

gik koji se ne razume u matematiku???
thats so sad :P

ma smarko ti si gik na sebi svojstven način, veruj mi :)
ni sam ne znaš to

Što podrazumijevaš pod tim, možda i jesam :)

leela: ha ha ko je rekao da se ne razumem baš u matematiku?
niti da sam gik, pf...
XD

Сећам се неког истраживања, метал у неким фазама свог живота заиста слуша велики број натпросечно интелигентних људи, мада је тај број знатно већи код џеза. Занимљиво је да класику слуша велики број људи склони уметности, и људи на горњој граници просека интелигенције.

Наравно, много је фактора који утичу на то. Такође, у свим жанровима има свих нивоа интелигенције.

Jeste, za svaku vrstu muzike potreban je određeni mentalni sklop, a za metal je savršen taj neki gikovski.

Pa ja se baš i ne bih složila, iskreno, većina metalaca koje poznajem su deca debili.

Pa gledaj, čini mi se da si ti napisala na nekoj temi, ne sećam se sad kojoj, oni su i kvlt klošari a nose martinke za koje su njihovi roditelji prodali bubrege, tako da je isti slučaj i sad, citiram Celta:

I što je najgore, najveći gikovi su oni koji se bune da nisu :)

To ti je to otprilike.

Zašto svi mislite da su martinke skupe?
Nisu ništa specijalno (cenovno) u odnosu na bilo koje druge čizme (ne računajući one gumenjare za blato koje su sve popularnije)

Skupe su.Znam jer ih posjedujem.Tj. posjedovao sam ih.