Prijava

Ja sam samo rekla da mi je to interesantno, ne da su žene poštenije. Poštenje je samo po sebi relativan pojam...

Svaka čast ovom čoveku,iskreno ja verovatno ne bih postupio kao on,jbg svi smo postali isuviše lakomi na pare...Vlasnik tog novca ako ima imalo obraza bi trebao da ovoj poštenjačini plati sve dugove oko tih računa.

Lestate, koliko se sećam, bio si veoma aktivan na temi 'Ženska prava', sad kažeš i da lažemo... Misliš da dobro poznaješ žene?

Ne znam zašto, ali imam osećaj da sam se raspravljala baš sa Lestat o ženskim pravima...
samo se sećam da se nikako nisam slagala sa njim, baš ću jednom da proverim to (ako me ne bude mrzelo, a verovatno hoće).

messalina

A ovaj lik što je vratio, svaka mu čast. Zar zaista mislite da će da ostane tako ubog kao do sad? On je po mom mišljenju više profitirao ovakvim stavom nego da je uzeo. Zašto? Zato što je to malo mesto, a ljudi k'o ljudi vole da pričaju, a svi vole kad se dobro priča o njima, je l' tako? Tri kolena ima da slušaju priče kako je njihov prađed našao gomilu novca i pošteno ih vratio. Da ne kažem što će sada svaki normalan čovek da pokuša da zaposli takvog poštenjačinu. Stavi ga da čuva sef - siguran je.

http://www.mondo.rs/s200370/Info/Hronika_i_Drustvo/Ponekad_se_isplati_biti_posten_nalazac.html

Neću da kažem "rekla sam vam", ali REKLA SAM VAM. :) Ne može to da prođe nezapaženo. Nije trebalo da bude država, po mom mišljenju, ali dobro, bolje išta nego ništa.
Isplati se biti čovek. Verujem u to.

Lepo je sve to, i daaa Messalina nam je rekla :D ... ali jebo mater ako ja to razumem... Nebitan lik je vratio pare nekom drugom nebitnom liku, i sad država nagrađuje prvog nebitnog lika u ime drugog nebitnog lika...?? ŠKK? Politički poeni, šta li... Rešite mu problem na pravi način, tj. neka država uradi ono što je dužna da uradi prema socijalnim slučajevima, ovako ispada da se ceo narod zahvaljuje tom liku što nije ispao jaje i što je vratio pare. Pf... Ne razumem...

Nebitan lik je vratio pare nekom drugom nebitnom liku, i sad država nagrađuje prvog nebitnog lika u ime drugog nebitnog lika...?? ŠKK? Politički poeni, šta li... Rešite mu problem na pravi način, tj. neka država uradi ono što je dužna da uradi prema socijalnim slučajevima, ovako ispada da se ceo narod zahvaljuje tom liku što nije ispao jaje i što je vratio pare. Pf... Ne razumem...

Nije trebalo da bude država, po mom mišljenju, ali dobro, bolje išta nego ništa.

Isto sam i ja rekla, samo u skraćenom obliku. Ni ja ne kapiram ulogu države. Valjda su smatrali da se za tako poštenog čoveka koji je u problemu treba uraditi nešto. Ne znam ni po kom principu moj mozak funkcioniše, a kamoli državni sistem Srbije.... U svakom slučaju, drago mi je. I mislim da i da država nije iskočila, da bi se ovom čoveku pomoglo.

Ne znam ni po kom principu moj mozak funkcioniše, a kamoli državni sistem Srbije....

Na složenijem principu od države sigurno, pogotovu što si žensko :P xD
I meni je naravno drago što su mu pomogli, šta znam, ovako je najbolje, i vuk sit i ovce na broju... A ako je svima ok, onda šta koj' kurac ima da ispitujemo kako je do toga došlo. I za ovo

Isplati se biti čovek. Verujem u to.

se najiskrenije nadam, jer ima mnogo dobrih ljudi koji ne zaslužuju ono što ih je snašlo, ali nema uvek medija da to isprate.

U njegovoj situaciji bih uzela pare, verujem ja u svašta, pa i u to da je ,,trebalo'' tako da bude i da ih on nađe. Vratio je pare, pa je dobio i on nešto - eto, tako je trebalo biti. Sad da nađem tolike pare sigurno bih vratila.
Ali najviše mrzim tu gamad od ljudi kojima vratiš nešto, a oni nezahvalni. Tako jednom jedna moja drugarica (IQ 0, a još đubre) izgubila telefon i nađe joj jedan lik, nazove broj iz imenika upisan kao ,,mama'', sve super, vrati joj i ona se izdrka na njega što joj je potrošio kredit (tad kad joj je zvao mamu) i traži mu da joj da pare toliko koliko je potrošio. E, nekima baš ne treba vratiti.

Ja kad izgubim pare, niko nema nameru da mi vrati dok se sam ne potrudim. Obično mi se smeju i pitaju "Kad igraš sutra, da dođem i ja?". Zli ljudi, zli.

Ne bih vratio u bilo kojoj da sam situaciji. Negde oko nove godine nadjem neku nokiu, prodam za 55 jevreja i cao. Pre neki mesec nasao sam jos jednu nokiu, al se sjebo displej i izgrebao se mnogo, ko da ga je vlasnik bacio sa krova desetospratnice. Uzeo memorijsku od giga i vratio mu fon.