Prijava

Napomeni ti njima da ti ne bacaju kurtone i mast iz tiganja u WC-šolju, to ti je bitnije od depozita. :)

Kao prvo, reci mi, jel već imaš interesente za stan ili danas tek postavljaš oglas?

Posle ti napišem moja iskustva, ja sam veteran selidbe, 5 stanova za 5 godina, i selim se opet u junu :)

Kopiju lične niko ne traži, a ne bi ni smeo. Samo ludak bi ti je dao.

Napomeni ti njima da ti ne bacaju kurtone i mast iz tiganja u WC-šolju, to ti je bitnije od depozita. :)

И вату и штапиће за ушеса. :)

Imam interesente, treba sa njima da se vidim u 5 na brdu. Pričaj šta znaš? :)

Можеш да уведеш правило "прима нокта"...

Депозит је најважнији, у сваком случају... Френки све рек'о.

Ja sam potpisivao i ugovor, ali to ti i nije neka garancija u Srbiji, ne mozes da tuzis nekoga da ti je pokvario ves masinu. Trazi kopiju licne karte, nije to toliko neobicno, ipak ce ziveti u tvom stanu.

jel vam neko tražio lične podatke, kopija lične i sl.?

Samo ti traži kopiju, obavezno. Kontao sam da je i to opštepoznato. Spusti im 10-20 evra cenu...ali uzmi kopiju.

Kopiju lične niko ne traži, a ne bi ni smeo. Samo ludak bi ti je dao.

Bolje da on zna da ja znam gde živi, tako mu sigurne neće pasti na pamet da jedan dan iznese TV, friz i veš mašinu i nestane po principu "ko ga jebe, veliki je grad, neće me naći nikada". Koliko toliko osiguranje.

A šta ćeš da radi sa tom kopijom lične karte leba ti?

5 stanova za 5 godina, i selim se opet u junu :)

Ја у полусезони обавезно мењам стан. :) Ево за месец дана се селим у нови, четврти за две године.
Иначе, кажу сви нпр., може журке и музика све док се комшије не жале.

Kao što su već napisali, svi traže depozit, jedna kirija unapred.

Imao sam različita iskustva sa plaćanjem kirije, neki su tražili do petog, neki do 15og, naravno, to je stvar dogovora.

Kopiju lične niko nije tražio, šta će ti to uopšte?

Ne znam da li izdaješ preko agencije, ako izdaješ, oni će ti sastaviti ugovor.

Ako ne, treba da imate načelni dogovor o nadoknadi štete, sve ono što stanar ošteti se na kraju nadoknadjuje od depozita, ako depozit ne bude dovoljan, plaća još. Zbog ovoga, bitno je napraviti procenu vrednosti predmeta u stanu pre useljenja.

Ostale stvari su stvar lične preference, da li ćeš dozvoliti pušenje ili ne, da li ćeš dozvoliti kućne ljubimce ili ne, itd.

natnat- tek da imam neki trag o njemu ako dođe do nekih problema.
Ladno može da mi kaže da se zove Gvozden i da ga boli patka. Dok ne vidim nema stana , zajebi radnju:)

Да ми тражи копију ЛК реко би му да се носи у три лепе.

Obavezno uzmi sve podatke...ja ću ti odmah dati duplo više para za kiriju ako treba, ali da mi ne uzmeš podatke. Ogroman prostor za kriminalne aktivnosti svih vrsta i prevare...

Nemoj se igrati sa tim. :)

potrebna cimerka/cimer sa stanom u širem centru Begea. Do troje njih. Kirija do 80 eura

Kad se potpisuje ugovor o zakupu, ili bilo koji ugovor, normalno je da se traži lična karta na uvid, da se osoba identifikuje kao ta na koju će glasiti Ugovor.

to mene ne zanima
pali