Prijava

crni brate i ja sam. samo sto izgleda da ce biti neuzvraceno :)
a kod tebe kakva je situcaija?

Fali mi još 5 hiljada eura da uđem u nju, inače kod mene je stalno neuzvraćeno lolo

ja ne znam koliko meni fali ali je isto stalno neuzvraceno :)

Moj ortak je otisao tako u nemacku, doduse njemu godina bila 2k evra, blejao kod tetke u pocetku, saznao da ima to za dobijanje kinte ako imas fazon manje od 1000 evra po glavi, on izvadio to ovde, dobio ko ispicke kintu.
I to lagano placao i smestaj u tom univerzitetu, i hranu, i knjige i ostajalo mu, plus sto kad hod je hteo moze da radi u tom komplexu na par sati, a fazon najmanja satnica 7 evra :)

raspitaj se dobro na osnovu cega dodeljuju te pare, ako je prihod po glavi, uzimas glat

брт размисли добро да ли ће икада те паре да ти се врате кад завршиш те чколе

ја се не бих зајебавао

Pazi ako odem i dobijem stipendiju ja nista nisam potrosio.
Nego sta ako odem, platim 1550e ne dobijem stipendiju i onda moram da platim jos 12000-13000. To mene plasi.
Ono nemam nikog tamo, i da se zaposlim ne bih mogao da isplatim školarinu :D

Moram to još ovih dana duboko da istražim kada budem imao vremena.
Ima dosta balkanaca i svi bleje na tim finansijskim stipendijama, niko nema te što daje faks.

брт размисли добро да ли ће икада те паре да ти се врате кад завршиш те чколе

то, поготово што су то основне студије

моја колегиница, на пример, примљена на ЛСЕ и Оксфорд на постдипломске студије, ал је школарина типа 120 сома фунти, тако нека нереална цифра, ал су ти после докторске џабе

а кад докторираш на Оксфорду или ЛСЕ, тебра ту кинту вратиш за годину и по дана, па ти види

Kapun brate svaka čast, piči tamo na studije ako možeš finansijski da ispratiš. E sad nemoj pogrešno da me shvatiš, ali zar nije bilo bolje da si malo razradio kakve su ti mogućnosti oko školarine baš zato što je ozbiljna cifra u pitanju pa da tek onda eventualno polažeš prijemni pošto ovako ispada kao da si se zatrčao i skapirao da si švorc pa ti džabe propadne prilika.

Šta se zaludjujete, studenti su govna jbg

Kapune evo nekog mog vidjenja. Jedna strana mene bi volela da odes tamo, da prosperiras i ostvaris se, uspes u tome. Druga strana bi opet volela da ostanes ovde :(

Car je izijem. mudo, brate izijem.

Изијем лије Батистутине сузе лол (није моја дефиниција)

Капуне, честитке, надам се да ћеш добити стипендију.

Kapun brate svaka čast, piči tamo na studije ako možeš finansijski da ispratiš. E sad nemoj pogrešno da me shvatiš, ali zar nije bilo bolje da si malo razradio kakve su ti mogućnosti oko školarine baš zato što je ozbiljna cifra u pitanju pa da tek onda eventualno polažeš prijemni pošto ovako ispada kao da si se zatrčao i skapirao da si švorc pa ti džabe propadne prilika.

Postoje 2 stipendije. Prvu koju daje taj univerzitet na osnovu uspeha, i druga koju daje država na osnovu finansija.
Ja sam gađao tu prvu, ali sam eo juče dobio rezultate na kojima kaže da sam upao ali na samofinansiranje.

Inače ova finansijska stipendija je mamara. Dobiješ smeštaj, menzu, školarinu i 4000e bakšiša godišnje.