Prijava

Odlična tema!
Ja bih rekao da je inteligencija mizerna naspram strasti! Hvaliti nečiju inteligenciju je isto što i hvaliti nečije lepe oči. Cenim da je intelekt priroda podarila onim slabijim i mizernijim bićima (ljudima), kao jedan vid preživljavanja (vidi se uticaj čike sa slike). Naravno, to se mora shvatiti u izvanmoralnom smislu, jer drugačije bi se svelo na čovečiji darvinizam i slična hitlerovska stanovišta.
Strast bih stavio na više mesto, jer je stast, pre svega, vid volje za životom. Kad bolje pogledate, ako racionalno promišljamo život, mudro je reći da umreti se mora. Što bi se onda mučili da išta postižemo za života kad ćemo svakako postati ništavilo posle samo nekoliko decenija? E tu upada strast, ili volja za životom i iracionalno stajanje uspravno nad užasom egzistencije i njenim apsurdom.
Isr'o sam se loma.

Нешто ми ова теорија баш не штима. По њој бих ја био у поседу IQ-a од преко 220 поена.

МПНЧ
Вако, апсолутно тачно. Ако говоримо о интелигенцији као што је замишљам у том контексту. Док ја мислим зашто се лист врти ток пада или лелуја шта који курац ја радим у животу. Место да гледам сисићи и гузићи ја бленем у лист и питам се зашто! Онда приђе сиса и ја доватим само да бих је померио како бих наставио да гледам у лист... Јебо тај живот, и што су онда таки људи скењани...

Warner von Latinsche
Odlična tema!
Ja bih rekao da je inteligencija mizerna naspram strasti! Hvaliti nečiju inteligenciju je isto što i hvaliti nečije lepe oči. Cenim da je intelekt priroda podarila onim slabijim i mizernijim bićima (ljudima), kao jedan vid preživljavanja (vidi se uticaj čike sa slike). Naravno, to se mora shvatiti u izvanmoralnom smislu, jer drugačije bi se svelo na čovečiji darvinizam i slična hitlerovska stanovišta.
Strast bih stavio na više mesto, jer je stast, pre svega, vid volje za životom. Kad bolje pogledate, ako racionalno promišljamo život, mudro je reći da umreti se mora. Što bi se onda mučili da išta postižemo za života kad ćemo svakako postati ništavilo posle samo nekoliko decenija? E tu upada strast, ili volja za životom i iracionalno stajanje uspravno nad užasom egzistencije i njenim apsurdom.
Isr'o sam se loma.

ova prica je srnje, po mom misljenju naravno, jer ona govori o tome da li je bitnija u zivotu ili o cemu vec govoris IQ ili strast, a tema price je koliko sam ja skonto (ne iskljucujte mogucnost da sam malo spor) da li se IQ i strast medjusobno iskljucuju

ja verujem da su totalno nezavisne varijable

Po mom mišljenju i tvoja priča je sranje jer si je počeo zbog toga da bi rekao kako je moja priča sranje.
Tema glasi 'Inteligencija VS Strast za životom', ja sam dao svoje viđenje da smo previše pustili intelekt da vlada i da strast treba da ga nadjača. Ne vidim na koji način sam promašio temu.

Не би требало да надвлада ништа- треба да нађемо равнотежу између оба.

Ja veći značaj pridajem strasti i intuiciji. Mada bih rekao da treba da se vratimo na ono stanje kada još nije došlo do razlike između racionalnog i iracionalnog, ali to je skoro pa nemoguće, jer već oko 2500 godina podležemo konstantnom pritisku koji nas primorava na ovaj način razmišljanja kojim sada razmišljamo.

Моје мишљење на ту тему.

http://vukajlija.com/glup-si/269226

То како доживљаваш свет нема везе са интелигенцијом, већ са доживљајем. Неко воли плаву неко црвену, неко џез неко класику. Неко воли море неко планину.

ja sam dao svoje viđenje da smo previše pustili intelekt da vlada i da strast treba da ga nadjača.

koji smo to mi pustili intelekt? srbija i "moderna"kultura u njoj? svet i moderna "kultura" u njemu? nema tu nekog intelekta...ima samo mnogo vredjanja intelekta u svemu tome

jer već oko 2500 godina podležemo konstantnom pritisku koji nas primorava na ovaj način razmišljanja

nismo mi izmislili intelekt, mnooogo mnogo ranije su ljudi mnogo vise koristili intelekt i stvarali nesto zaista korisno, mi danas se samo igramo sa njihovim zakljuccima i dostignucima

e, da, za ovo to kazes

Po mom mišljenju i tvoja priča je sranje jer si je počeo zbog toga da bi rekao kako je moja priča sranje.
Tema glasi 'Inteligencija VS Strast za životom'

pogledaj prvi post na ovoj temi

Da li je tačno da je količina nečije inteligencije obrnuto proporcionalna količini životne strasti koju taj čovjek posjeduje - to jest, što je neko inteligentniji, to generalno ima manje strasti za bilo šta u životu?

Jovičiću, da skratimo: To što si u depresiji ne znači da si genije. lolo

Cuo sam da drkanje povecava inteligenciju srazmerno "E(%)=Nx7.5%xT/6" gde je N broj svrsavanja u toku dana,T vreme koje je utroseno na proces drkanja u minutima.N nesme biti veci od 7 u suprotnom ukoliko je N veci od 7 dolazi do opadanja inteligencije za "NE(%)=Nx1.5%x6/T".
Rakija povecava inteligenciju odnosom definisanim formulom "Nx3.57%x(T1+T2)/60" gde je T1 vreme ispijanja casice u minutima,T2 vremenski razmak u minutima izmedju ispijenih casica.Efekat funkcionise ukoliko se ne dovede do pijanog stanja.

@autor atomski mis:

nisi mi odgovorio na osobnu poruku :(