Prijava

Teško je nekome ko je zdrav u glavi da se tetovira jer ono što ti je danas kul ideja za tetovažu za godinu dana će biti transfer blama. Ne znam kako vi u svojim glavama, ali ja se ne osećam svaki dan ko Srbočetnički patriota pa da imam Momčila Djujića na svom telu svaki dan. Ne znam jel me kapirate, gotivim vojvodu, gotivim sve vezano za krajinu pravoslavlje i srbiju ali verovatno bi rekao s vremena na vreme "koji mi je kurac trebao momčilo na sisi" ili npr seksaš svoju curu a momčilo sa sise gleda u nju, ona dobije stra pa ne može dalje... razumeš brt

Ili još gore da istetoviram nekog pandu pa da kažem sebi 4. dan nakon tetoviranja "šta sam ja neki debil neki kinez pa imam pandu na ledjima koji mi je kurac" ili da imam ostrog na bicepsu pa kažem sebi jedno jutro "šta sam ja bojan srbska cast pa imam namastire po telu tetovirane" itd itd
imam hiljade primera sad a ni jednu adekvatnu tetovažu za koju sam siguran u bilo koje doba dana i noći da se neću pokajati

Pre 3 godine sam mislio Joy Division da teroviram na podlakticu, sad u ovom trenutku mislim da je to bila najgluplja ideja ikada

Dosta toga pametnog vidim u ovom postu

Zamisli da si neki svetski putnik i gde god da stigneš i zadržiš se par meseci, daš lokalcima da ti istetoviraju nešto iz svoje kulture

mislim da zbog takvih tetovaža ne bi mogao da se pokaješ

Recimo, ti se sad vratiš u kuću u kojoj si se rodio, pa ti tamo neko od lokalaca istetovira šahovnicu na podlaktici

E vidiš, jedino debilno u svemu ovome što pričaš jeste to što osuđuješ druge ljude za neke njihove odluke.

Srpska posla, trpanje nosa u tuđe šupke, šta te boli kurac što je neko tetovirao baš to i kako će to njemu da bude za 5 dana ili 50 godina?

Ti si onaj klasik kompleksaš koji se tetovira jer je to moderno.

Tetovaža može da bude dobra i loša po kvaliteti izrade. To šta stoji iza nje svakako nije tvoja briga :)

kad vidim tetovazu na vratu to mi deluje bas odbojno ne znam zasto.tetovaze su glupost, jos kad neko kaze da mu tetovaza kao ima neko znacenje od toga mi se sere.msm kakvo je to odavanje pocasti sa zvrljanjem po telu, kakav to smisao ima?neka riba istetovirala datum redjenja svog sina, zasto?cist debilizam.tetovazsa sa znacenjem..ma jebem vam mater.jedno vreme je bila popularna ptica feniks, znacenje-kad padnem ja ustanem.dizem se iz pepela i tako to.pa onda na zglobovima ruku inicijali, masa njih istetovirala to zato sto je in.cisto pomodarstvo je u pitanju nista drugo.pomodarstvo i debilizam.meni bolju poentu imaju tribali bas zato sto nemaju ,,znacenje,, nego svrhu koju ustvari ima svaka tetovaza u danasnje vreme a to je da ukrasi telo.nikakva dublja znacenja i ostala govna,i niko da kaze istetovirao sam se jer hocu da ukrasim telo i da budem sexi nego svi kao imaju neko DUBLJE znacenje.gurnem im ga duboko

Tužno mi je i to što i odredjene tetovaže imaju neke svoje periode kad su popularne, tipa rukav što je bio aktuelan 2013-14, ili tamo od 2010-2012 only god can judge me, ili one ruke spojene što se mole i drže brojanicu, ili tamo 2003-2008 zmajevi, kineska slova, tribali itd, i sad zamisli nekog u 2017-oj sa nekom od ovih tetovaža koliko smešno i debilno izgleda

Skočimiše nemoj mi uzeti za zlo, uzeo sam samo kao random primer, a svakako ako ti je sveža tetovaža stvarno i ako ti ima neko značenje možda se samo tripuješ da ima neko značenje pa ti posle 3 godine to značenje neće biti bitno toliko razumeš. Jedino ako si npr bio u kini pa ti je na neki način panda spasila život (ne znam da li je i kako to moguće al ajde) pa si istetovirao tu pandu u njenu čast onda bravo podrzavam 100%. Lepo je odradjena tetovaza da se razumemo ali mozda za par godina te smori

sta npr ja goticvim drazu i istetoviram drazu, a sta ko gotivi min 50 ljudi jel treba sve da ih istetovira.tetoviranjem draze salje se neka poruka ja sam nacionalista, ok koga boli kurac dal si ti nacionalista.ja stvarno ne vidim poentu.drugo je kad u nekim kulturama tetovaze imaju znacenje nekog ranga ali ovo sto ljudi ovde rade je cisto proseravanje

Jedino podrzavam tetoviranje inicijala pokojne majke, to vec ima dublje znacenje i ne treba se zajebavati

Moj drugar jedan istetovirao mrava ustvari logo od prodidzija. I sad da mi neko kaze da to ima DUBLJE znacenje. Retardacija... I uopste mi se sere od ljudi sto se zaljubljuju u druge nacije i kulture pa tetoviraju neke japanske samuraje kineske zmajeve i slova... I sere mi se od svega sto ima neko dublje znacenje sto kaze labo iz kraljeva

meni je sama ta svrha tetoviranja glupost.volim nesto i onda to istetoviram.gledaj svete ja volim prodidzi.za mene tetovaza ima samo svrhu da ukrasi telo, da ulepsa, a to je mnogo retka pojava

Ma nije to retka pojava to svi rade da bi bile face kao i lepo izgledali ali iz nekog razloga lazu da je zbog znacenja

Sta svasta za mene ima znacenje i sta sve ja volim pa nisam tetovirao, gluposti...

Ma i kad ribe pored pice istetoviraju neke horoskopske znake ili slicne zajebancije

Ne bih je ozenio da je zadnja na svijetu

Bas me interesuje
Gurne li im ga tatoo majstor u cupi

pa to me i nervira najvise, sto pricaju da su se isettovirali zbog nekog znacenja..ili neko kaze mrzim tribale jer nemaju znacenje.istetoviras tigra i uzivas u znacenju tetovaze- da si opasan.a jadni tigrovi pred istrebljenjem

Ja mislim da je u psiholoskoj osnovi svakog tetoviranja:
skretanje paznje na sebe
izigravanje onoga sto amerikanci kazu "special snowflake"
tripovanje izdvajanja iz mase i slicno

Pogotovo u Srbiji gde je tetoviranje i dalje malo taboo medju starijim ljudima, jer tipa 80% familije bi me cudno gledalo da se istetoviram

da, tako te stvari.

Zašto svi insistiraju da tetovaže imaju značenje?

Moje tetovaže imaju meni neke lične motive za tetoviranje, ali npr pandu nisam tetovirao iz nekog značenja već jer je prejeben motiv i odlično je zamišljen, otkinuli smo se dobrom travom i pustio je ruku da radi šta hoće.

Pa to je korektan GAS

Znači, ovo je unikatan motiv? Ako nešto ne bih smeo sebi da dopustim, to je da ne angažujem nekoga da mi nacrta originalnu tetovažu. Potpuno mi sumanuto deluje ideja da uđem na gugl ili otvorim katalog i kažem "evo ovu oću da mi radiš", a ono već trideset goveđih glava pre mene istetoviralo istu stvar

Ja se pre par godina družio povremeno s jednim zvognjevim drugarom i tad video onu zvognjevu tetovažu sove na grudima i bio iznenađujuće oduševljen i onda skoro vidim neku random ribu da ima istu tetovažu i to mi popiša početni utisak kompletno