Prijava

cloakatively

Само за ову могу да претпоставим шта значи. Нешто као прикривено? Јел сам у праву?

Ја сам мислио да идем на ЦПЕ за једно годину дана, да нагрувам вокабулар и да причам енглески сам са собом у сврху вежбе. ЦАЕ сам положио у трећем или четвртом средње, без трунке припреме, али не могу рећи да је био лак. Реадинг и спеакинг делови могу бити зајебани, њритинг је лаган ако си иоле елоквентан, док је листенинг пичкин дим.

Mej gad fak ju, pa što idete po tim kursevim i školicama? Platite Džimiju.

Vaj ar ljudi idu stalno u te školice ingliš lenguidža?

Pa da ne bi morali kod Dzimi boja.

Џими
To je мит да можеш негде да предајеш енглески с тим. Тако су и мене триповали кад сам својевремено полагао тај, сад могу слободно да кажем, пичкин дим од испита.

Па пази братац моја професорка што ми је предавала у школи енглеског неколико година раније је била ту због ЦАЕ испита, а мислим да сам је начуо да је и предавала у основној школи, ал' то нисам сигуран пошто се искључим кад ми неко почне причати нешто што ме не занима....

Познајем и сам неколико људи који нису ни близу апер интермидијет нивоа, а имају ЦАЕ положен. Безвезе....

Но, оно што ми је занимљиво је да сам оба пута на спикингу причао о некој екологији, чувању околине, глобалном загревању и сличним глупостима.... Као да не мењају те теме....

De ne menjaju, nas je u grupi bilo 6-7 i svako je normalno morao da se predstavi, odakle je i dobijali smo svoje teme...

Ау, много вас било, за ФЦЕ смо били ја и нека цава, а сада и на ЦАЕ сам био са неке две цаве и увек иста тема ми била.... Можда ме укењало....

Ја треба да полажем ФЦЕ, али оно, смор је и много лако.
Хоћу ЦАЕ, али ми "не препоручују". Боли ме курац...следеће године ћу.

Ako imas love sto da ne, to mu dodje negde oko 150-200 ako me drzi memorija..

Тако некако.

http://btjunkie.org/torrent/Cambridge-CAE-Advanced-Test-with-update-2008-From-practice-te/4358df36ab3a1f10bd785a8f13fa34d259df16ece711

Evo skinite ovo. Dobra stvar za pripremu čini mi se. Valjalo bi da odradi neko ko je već položio i da kaže valja li ova aplikacija. I ja bih da polažem CAE, samo da se nakanim.

Па пази братац моја професорка што ми је предавала у школи енглеског неколико година раније је била ту због ЦАЕ испита, а мислим да сам је начуо да је и предавала у основној школи, ал' то нисам сигуран пошто се искључим кад ми неко почне причати нешто што ме не занима....

Гледај, и ја кад сам положио ЦАЕ, мој профа ме ангажовао да предајем у његовој приватној школи, тј. да га мењам кад не може све да постигне, тако сам први пут почео да зарађујем неку нормалну лову. У приватним школама увек нешто може да се искомбинује.

И ја сам чуо за случајеве људи који раде с ЦАЕ у основним школама, али зато сам употребио фразу ''нормалне школе''. Позната је ствар да, ако си завршио англистику, нема теорије да добијеш сталан посао у неком већем граду уколико добру немаш везу. С друге стране, у малим градовима се отимају за језичаре, села да не помињем. Ту и тамо се нуде и веће плате, тако да није искључено да неко са ЦАЕ ради у таквој некој школи. Дај шта даш, боље ико него нико. (И сам бих радио у неком банатском селу кад не бих имао алтернативе)

Но, оно што ми је занимљиво је да сам оба пута на спикингу причао о некој екологији, чувању околине, глобалном загревању и сличним глупостима.... Као да не мењају те теме....

Па, углавном се врте исте теме о којима би као сви требало да имамо неки став. Мени су се и на факсу страни лектори попели на курац с тим. Докле више о економској кризи и глобалном загревању, аман? :))

Нема теорије да у већини случајева добијеш посао без везе, реално....

Ја сам их богами, задњи пут поприлично пошорао са Џорџом Карлином http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw
Мојој бившој је једном успела да западне тема о неким старим кућама, али и то се свело на еко-куће и чување енергије....

FCE je baš opušten ispit, položila sam ga još sa 14 godina bez mnogo cimanja. Jedini problem, ako si tremaroš, može da ti bude spiking deo, ali i tu dobiješ sliku o kojoj možeš da pričaš šta god poželiš i šta ti padne na pamet, dakle negde u glavi već može da postoji delom spremljen tekst. Pored toga, pričaš još nešto o sebi, što isto naravno lažeš i kažeš ono što ti najsigurnije zvuči. Sve u svemu, nije nikakav problem položiti ga.

Ja sledeće godine polažem FCE(nivo B2).

Stevčo Nekropostalo

stevcho,ako nastavis nektopostovanje,zacepicu ti supljinu na steni,,pa ces se osushiti od nedostatka zapljuskivanja talasa