Prijava

Znam dečka, ono 23 godine, normalan je kontam, zabavan, laf, učlanio se u jednu od vladajućih stranaka, eto kaže hoće nešto da napravi od života, hoće pare i zato sam kapirala da nije zatucan nekim ideologijama. I hajd... Skoro kad je bio onaj protest seljaka i kad su traktorima izašli na puteve (kao i svake godine, uglavnom) dali su im da sve blokiraju sem auto-puta. I dva traktora se probiju nekako na auto-put. Za neznamkolikokratko ali sat vremena najduže su doletela dva helikoptera da ih nadleću, to ih nešto opkolilo, cirkus iz filmova napravili. I gledamo mi opet za par dana neke heliće iznad grada i ja kažem na glas Šta izvode više s ovim helikopterima, nije ih stid da ih na seljake šalju, samo troše pare džaba. I taj dečko mrtav hladan pođe pričati neke teorije zavere kao Jeste, jeste, sve su to ovi što usporavaju reforme, ne daju nam u Evropu bla bla njih pošalju da prave haos.... Nastavi dalje kao u stara dobra vremena kad je meni bilo koliko njemu godina pa kad sam slušala one penzionere i babe kako kunu strane neprijatelje, izdajnike našeg Slobe bla bla. I ja gledam i kontam zajebava se čovek, pa onda gledam i pitam ga o kome on to priča jer mu je ta konfuzna rečenica bila i zato što ga ne znam kao nekog ko stoji i recituje Zokijeve stihove i svršava na njih. NIšta, lik ponovi sve...

Svako ko koristi reč reforma i Evropa (umesto Evropska Unija) u istoj rečenici - sere.

Заборавио си суочавање с прошлошћу, геноцид... (има још, али ми се не напрежу вијуге зарад тога).

Znači vlajko da je koristio reč Evropska Unija trebala sam ga poimati ozbiljno?
Niđe veze. Ovde čoveče propadaju fabrike 'ljeba a on meni priča da je to sve zbog ONIH KOJI USPORAVAJU REFORME.
Zamisli da propadne fabrika hleba jebote miš. Koliki moron trebaš biti da ti propadne šatro fabrika hleba?

Не морон, него геније када си успео да упропастиш фабрику хлеба. То не може случајно.

Post je namerno pisan tako, znači koliko me smatraš moronom kad misliš da je tek tako propala fabrika hleba? Pitanje upućeno onom ko priča o dugovanjima te fabrike bla bla... Uništi da bi se jeftino kupilo dalje jer je fabrika već jednom privatizovana. Što je još gore. Kako može propasti fabrika hleba koju je kupio neko da bi radio?
Evo otvarač teme je stavio kao najurgentnije pitanje hapšenje tamo neke Cece.
Ako je ona glavni problem ove države i to što joj nisu mogli dokazati nešto veće nego kraden porez od prodaje igrača u godinama kad je to bilo sasvim normalna stvar svima i svuda u Srbiji, e onda ga jebi. Ili navijači...Ili huligani koji razbiju izlog, ukradu par patika i naprave štetu od 200 evra. I sad ja treba da dumam o huliganima dok onaj hladno krade na nekom prelepom mostu milione pod izgovorom Pa svi su krali, šta fali i ovde?
Ili npr. što školarci u BG-u imaju besplatne udžbenike a u drugim gradovima-ne?
Pa znaš kako to deluje kad ljudi čuju u Vojvodini npr. dok on gleda gde će nabaviti pare za koji dan... I onda idem gradom i samo slušam PARE SU U BEOGRADU PARE SU U BEOGRADU... Jebote život.

Или када ти један јавно призна да је испалио за 1000 евра све који су уписали оне акције, или када ти ових дана један каже да су све време знали да је Косово услов за ЕУ, а све време ти причали да нема ни говора о томе, или када ти ових дана о департизацији прича онај од малопре који нема једног члана који се учланио код њега а да се није омастио, а приватизације ће да испитује онај ко их је спровео...

Све је то у реду, али данас је Карлеуша изјавила да ће у посланике, то је главна тема, нико неће да слуша о било чему другоме што је нека као битна тема. А колико сутра се спрема прича од метар дана о паради педера.

Али, када људи изађу на биралишта, десе се неке много чудне ствари, тако да човеку дође да се запита.

e ne mogu čitati sve postove, ali evo ukratko... ovo sam napisao i tamo na temi o fakultetima

država će tek da ode u kurac kad svi pozavršavamo fakultete i svi pomislimo da smo genijalci i da niko ne treba kopati zemlju ili zidati kuću, nego da svako zaslužuje mjesto u opštini ili u najmanju ruku komunalnom preduzeću, al da bude zamjenik direktora...

država u kojoj omladina upisuje fakultete jer nema posla, a onda povećava prolaznost do nenormalne granice, da bi se mogla kurčiti kako tobože i oni imaju visoko obrazovanih ljudi koliko i razvijeni svijet ne može naprijed...

Karleuša?
Zbogom okrutni svete, zbogom...
:veže štranjgu i zabacuje na luster:

Kakva je ovo ludara od države jebem ti sunce.
Čoveče ja se sećam pre par godina kad su ljude ZVANIČNO ubeđivali da uzmu kredite u švajcarcima umesto u evrima. Ko god ima mozga, ko je ikad ušao u banku zna da je to van pameti jer švajcarac je kuja koja čeka sa strane i mora skočiti kad-tad. Mislim ne možeš ti nekom bravaru sad objašnjavati da ga vučeš za rukav, on je ČUO NA DNEVNIKU da je bezbedno i da je to povoljnije. I sad šta? Ljudi plaćali godinama puj pike ne važi ima da plaćaju dva umesto jednog stana npr. To su te stvari, on te nežno gurnuo, on ti rekao da to uradiš i sad- Š'o, š'a bilo? Ne'am ja pojma, ja vozarim, nisam odavde.
Mislim možemo mi nabrajati do ujutro ali narod to da li vidi ili neće da vidi ja ne kontam nikako. Al nikako. Čoveče moja prijateljica četeres joj godina, nije tuka nije glupača stavlja neki dan na komp neki citat Đinđića e majke mi da ne napisa čiji je ja bih bila uverena da je od nekog patrijarha ili sveca. Samo je falilo da se svi pomolimo ispod i zapevamo ALELUJA ili tako nešto. To je meni neshvatljivo. Ja kontam zajebava se. kaže-jok, ona je, kaže, volela Đinđićeve mudre reči kao svog najrođenijeg, mudrog dedu da sluša. Puk'o svet majke mi. Puk'o k'o livada.

Тај фазон. И ајд сад ти некоме објасни нешто. Кад сам причао да је оно вакцинисање фора да се мазне лова и да је то најобичнији грип, проглашавали ме за лудака, љутили се на мене, као верујем у теорије завере. А сад су већ заборавили и на то.
А само се треба мало промувати по Нету, ако већ немаш и друге изворе информација, за почетак је довољно.

А само се треба мало промувати по Нету, ако већ немаш и друге изворе информација, за почетак је довољно.

+1

Inače, da se vratim na temu zbog koje je ova tema otvorena.
Pravo u svim zemljama ima svoje i svetle i tamne tačke, ne mogu baš navesti primer za svetlu tačku u pravu ove zemlje jer me to baš i ne zanima, ali recimo u Americi je lik 14 godina proveo u zatvoru nevin, i kad su utvrdili da je nevin pustili ga na slobodu bez ikakve nadoknade, još je utvrđeno da su dokazi bili skrivani samo da bi on bio osuđen. Tako da nigde ne cveta cveće po tom pitanju.

A nama bi bilo daleko bolje da nismo u EU, da imamo dostojanstvo, i da se tri četvrtine budžeta ne ukradu.

E da, ovde bukvalno ide ona definicija ... K'o konj!
Narod je k'o konj- ima onaj svoj ular i gleda samo vopra gde je on skontao na prvu (ali samo na prvu) da je to tamo i guraj, gargaj, ako treba usput zakopitaće on nekog ko mu se suprotstavi, nije problem. Tuci ga odozgo čim hoćeš on ode gde mu ular kaže, K'o konj.