Prijava

Koja vam je omiljena knjiga, a koji junak iz ovog fenomenalnog Pračetovog serijala?

Ne znam da l' postoji već tema za ovo... Al' ako nema, svaka mu je knjiga dobra, al' ove kasnije mu postaju sve mračnije...
Meni su serijali o Straži Ank-Morporka najbolji :)

Knjige: Mort i Kosač, mada dobar mi je i Erik. Jbg, vec sam pola knjiga i zaboravio.
Najbolji lik (redom): Smrt, Kaplar Kerot, Kohen Varvarin

Meni su serijali o Straži Ank-Morporka najbolji :)

I meni, kao i likovi iz njih. Možda bih od kniga ipak stavio Male Bogove na prvo mesto.

Za male bogove sam se prvi put pitao o veri, al' u smislu koliko vere treba bogu da postane stvaran...

Исплати ли се да читам? Колико морам да будем упућен у фантастику (као жанр) да би скапирао све што Прачет оће да каже? Колике су књиге? Јел лако штиво? Јел духовито? Јел заразно?

Pa ne mora nikakvo znanje iz fantastike, možda nešto osnovno. Koje znaš stereotipe o epskoj fantastici s tim se Pračet sprda...

Кул. :)

Мислио сам да ту има којекаквих пародија на неке баш опскурне књиге. Ред би био да узмем да читам.

Jbg, pokušaj pa sam odluči. Znam mnogo ljudi koji vole fantastiku, ali ne vole Pratcheta. A što se referenci u delima tiče, ima ih jako mnogo, ne samo na fantastiku. Neke fore u knjigama nisam shvatio odmah, tek posle koje godine baveći se nečim sasvim petim saznam nešto novo i onda retroaktivno skontam šta je čovek hteo da kaže.

wojtek, ja sam čitala ovo i vrištala od smeha a nemam ama baš nikakvo znanje o fanmtastici, ovo su više neka opšta mesta http://en.wikipedia.org/wiki/Good_Omens

Океј, људи, убедисте ме. :)

Кренућу лепо, од почетка, а успут ћу да докачим некако и та Добра предсказања. :)

Је л' су то опет неки вилењаци, кол'ко има тих господара прстенова коме пичку материну?

Good Omens nije o disksvetu - to je parodija na ovaj horor o malom Antihristu, Demijanu...
Al' razbija

Си, си видим, пародија на Омен.

Је л' су то опет неки вилењаци

Нееененене, ово су виловњаци, разлика је огромна. :)

Moraš redom da čitaš, mada ima i nekih posebnih lukova priče, ja sam pronašao na jednom sajtu elektronsku verziju na engleskom gde je lik sastavio i tabelu kako treba čitati, sa kompletnim vezama u priči... iznad svega volim fantastiku i pročitao sam more knjiga, nije neki uslov za čitanje Pračeta - mnogo ti je važnija dobra volja. Meni su jake veštice, jaka knjiga su mi Piramide, mada ne mogu da izdvojim posebno ni jednu kao najbolju. U svakom slučaju, ko ne čita Pračeta neće mu nedostajati, ali će propustiti planinu dobre zabave.

Nego šta mislite o ekranizacijama(Deda Pras, Boja/Svetlost, Going Postal)?

Deda Pras je u redu, Boja Magije njah, a Going Postal je onako dobro urađen...

Deda Pras je isforsiran jer mu fali mnogo od konteksta, ali je zabavan za gledanje. Boja magije je mnogo bolja, mada je i tu učinjen po koji ustupak, naročito sa korišćenjem Del boja u ulozi Rinsvinda. Going Postal je kompletno odličan, lepo ekranizovana priča sa odličnim glumcima.

Kristofer Li kao Smrt... nema bolje od boljeg.

Boja magije je bila isuviše skraćena, jer su tu koristili 2 knjige (nju i Svetlost čudesnog), pa sam kao fan naročito bio razočaran izostavljanjem hrama Bel-Šamharota.
http://vukajlija.com/var/products/posters/201009/25383/teri-pracet.jpg?1301801622