Prijava

nađi ime svoje matične ploče, pa drajvere skini sa njene veb-stranice

to jest, odeš na stranicu za taj model laptopa

nvidia ili amd?

I zasto je nvidia onoliko skuplja od amd karte? A, na papiru doduse, slicnih su karakteristika.

Ne znam brate zašto ali samo znam da kad god oću da pogledam neku igru na Steamu uvijek ispod ogromni baner "NVIDIA SABIJA! KUPI NVIDIU SIROTINJO! KOSOVO JE SRBIJA! OPTIMIZOVANO ZA NVIDIU!"

Poslije kad pokrenem igru ispane da govno koči ka ludo... mada vjrv je zato što je meni crkla grafička a ne zato što oni lažu.

Опет имам ситуацију као пре који месец- комп не даје слику уопште, ал нормално пали и све окреће. Овај пут сам 5 пута провеио батеријском лампом да ли је све закачено како треба- све на месту. Да ли је само до графике у питању или да кажем ортаку да се сада и званично поздрави с компом и стисне за неки бољи?

trebal kome da uvaljam knjigu "PHP i MySQL: Razvoj aplikacija za web" prevod četvrtog izdanja?
Do sada mi je služilo kao štek za eure a pošto je postalo premalo, hoću da se rešim.

Jankovici druze stari

Prikacite neki drugi HDD.
Mozda je smesno da HDD utice na sliku ali imao sam isti problem i bilo je do HDD.

I ja prikacim komp, sve okej pali se okrece se radi, ali ne daje sliku..
I ispade da je HDD.

Nekako proverite i grafiku i hard

Графичка је интегрисана, може бити или хард или да се распало неко електрично коло на матичној, ај пробаћемо

Može i RAM da nije ispravan isto tako. Proveri jel dobro ukačen, promeni slot itd.

Da proveriš matičnu, izvadi ram i onda startuj, ako pišti, živa je, nije ništa do nje.

Ako već niste probali, probajte sa drugim kablom (pretpostavljam da je DVI, ali koji god da je). Možda se samo kabl sjebao.

Imam problem kupio sam skoro biostar 9600 gt graficku.Sta nastaje kad upalim windows ispisuje mi "graphic card not receiving enough power" sto znaci da nedobija dovoljno snage.Imam napajanje Rhino RX550-PA koje i nije neki kvalitet sto bi se reklo dzibra ali odlicno radi i nekvari se 2 godine na mojoj prethodnoj kartici Radeon X800 XT koja je radila savrseno.Simptomi se vide kad upalim LOL da igram pocne da secka i da se koci ko nenormalan.Jel ima neko iskustva sa slicnom grafickom?

imaš li slot na matičnoj da ubodeš kabel od napajanja koji inače služi kao dodatno napajanje za grafičku?

Može i RAM da nije ispravan isto tako. Proveri jel dobro ukačen, promeni slot itd.

Da proveriš matičnu, izvadi ram i onda startuj, ako pišti, živa je, nije ništa do nje.

Ипак није до плоче, јер је комп одма запиштао чим сам га укључио без РАМ чипова

Ako već niste probali, probajte sa drugim kablom (pretpostavljam da je DVI, ali koji god da je). Možda se samo kabl sjebao.

То сигурно није, јер са другим компом ради беспрекорно

Jesi menjao ram malo, da vidiš sa drugim? Ili da ubodeš neku grafiku ako imaš, čisto da proverite.

Ајд пробаћу па јавим

Aj ko ima windows 10 nek mi se javi u inmbox

Након још пар сати дијагностике, утврђено је да је један од РАМ чипова отишао у силицијумски рај, те смо одма уградили један већег капацитета и хоп-ла, машина је оживела напокон
https://www.youtube.com/watch?v=QuoKNZjr8_U

Sta napraviste od tog kompa jadnog haha