Prijava

Ovo je tema za sve nas koji u slobodno vreme pisemo bajke i bavimo se ovim kulturnim i umetnickim zanimanjem. Pre svega treba znati sta su bajke. Ja bih ovde mogao da vam napisem citav referat o tome,no to necu uciniti,vec cu samo u par recenica objasniti sta su to bajke.
Bajka je knjizevna vrsta u kojoj se pronalaze razne nemoguce stvari. Najcesce se zavrsava tackom,ali moze i sa tri tacke ako pisac hoce da malo mastamo o tome. Skoro sve bajke zavrsavaju se takozvanim hepiendom,ili srecnim krajem. Srecan kraj je specifican za bajke pa se bajke cesto pricaju maloj deci da bi se kod njih razvilo osecanje dobrote.

U bajkama cesto dobro pobedi zlo. Najcesce je dobro na strani najmladjeg kraljevog sina,kada mora da pobedi nekog zmaja ,vesticu i sl.

Najpoznatije bajke su:
-Snezana i sedam patuljaka
-Crvenkapica
-Pepeljuga
-Aladin i njegova carobna lampa
-Knjiga o dzungli
-Uspavana lepotica
-Snesko Belic
-Palcica
i dr.

Krvava bajka nije bajka!
Takodje,Bajka o ribaru i ribici nije bajka.
To su pesme.

Vise o bajkama: http://en.wikipedia.org/wiki/Fairy_tale
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%91%D0%B0%D1%98%D0%BA%D0%B0

P.S. Bez spama,molicu.
Hvala.

http://bajke.webs.com/
Moj sajt o bajkama.

I specijalno za vas sam odabrao sledecu bajku

„Beri i Geri“

U drzavi jednoj dva decaka plava Beri i Geri

Zive i druze se u ulici grada mala

Oni su komsije,kuca do kuce,

Pa se oni od ranog detinjstva druze

Zasto bi ovo pesma bila kada prica moze biti?Predjimo na pricu i nemojmo pevati..

Nije to bilo obicno prijateljstvo u kome se oba prijatelja vole,druze i imaju ista interesovanja.Ovo je bilo potpuno drugacije. Jedino sto ih je spajalo bilo je to sto oboje imaju plavu kosu pa bi Geri cim mu malo poraste ta kosa otisao kod frizera i osisao bi se da uopste nema kose.Kada se on osisa njihovoj sreci nema

kraja.

Beri je bio mastovit,saljiv i duhovit decak koji nije imao bas savrseno lepe manire i ako su mu roditelji bili veoma otmeni.Geri je bio realistican i ozbiljan sa veoma lepim manirima jer su njegovi roditelji uspeli da ga nauce kako da se ponasa.Beri je hreo da postane zvezda,ali bukvalno ne SUPERSTAR dok je Geri zeleo da postane vladar i da ga svi slusaju.

Jedno vece se Beri osecao cudno i nije mogao da spava;slucajno prolazeci ogledao se u ogledalu i imao je sta da vidi.Postao je zvezda!Brzo je istrcao iz kuce i odleteo svojim novim drugaricama zvezdama.Osecao se neverovatno!Setio se Gerija i njegove zelje da postane vladar i odmah se vratio na Zemlju i poveo Gerija da bude vladar neba.Ovaj je to zdusno prihvatio jer ko bi odbio da bude vladar?!

Tako se i desilo,njihove zelje su ostvaene.Mada nije se Geri nanosao krune.Naime njega su zvezde izbacile sa neba jer je bio prestrog.Beri je krenuo sa Gerijem zbog toga sto ga je voleo a nije bio svestan toga.

Bas kada su bezali zazvoni telefon u Berijevoj sobi i propudi ga.Da,dobro ste procitali i nije stamparska greska.Sve to je bio samo SAN koji je pomogao Beriju da shvati koliko mu Geri znaci.

Kada je Geri cuo za san shvaatio je da to nije besmisleni,glupi san.

Da nije bilo ovog sna kada bi ono razumeli jdan drugog to niko ne zna.

Evo jedne bajke.
U isto vreme dok je trajalo slavlje u Liverpulu zbog titule, Zvezda je slavila duplu krunu i ulazak u Ligu šampiona.

Zaista ne znam sto se niko nije odazvao pozivu da postavi makar jednu bajku...

Otvorio temu i gospod bog mu se javio. Religiozan trenutak lolo

Upravo sam pročitao ovu bajku što je specijalno odabrao za nas, Beri i Geri. Hahahahahah ovaj lik je lud, vratite ga na sajt.

Hahah jbt.

Ovaj meni poslo pvt sadržine : Zdravo.

Cenim da je ovo najgori uvod u bajku ikada lolo

I specijalno za vas sam odabrao sledecu bajku

„Beri i Geri“

U drzavi jednoj dva decaka plava Beri i Geri

Zive i druze se u ulici grada mala

Oni su komsije,kuca do kuce,

Pa se oni od ranog detinjstva druze

Zasto bi ovo pesma bila kada prica moze biti?Predjimo na pricu i nemojmo pevati.

a jbte lik troluje

Ne bih se složio sa autor Krle96.

ovo je smareme lvl trolA

toliko sam istrolovan da ne znam gde se nalazim

baja je tolko jak trol da pred svako trolovanje potroši po pet sati da napiše bajku i okači je na blog o bajkama

Zasto bi ovo pesma bila kada prica moze biti?Predjimo na pricu i nemojmo pevati..

Hahaha

Lajk ko svoju baku zove bajka :))) :** <33333333