Prijava

Ne mogu da verujem da na ovom forumu ne postoji tema o ovom serijalu (pokojnog) Roberta Džordana.
Pored maestralno izvedene priče i detaljnog, maštovitog sveta i zanimljivih likova koji se menjaju i sazrevaju kako priča odmiče, ovaj serijal ima i pojam relativiteta vezan za dobro i zlo, jer, iako imamo dva ekstrema dobra u vidu Svetla i Senke, namere većine ljudi koji umešaju prste u sudbinu Randa Al'Tora i njegovih kompanjona su u najmanju ruku u mraku. Stil pisanja je lep i detaljan, a ja sam imao tu sreću da počnem da čitam originalne verzije na engleskom.
Dakle, da ne tupim više, jeste li čitali? Da li vam se svidelo? I koje ste knjige pročitali?
Ja sam trenutno na "Velikom Lovu" (The Great Hunt), i ne mogu sebi da oprostim što nisam ranije uzeo da čitam ovaj serijal, iako sam za njega čuo šurnaes' puta...

Tek čitaš Veliki Lov? Ha! Veruj mi, kvalitet priče opada s nastavcima....

Ja se ne sećam dokle sam stigla, sad krenula čitam ispočetka. Šta znam, ovo je fantastika za odmaranje glave, kontam da bi mi bolje legla da sam je pročitala pre Martina, recimo. Još što sam non-stop poredila sve živo s LOTRom...

Iako mnogi kažu da posle 6 knjige kvalitet opada, ja sam to primetio samo u 8. i to tek kad sam je drugi put čitao...
Serijal je odličan, a ne mogu da kažem koji su mi se delovi najviše svideli da ti ne bih kvario događaj :)

Ja sam stigao do Krune mačeva, ne mogu nigde da nađem ostatak.
Dotle mi je dobra, nadam se da me i ostali delovi neće razočarati.

Ja sam se, jedno 3-4 knjige posle Ponovorodjeni Zmaj smorio ko monahova jaja, pa sam citao dalji sinopsis na netu. Postaje ludilo jedno surnajs knjiga kasnije, kad Rand zajedno sa Ninaevom uspe da ocisti Saidin... ups, spam :)

Meni su samo prve tri knjige dobre, od Dolaska Senke pa na dalje radnja gubi smisao...
Džordanu najviše zameram to što je uneo previše nepotrebnih likova. Sećam se da nisam mogla da pohvatam ko je ko u Gospodaru Haosa.
A da, primećujem da je čovek, kako je pisao, postajao sve uspaljeniji i uspaljeniji..... Na kraju se sve svelo na odmeravanje i međusobno loženje.

Добар је био у Булсима, после кад је играо за Вашингтон Визардсе већ је био матор. Али оно, Џордан је ипак Џордан.

Karijera u bejzbolu mu je prošla neslavno.

Jes vala, kurac je bio u bejzbolu, al zato Rand Al Tor jebe sa macem koji svetli i puca vatru iz balcaka!

Ma, al'Lan Mandragoran PLODI!!! Ne trebaju mu jebeni svetleci macevi i vatrene kugle iz balcaka...

Jebemu, kako se kace slike?

Moj glas ide za Lana, ima nešto šarmantno u tom pogledu koji lomi stene. Baš je bedes. :)

Naj bedes je Met. Na njega su se Aijelke ložile.

@paracinacusvedske Met mnogo više plodi u kasnijim knjigama...
Znači najgotivniji i najzajebaniji lik u svim sverama.
Lan je bio moćan, ali sad je postao papučar...

@Otaku Probaj prvo da otvoriš sliku tako da joj je krajnja ekstenzija .img
Ne možeš tako direkt preko google images, moraš da ideš na "Full-size image" prvo...

Lan je bio moćan, ali sad je postao papučar...

-.- I da je gospodar papuča lično, opet je baja. :duri se u ćošku:

-.- I da je gospodar papuča lično, opet je baja. :duri se u ćošku:

Potpisujem. Met je samo pohlepni klinac koji samo ume da se uvaljuje u nevolje, celo ono sranje oko bodeza i Mordreda, na primer...
A i Lan je "Warder", (kako nasi prevode tu rec?) magijski je povezan sa svojim Aes Sedaiem, a i to je badass.

Параћинац, уништи те та ШВЕЦКА. Да си остао у Србији, сада би био нормалан.

'De si Burzume, picko stara, nismo se videli jos od Kosovskog Boja :)
A, to da, poludeh, al' ipak, ko nije poludeo, taj nije ni normalan, jebiga...