Prijava

Danas svijet nije idilično mjesto, i to svi znamo. Vjerovatno je bolje nego u prošlosti, ali i dalje ima mnogo sranja na svakom koraku. Takođe, iako je standard bolji nego ikada prije, veći broj ljudi pati od depresije nego u prošlosti. Ljudi su, skoro po default-u, sjebani, a privid sreće i veselja postižu zamajavajući se popularnom kulturom, alkoholom, drogama i jeftinim humorom. I dobro, to i nije tako loše, moraju ljudi nečim da se prazne, a kad ne bismo ponekad udarili brigu na veselje, vjerovatno bismo načisto prsli.

Međutim, mene interesuje, šta vi mislite, da li postoji JEDAN konkretan, suštinski problem u svijetu ili u ljudima, koji je uzrok sveg našeg jada, ili barem većine našeg jada, i ako postoji taj jedan, suštinski problem, šta vi mislite koji je to problem?

I da li je taj problem u sistemu, u ustrojstvu i poretku današnjeg svijeta, ili je taj problem u samim ljudima, te njihovim iracionalnim nastojanjima koja im uglavnom donose više jada nego sreće. Ili je možda u neprilagođenosti naše biološke i psiho-fizičke mašinerije na uslove savremenog života?

Ako ste identifikovali problem, da li nazirete ikakva rješenja?

P.S. Obrisao sam definiciju. Greškom sam stavio ovo u definiciju, mehanički, nisam ni gledao gdje mećem.

Овако, ГЛАВНИ проблем је новац! Новац мења човека, новац мења човекове особине! Новац је тај који је главни проблем света данас! За новац ће људи да једу говна а камоли да продају бангави хумор. За новац ће да се уплету у разна срања! Главни проблем је новац!

Glavni problem su jebeni ljudi. Eto.

Glavni problem je što su ljudi prestali da budu ljudi.

Овако, ГЛАВНИ проблем је новац! Новац мења човека, новац мења човекове особине! Новац је тај који је главни проблем света данас! За новац ће људи да једу говна а камоли да продају бангави хумор. За новац ће да се уплету у разна срања! Главни проблем је новац!

AMIN! a na definiciji sam napisao pogrešno tumačenje religije, kao uzrok ratova... jesam i naivan

nema rješenja, samo se prilagoditi stanju

Jovičiću, koliko ti godina imaš kada te muče problemi ovog tipa?

jbt napravio si dopisništvo kao sa nekim teen časopisom, pošalješ pismo a redakcija ti odgovara, pri tome otvaraš teme za šuketanje gluposti. Na vukajliji tražiš odgovore suštine života gde ljudi blejače ispred monitora i pišu glupe defke.

Да се сложим са Буријем, решења нема, никада неће престати да буде новца и то је тако. Помиримо се са тим

A kad bi se pobilo jedno 3 milijarde ljudi bilo bi svega u izobilju i niko ne bi bio nezadovoljan. Leseve poslati sondama ka suncu da izgore i cao.

Dočekaću ja dan kad će Jovičić otvoriti temu o pivu i sisama.
Elem slažem se sa Slobom i Kovačem.Nema ljudi nema problema.

Да се сложим са Буријем,

ovo je ironija, danas se slažemo a juče sam rekao da mi ideš na kurac... sad se pitam šta je posrijedi

Kurve i licmuri.
Problem je siromastvo, i opsta ljudska svest,ali kad se podvuce crta uzrok tome su ljudi, dakle ljudi.

Majmunovski

Kurve i licmuri.
Problem je siromastvo, i opsta ljudska svest,ali kad se podvuce crta uzrok tome su ljudi, dakle ljudi.

Wau koji zaključak. Sada mogu na dnevnik jebeni da idem da pričam o globalnim problemima! Nego šta nego ljudi, ljudi su govna. Da nije ljudi sve bi bilo do jaja, ali šta konkretno kod ljudi???

A majmunovski? Šta konkretno? Nemoj da prokenjavaš nego lepo reci šta je to problem kod ljudi?

Mislim da nije problem u novcu, nego u ljudskoj nezajažljivosti za istim. A ni do te nezajažljivosti nije došlo slučajno. Ona je čisto biološki uslovljena. Ona je danas ono u čemu se ljudi takmiče. To pogotovo važi za muškarce. A takmiče se zato da bi zauzeli što dominantniju poziciju u društvu, dijelom i zbog toga da bi privukli što atraktivnije ženke. E sad, rješenje problema je možda u tome da se promjeni sistem vrijednosti. Da se eliminiše aksiom bogat=uspiješan, najbogatiji=najuspješniji, i bogat čovjek=više vrijedan čovjek. Lično mislim da veći broj ljudi teži ka bogatstvu ne toliko zbog samog bogatstva koliko zbog toga što bogatstvo donosi prestiž. Ono što ljudi žele je prestiž, a ne novac. A mnogima se čini da je najlakši put do prestiža, do poštovanja od strane zajednice i do dominantnih društvenih pozicija, preko bogatstva i javnog pokazivanja istog u stilu "ima se, može se".

Drugo moguće rješenje je da se ide malo u kontru samoj biologiji, pa da se i sam prestiž i položaj obezvrijedi. Da ljudi shvate da ne moraju biti NEKO I NEŠTO da bi bili srećni. Samim muškarcima to možda i ne bi bio toliki problem, ali žene uglavnom shvataju moć kao najveći afrodizijak, i zato muškarci nastoje biti što moćniji. Pre nekog vremena sam napisao definiciju u kojoj sam rekao da je pička izvor sveg dobra i zla u svijetu. I dobre i loše stvari, ljudi uglavnom rade zbog pičke. I alkoholisanje je zbog pičke, i tuče su zbog pičke, i bogaćenje i gaženje preko mrtvih je zbog pičke, ali i postizanje velikih djela, naučni proboji, stvaranje poezije, i još mnogo toga, vrlo često je zbog pičke.

Međutim, mnogo je tu izuzetaka. Na primer, Teslu pička uopšte nije interesovala, pa je ipak postigao mnoga sjajna djela. Žene takođe pička ne interesuje, a danas je sve više i više uspiješnih žena. Žene se takođe danas sve više bore za dominaciju i položaj u društvu, iako takvi kvaliteti kod žena UOPŠTE NISU BITNI muškarcima, niti su posebno privlačni i ženstveni. Dakle, žene to rade iz nekog drugog razloga.

Možda nije sve zbog pičke, već više zbog opšteg takmičarskog duha, i potrebe da se jedni sa drugima upoređujemo. Bolje bi bilo kada bi ljudi htjeli više međusobno da sarađuju, a manje da se takmiče.

@ Jovičić,

ako već znaš sve te stvari, zašto u temi ne kreneš odma od suštine, nego okolišaš kao peder oko kurve a obično si na svojim temama baš ti najbolji davalac odgovora.

Stoga, bilo bi ti mnogo pametnije, da pogledaš u svoju dušu i popričaš sa sobom nego što javno mjenje vukajlije stavljaš na psihološke muke.

Jovicic je na kraju toliko napacen da mora otvarati teme po budjavom internetu da bi pokazao koliko u stvari on vrijedi. E u tome je glavni problem svijeta, Jovicicu.

Pa znam ja mnogo štošta, ali mnogo toga i ne znam, pa me interesuju i tuđa mišljenja. A jutro je pametnije od večeri, u prijepodnevnim satima se lakše može raspravljati o ovakvim stvarima.

Јовичићу, бар на овом форуму, ти си ГЛАВНИ проблем, јер постављаш дебилна питања. Крени од свог окружења, побољшај себи живот, тако ће ти се и свет чинити пријатнијим. Конкретно Главни проблем на овом форуму, решићемо тако што ћеш престати да смараш. Који смо ти или ја курац да решавамо светске проблеме, иди нађи рибу јебо те.