Prijava

Nedavno smo svi čuli vijest o trovanju ljudi metanolom, koji se nalazio u rakiji subotičke firme "Skaid".

Takođe 1998. godine 43 ljudi je umrlo od niške rakije Miroslava Živadinovića "zozovače" koja je sadržavala metanol.

Nakon takvih priča, postavlja se pitanje koliko je uopšte bezbedno piti domaću rakiju.
Koliko su seljaci upoznati sa tehnologijom proizvodnje, koliko vode računa da se odstrani "prvenac" koji sadrži metanol?

Kada vam neko pokloni domaću rakiju, da li možete bezbedno da je pijete?

Da li su te priče samo slučajnost i nesrećni slučajevi. (Usput tu se radilo o industrijski proizvedenoj rakiji, a ne domaćoj)

Ili pak te priče znače da je rakija generalno opasan proizvod i da je najbolje ne piti je uopšte osim ako je nisi sam ispekao i znaš 100% da je ispravna?

Plašite li se vi piti rakiju koju vam neko donese, a ne znate sve o njenom porijeklu?

ne zelim da prozivam, ali kod nas u CG mnogo prozivaju Srpske domace rakije i ne vole ih bas, jer se prica da se stavlja svasta da bi se dobilo na kolicini cime se ugrozava kvalitet rakije. e sad, niko nije pricao kako je to opasno ili sta vec, nego samo koliko su govno te rakije.
Licno, nisam probao Srpsku domacu osim mozda nekoliko puta, ali crnogorske rakije jebu realno i prije bi pio domacu nego neki tres iz prodavnice.

Natera me da se zamislim...
Pio sam rakije, u koje se domaćin kleo, ma kolike brlje i daskače bile. I nisam nikada imao netipičnih posledica.
Kupovne ne pijem, generalno sranje su.
Doduše, pio sam jednom neku hercegovačku travaricu, još je u grlu osećam.

seljacke rakije su poprilicno sigurne i vrlo kvalitetne, ako je pravi deda koji je to pravio ceo zivot, ne sekirajte se.
generalno kod rakije i zestokih pica se treba drzati proverenih proizvodjaca. realno, ako neko pravi rakiju a zove se skaid ili zoza, nesto tu jednostavno ne stima.

Ja sam čuo da u Lozu 13. juli koja se izvozi u Srbiju guraju govna da bi se dobilo na količini a i da bi nas potrovali jer oće svi da se presele u Srbiju, a naročito u Beograd!

Индустријска производња је много више аутоматизована, те је стога и, да кажем, масовнији ризик од тровања. Али, опет, ко има мало више искуства у производњи, зна како се с алкохолом треба опходити при производњи, тако да разлога за панику нема, само се ваља распитати.

ја циркам докторске и сељачке раџе и нисам имао проблема.
иначе сам прави детектор за раџе у друштву, ако крене да ми се враћа, бацај говно и напушавај лика који је донео... против сам крџа и брља, раџа је боговско пиће, и тако треба да се опходи према њој!

sto ja imam kuci dobru kajsiju, ja pekla sa caletom, a i sljivu, ja ih kupila, a tek vino, ja gacala. =)

Скуби ду зашто ја сад нисам код тебе и дегустирам ту раџу?

somi to se i ja pitam?! a sve mi stoji, ne volem sama, pa to ti je!

Мислим да је куповна ракија опасна, а не домаћа. Ономад Зозовача, а и ова сад што потрова људе, обе су куповне, је л' тако? Имам код куће домаћу из Босне и до јаја је. Куповну сам први и последњи пут пио прошле године, мирисала је на уљани разређивач. Ко зна како се то производи и како се, и да ли се уопште, врши инспекција производње. Домаћу макар набављаш од познатих људи у које имаш поверења.

и ја то не волим сам, заправо мрско ми је да то по некад радим сам кад нема неког да то ради са мном. мислим да пијем.

ne volim ni vino u kaficu da pijem, a ne tek kupovnu rakiju, bolje je razrediti spiritus pa piti, nego ta sranja!

ma i ja somi, jedino kada sam tuzna da se oraspolozim. sa casom vina.

Мислим да је куповна ракија опасна, а не домаћа.

Што даље трошити речи?

Moj deda pije skoro 60 godina svoju rakiju, svakog dana oko trećinu litra i verujem da može polovinu ljudi odavde da nosi u zubima i da trči uz planinu. Sam je pravi, sasvim je prirodna, šljive iz sopstvenog voćnjaka. Imamo bure iz 1837. Nikad nisam probao

Та Скаидова ракија се производила код мене у селу, сад су затворили ту фабрику (што је и нормално). Нико је није пио јер су знали каквог је квалитета, а сем тога што свака кућа прави своју домаћу. Волим добру раџу, а ово што су они правили се ни не може назвати ракијом.

Куповна ракија има укус као да је чувана у Нафтагасовим бурадима. Плус, има већи проценат шећера, од чега се највише и диже пегла.
Домаћица закон. Јабуковача је мени, лично, најпиткија.

Е сад, кад се повела прича о ракији, чуо сам за теорију да сваком највише прија ракија од воћа које највише воли.

Moram da kažem, da je ova tema jedno toliko zlo i sranje da je te unfuckinbelivieble.
Kao da je neko pitao da le je opaano jesti kod drugih u kućama, jebati tuđu ženu, šta mislite o tome i tako.

Ograničite ovog ovičića ne jednu temu nedeljno ili nek otvara nešto što sa mozgom veze ima.

@Jovičić,

za koji tebe đavo interesuje šta mi mislimo o raznim kretenskim stvarima? Jel ti nije palo na pamet da od 1000 domaćinstava bar 5 napravi otrovnu rakiju? Da li ovaj naš pogled na svet išta menja na stvari?

Pošto je poslednji u nizu slučajeva lik iz Subotice, teorija koja kruži -Naštimano trovanje od strane konkurentske firme. Pošto su se istim povodom skenjali još dvojica koja drže Simeks.