Prijava

Evo doprinos, kad vas Jovičić bude naučio lepo da pričate na italijanskom, da znate i kako da se ponašate :P

http://d3uwin5q170wpc.cloudfront.net/photo/49033_700b_v1.jpg

E svaka čast za ovo, Talijani su stvarno poznati da MNOOGO mlataraju rukama dok pričaju.
:)

Jovicicu izvini sto ti opet spemujem temu i remetim red, ali jel bi mogao da mi pojasnis predloge, to jest bar priblizno znacenje predloga, jer nikako da ukapiram koji predlozi idu sa kojim glagolima i sa kojim znacenjem?
moze i na pvt, kako ti lakse....

Voglio bere qualcosa.

Lepa tema :) italiano nel cuore

Jovičiću, ajd' mi objasni congiuntivo. Koiko se ja sjećam to je neki način, je l'?
Za šta se koristi i nastavke. Ne znam je l' prošli, sadašnji, koji li sve ima, al' daj ti sve što znaš. :D

Ide danas ili sutra druga lekcija.

ima dosta toga da se kaže o konjuktivu, uglavnom to ti se koristi za radnje koje nisu sigurne, dakle želje, očekivanja, mišljenja i sl.

imaš congiuntivo presente, passato, imperfetto i trapassato

objasniću kasnije detaljnije

nemam sad trenutno vremena, objasniću kasnije i predloge. tu uglavnom ima više izuzetaka nego pravila

ajmee, 'talijanski <3
učila sam ga, a planiram da nastavim kada upišem fax.
jako lep jezik.
jako lepa zemlja.
(i dok ih nisam prerasla) jako lepi momci :D

(i dok ih nisam prerasla) jako lepi momci :D

Цигани.

E, ja sam oduševljen ovim!!! Nemam net dugo, ali ću ga dobiti ovih dana, pa se priključujem!

Svaka čast Jovičiću.

džimi, nemač si pojma.

učila sam ga, a planiram da nastavim kada upišem fax.

Kolko ti imaš godina????

Jovičiću, čime se drogiraš? :) Šalim se. Sviđa mi se što imaš želju da podučavaš druge da govore italijanski. Mada nisam ljubitelj italijanskog, ali te podržavam.

Il mio pene è molto fermamente!

Јовичићу, где је нестало Н у речи mostro?