Prijava

Jutros krenuo kao malo da čitam nove definicije. Majko mila, koje je to zlo! Još kad moderatori spavaju - zlo i naopako. Dobro, razumem ja da su ljudi netalentovani, glupi i da vole Fejsbuk, ali mi je krivo što neke solidne defke ne mogu da pročitam jer dignem ruke već na prvoj strani. Stoga imam jedan predlog i jedan apel:

Predlog je da se uvede obavezno ocenjivanje novih definicija. Recimo, na svaki sat proveden na Vukajliji, neki autor mora da oceni pet novih defki. To oduzima tri minuta. Tako bi se brže i lakše iskristalisale dobre defke, više bi bilo predloga za naslovnu, novi autori bez pratilaca bi dobili dovoljno pažnje. Istovremeno, ovi koji pišu kao kurcem bi brzo dobili masu minusara, možda bi im brže nestajala definicije i možda bi bolje razmislili kada pišu sledeći put. Ne znam koliko je ovo komplikovano tehnički, ali možda vredi pokušati.

Apel je namenjen iskusnijim Vukajlijašima i svim onima koji znaju da pišu i čitaju: Ajde da žestoko demotivišemo mamlaze koji pišu kretenske definicije. Da ih trolujemo u komentarima, da im objasnimo kako nešto nema veze sa životom, da ih nateramo da prestanu da pišu budalaštine. Takođe, autorima sa potencijalom treba dati savet, zašto da ne pišu o Čaku Norisu, kako da sroče primer itd. To isto vredi pokušati, a ja to radim s vremena na vreme. Obećavam da ću demotivisati i motivisati redovnije.

Šta kažete?

Meni je iskreno glupo da se neko demotivise,jer iz toga samo inat moze da izadje,da otvori 5 duplih i da pise definicije tipa "kurac,picka,govno,sisa". Ako vec neko ima vremena i zelje,onda je,po meni,bolje da ih motivisu i kazu im gde grese,ali jebi ga,to onda ne bi bilo zabavno. :) Tako da u sustini,ne znam sta da kazem. :D

Pa dobro nije to samo sad da ima gomila nekvalitetnih govana tj. JAMA SE PRELJEVA!...vec dugo vremena,ja vise ni ne ulazim u kategoriju definicije,ne isplati mi se jedna kvalitetna definicija na 100 umobolnih,jos od kad je uvedena ova lista za pracenje,milina.

Strunili smo se koliko je bilo predloga za poboljsanje citanja definicija : )
Kaizen ne zeli da se bivstvovanje na sajtu uslovljava necim (moras da procitas nesto definicija i tako to), mada se meni to doima.

20-30 autora i moderatori koji su procitali kamaru definicija da imaju opciju odobravanja definicija, da oni daju amin na definiciju. Ja bih to oprobao pa sta bude bude.

Kaizen ne zeli da se bivstvovanje na sajtu uslovljava necim (moras da procitas nesto definicija i tako to)

To znam. Ali ovako, Kajzenu klikovi - nama bolje defke i više ocena. Mislim, stvarno nije teško da, ako blejiš na Vuki sat vremena, oceniš bar pet NOVIH defki (dakle ne iz odabranih ili autora koje pratiš).

ja vise ni ne ulazim u kategoriju definicije,ne isplati mi se jedna kvalitetna definicija na 100 umobolnih,jos od kad je uvedena ova lista za pracenje,milina.

To i kažem. Imam jednog autora kojeg pratim, piše lepo, ali je tuga koliko ga malo ljudi oceni. I to sve zbog umobolnih definicija. Ovako bi i bolji autori bili primećeni.

Ajde da žestoko demotivišemo mamlaze koji pišu kretenske definicije. Da ih trolujemo u komentarima, da im objasnimo kako nešto nema veze sa životom, da ih nateramo da prestanu da pišu budalaštine.

Ne ide. Pokusao sam tako sa posterdzijama, na kraju samo dobijem hejt i na defke i na postere :D

ja vise ni ne ulazim u kategoriju definicije,ne isplati mi se jedna kvalitetna definicija na 100 umobolnih,jos od kad je uvedena ova lista za pracenje,milina.

није истина... наравно да није као некад, али има добрих дефки и даље, ја сигурно не бих долазио на сајт због глупих постера, јер и онако чим изађе неки постер сви га каче по фејсу па тако и гледам...

ЕДИТ: уосталом тада оксов предлог не би им'о ни смисла...

Stvar je najbolje rešena na urbandictionary. Pošalješ defku a mod tim posle ko zna kakvog procesa revjuisanja je objavi ili ne. Ovde postoji prevelika intimizacija među članovima i modovima. Tamo ne znaš ni ko je mod i kako sve to ide. Medđutim u Srbiji je sve jedno veliko malograđansko poselo.

zanimljiv predlog, svidja mi se, mada bi to trebalo nekako drugacije realizovati

i ovako ima bagova, to bi proizvelo nove, ovo moze da saceka dok se svi ovi sitni ne srede

ima i jos jedna nus pojava, recimo citas nesto na forumu, kliknes na narednu stranu i iskoci ti da ocenis 5 novih definicija...naravno da ces samo iskliktati + ili - u zavisnosti od raspolozenja bez citanja, i nastaviti sa forumom

Слажем се да треба демотивисати те новајлије са фејсбука пошто су деведес' посто њихових дефиниција НИЂЕВЕЗНЕ ! Такође мислим да треба мотивисати неке чланове који имају солидне дефке, као на пример- указати им 'де греше, саветовати о стилу писања итд...

ima i jos jedna nus pojava, recimo citas nesto na forumu, kliknes na narednu stranu i iskoci ti da ocenis 5 novih definicija...naravno da ces samo iskliktati + ili - u zavisnosti od raspolozenja bez citanja, i nastaviti sa forumom

Svako lupanje bez čitanja može da se kazni, kao i do sada. Naravno, za sve to treba više modova.

Pošalješ defku a mod tim posle ko zna kakvog procesa revjuisanja je objavi ili ne.

Ovo je već predlagano. Tako bi se sprečile debilne definicije, ali postoji opasnost da se predugo čeka na pojavljivanje defke na strani i da to smori ljude. Jednostavno, čovek hoće da, kada dobije inspiraciju, odmah nešto napiše i da odmah vidi reakcije. A da bi odobravanje išlo brže - treba bar trostruko više moderatora.

Oxe, ja to ionako radim odavno. Imam ograničenje na tri defke dnevno čime sebe kontrolišem da ne pišem baš puno sranja, a istovremeno pravim veliki luft za čitanje definicija. Takođe, sam sebi sam uveo pravilo da ne ubacujem pratnju autorima već periodično obiđem one koje držim na sopstvenom spisku i pregledam šta su novo pisali u međuvremenu.
Svakog dana ocenim barem trideset novih definicija, na žalost u poslednje vreme uglavnom minusom, ali se razabere i poneko zrno žita u silnom kukolju. Veliki i nerešiv problem u celoj slici mi prave plagijatori i pejsteri, jer često naletim na odličan tekst koji, već automatski, ne mogu oceniti bez provere identiteta i porekla.
Sve u svemu, ne bih voleo da se uvede ovakva obaveza pa da mi Vuka baguje zbog nekih prisila da čitam defke. Na kraju priče, imaš ti i dosta autora koji čitaju definicije ali ne žele da ih ocene (znaš sigurno barem jednog takvog).

Jalovština od predloga. I zašto imam osećaj da je pokrenuta samo da bi se koznakojiput konstatovalo da na sajtu, oh bože zar se i to može, ima sranja i gluposti.

Е Оксе бра'о ти га, мајхке ми... Ја лично оцењујем стално по нешто на постере једва и да залазим а за (де)мотивисање, пре него што напишем коментар проверим какав је лик, ако има неке добре дефиниције и ово је само мала препрека на путу, онда га исправим ко што си напоменуо горе. А ако је неко ко се регистровао пре два минута само да напише то срање истролујем га дозлабога...

Jalovština od predloga. I zašto imam osećaj da je pokrenuta samo da bi se koznakojiput konstatovalo da na sajtu, oh bože zar se i to može, ima sranja i gluposti.

Pa to je jedino što me tišti na ovom sajtu. A to je i jedina stvar za koju bih voleo da se popravi. Mislim, zabole me jadac za boju slova na četu. Predlog nije senzacionalan, ali je možda rešenje. Istrolovali ste me kada sam, kao sasvim novi autor, predložio smanjenje dnevne kvote za definicije - i nekoliko nedelja kasnije Kajzen to prihvatio.

Ово не верујем да ће заживети, али могли би да уведу више модова- тако ће они више видети, више одабрати, а и више побрисати.

svim onima koji znaju da pišu i čitaju:

MORA SE ISKORENI NEPISMENOS'!