Prijava

Е да Валдемаре јел мож то да користи за пријемне за факсове конкретно за ФПН?
Ако може бачи један на ПВТ :)

Аааааааа, па значи ГУЗУ ћу да ти целивам ако ми даш речник српског језика са електронском претрагом на ПОКЛОН! ЧОВЕЧЕ!

Претпостављам да је број већ прекорачен, али оно...прити плиз? Ако говориш немачки или француски, могу да шерујем нека сјајна сазнања заузврат, чак и да пошаљем ДВД-ове поштом, кад већ не може поштено да се аплоудује.

Елем, к‘о што рече овај Вехбија малочас:

Аааааааа

Управо рабим речник. Супер је.
Валдемаре, а је л' постоји шанса да се овај речник некад нађе доступан и онлајн, па да може и светина да предлаже нове одредница или значења која треба да уђу у речник, а све у циљу бржег развијања речника. Приметио сам да речник оскудује неологизмима (нпр. не постоји лема ''интернет''), жаргоном (нпр. нема чак ни ''дупе'') и сл. Океј, знам да наши језикословци избегавају ово друго ради тобожњег језичког пуризма, али то је мало застарео концепт, ако узмемо у обзир да најбољи светски речници, типа Лонгманов, Оксфордов, Вебстеров обилују жаргоном.

'Оћу и ја.

Мало сам прелетео постове на теми, не знам Џими какви су лингвистички миљеи у нас, али у доменима које познајем монопол је стара курва. Не знам, нити желим да инсинуирам, да САНУ да простите ”је гована”, али у случају да речник ионако има потешкоћа при угледавању светлости дана, шансе су утолико мање да ће својом распрострањеношћу исплатити уопште и ауторе, а камоли некога ко ће да седи на нету и едитује предлоге...

Са друге стране - електронско издање? Да ли би и то морало да иде преко САНУ-а? Можда уопште не морате да га издате у Србији онда...? Рецимо, знам да штампу ни сам не бих купио (ни да џаба деле), а за ЦД знам неких пет људи који би одма‘ пљунули новце. Апсолутно не знам како ауторизација и копирајт функционишу, али сам прилично сигуран да има људи који би се тиме позабавили - помисли само на српске енклаве по Аустрији и Немачкој - па СПЦ ПРЕЉЕВА од новаца, а немају на шта интелектуално/духовно да утроше, па само зидају даље. Ту су и амбасаде... Новац: изван Србије. Мозгови: у Србији. А из неког разлога, никако да се споје.

Молим ако може лиценца за речник. Хвала.

за ЦД знам неких пет људи који би одма‘ пљунули новце.

Да, али исто тако, неко би врло брзо узео и крековао речник и исти би постао доступан онлајн за Џ, што би наравно стопирало продају. Чак и људи који су првобитно желели да купе речник, у том случају би се попишманили и скунули га за Џ. А у такве људе наравно спадам и ја, да будем искрен.

Нема од тога пара. Ево, ја тренутно у својој режији радим на једном стручном енглеско-српском-српско-енглеском речнику који планирам да завршим за једно 3, 4, 5 година и да га издам. Међутим, одмах по издавању ћу сам да учиним да речник процури на интернет. Боље сам то да урадим, него неко други. :)

Узе ми реч из уста, управо сам сконтао да бих ЦД купио само ја, и овом народу просто поделио... Нећу да се трпам и да бивам креативан и да ”евам решење” (како је то на форуму обично случај), само убијам време. Али је тачно да се касе начелника српских енклава прилично смарају.

Мала напомена: инсталација није намењена за Мекинтошеве ОС.

Валдемаре, а је л' постоји шанса да се овај речник некад нађе доступан и онлајн, па да може и светина да предлаже нове одредница или значења која треба да уђу у речник, а све у циљу бржег развијања речника.

Heh, to je moj neostvareni san. Moglo bi, ali to bi zahtevalo nešto stručnih saradnika i dosta para, s obzirom da niko neće da radi džabe. Naravno, i SANU i Matica bi morali da se slože, jer ipak je taj rečnik njihovo intelektualno vlasništvo. Na kraju šta: trebalo bi pored živog Instituta za srpski jezik, koji neće za ovaj rečnik ni da čuje, napraviti neki Parainstitut za srpski jezik... Moralo bi se stupiti u kontakt sa nekim zainteresovanim tajkunom. Da ga jebeš, nemam pojma. A o pirateriji i da ne pričam. Nećeš verovati, ali ceo ovaj rečnik je bio dostupan jedno šest meseci na Krstarici, maskiran kao srpsko-engleski rečnik. Ukucaš reč na srpskom, i dobiješ, osim engleskog značenja, kompletan tekst iz rečnika, doduše sa malo kockica, w i q svuda po tekstu. Tu je trebalo da ih oderemo, ali umre im ta što je za to bila odgovorna, oni skinuli, i pojeo vuk magarca. Bem te Srbijo.

Са друге стране - електронско издање? Да ли би и то морало да иде преко САНУ-а? Можда уопште не морате да га издате у Србији онда...? Рецимо, знам да штампу ни сам не бих купио (ни да џаба деле), а за ЦД знам неких пет људи који би одма‘ пљунули новце. Апсолутно не знам како ауторизација и копирајт функционишу, али сам прилично сигуран да има људи који би се тиме позабавили - помисли само на српске енклаве по Аустрији и Немачкој - па СПЦ ПРЕЉЕВА од новаца, а немају на шта интелектуално/духовно да утроше, па само зидају даље. Ту су и амбасаде... Новац: изван Србије. Мозгови: у Србији. А из неког разлога, никако да се споје.

Jbg, ako ga izdam preko grane, ja sam ipak u Srbiji, pa bi me ganjali. Inostranstvo ne pokazuje previše interesovanja, ali zanimljivo, crkva nam je par puta pomogla sa po par iljade evra bespovratno, i pokojni patrijarh dao blagoslov za realizaciju, pa kao kad baciš kamen u vodu: bućne, zatalasa, pa se opet smiri. Mrtvo more.