Prijava

Šta mislite, da li je trebalo izbaciti fon Trira iz Kana zbog zezanja da je nacista? I zašto je korišćenje Hitlerovih metoda u današnjoj politici prihvatljivo, a izjava da je i on čovek sa kojim se može saosećati neprihvatljivo? I zašto je Izrael tolika sveta krava?

Nikako nije smeo biti izbačen.
Pokazali su potpuno nepoštovanje slobode govora, šta god da je pričao.
Čak i da je to rekao ozbiljno, a nije, tj. njegov govor je bio dosta neodređen, ali čak i da je jasno rekao da se zalaže za sve za šta su se nacisti zalagali, ne bi ga trebalobanovati iz Kana.
Sa druge strane, on nije rekao ništa loše. Rekao je da može da razume Hitlerovu agoniju u poslednjim danima, dok je bio zarobljen u bunkeru hiljadu milja pod zemljom, kao i da misli da možda može da razume njegove motive, što suštinski nije toliko komplikovana stvar.

Rekao je da naravno ne odobrava većinu stvari koje je Hitler 'radio', već da jednostavno misli da može da razume te porive. Šteta.

Видех ово у новинама пре неки дан. А шта је тачно рекао? Нешто као да се саосећа са Хитлером?
Фон Трир је то, вероватно се спрдао. А Французи, који примењују хитлеровске методе на муслиманима, очигледно имају проблем с тим.

Који трансфер од клипа. Ал последња реченица је епска.

A svi se smejali kad je to rekao, a kako je premrla ona guska plavuša, to je vredelo videti. Nego, izgleda da sad pored F word-a postoji i H-word. Tabu!

Кирстени Данст се усмине зацрвенеле.

Има људи који једва чекају да нешто макар засмрди на политичку некоректност како би добили повод да свету доказују своју светост и напредност.

Има људи који једва чекају да нешто макар засмрди на политичку некоректност како би добили повод да свету доказују своју светост и напредност.

Управо то. Демократија не постоји.

Nije samo Izrael u pitanju i mi smo mnogo stradali. Ali ovo je smešno što su ga isterali. Šta, prepali se da će ovaj bucko da ih ubije. Smešno i nepotrebno pridavanje tolike pažnje ovoj gluposti. Mene najviše nervira što je on sjebao glumce i kompletnu ekipu filma koji je bio favorit zbog njegove glupe izjave, a svi znamo koliko su Jevreji osetljivi i moćni. Zabole me za njega, ali ne treba da trpi film i cela ekipa koja je na njemu radila.

Šta mislite, da li je trebalo izbaciti fon Trira iz Kana zbog zezanja da je nacista? I zašto je korišćenje Hitlerovih metoda u današnjoj politici prihvatljivo, a izjava da je i on čovek sa kojim se može saosećati neprihvatljivo? I zašto je Izrael tolika sveta krava?

Разуме се да није.

Треба имати у виду његово неодређено порекло (наиме, Трир је дуго година сматрао да је Јевреј по оцу али се касније испоставило да је ипак Немац) па да би се сватила сва иронија његове изјаве (,,Желим да будем Јевреј, наравно...").

А друго, не видим шта је проблематично у томе што је рекао да разуме Хитлера? По мени, већи је грех не разумети него разумети.

И треће, мени је било мучно да гледам инсерт са те прес-конференције, не због тога што је Трир казао о Израелу и Хитлеру, него зато што сам видео несретног човека у невољи који не уме да приведе једну реченицу логичном завршетку.

У демократској, либералној Европи истовремено постоје пронацистичке партије у Немачкој, у Француској крајње конзервативни Ле Пен, у Холандији Герт Вилдерс и Шешељ, у таквој Европи један прослављени уметник каже да ,,разуме Хитлера" и да је Израел трн у оку, и одмах се диже оваква помпа, којој и ми можда доприносимо, али са друге, веселије и праведније стране.

Генерално, не свиђа ми се та сатанизација Хитлера и мислим да се у томе види дволични карактер људи. Исти ти људи који пљују по Хитлеру и виде у њему највеће зло у историји човечанства, вероватно би му се приклонили у Немачкој пре Другог светског, а онда, после рата, одбацили своја пређашња убеђења и опрали руке.

Највише ме неривра оно класично питање ''Кад би могао да се вратиш у време пре Другог светског рата и кад би срео Хитлера, да ли би га убио?''

Као да је Хитлер узрочник свих зала која су се издешавала. Глупост.

А ово о Триеру ме подсећа на нечију сумануту идеју да ХАПСИ сценаристу ''Српског филма'', само зато што не може да појми уметност која је изван домашаја ''Аватара'' и других лимунада.

Филм остаје у конкуренцији, само су њега одстранили.
Сад сам одгледао клип, јесте трансфер како се запетљао, ал' умро сам кад је на крају рекао да је наци. Само дебил не би то као хумор протумачио.

А ово о Триеру ме подсећа на нечију сумануту идеју да ХАПСИ сценаристу ''Српског филма'', само зато што не може да појми уметност која је изван домашаја ''Аватара'' и других лимунада.

Da li stvarno misliš da je umetnost prikazivanje silovanja tek rođene bebe dok joj puca karlica? Drži se teme molim te.

Sve su to pomodarski trikovi, zavisi samo koji u koje vreme koriste.

Nekad je kul sloboda govora, opet, ovaj put nešto drugačije...

Da li stvarno misliš da je umetnost prikazivanje silovanja tek rođene bebe dok joj puca karlica? Drži se teme molim te.

Један вид уметности, да. Али знаш како, није уметност за свакога. Раније се уметност стварала само за одређене групе људи (Џон Дон их је звао ''understanders'' - они који разумеју, разумевачи), а то што је неко избачен са фестивала због приче о Хитлеру, потез је типичних ''неразумевача''.

Роботи који када чују реч Хитлер као програмирани осуђују људе.

Ja taj film nisam gledao, ali kapiram da je priličan broj stvari u tom filmu toliko realan, da ga smatramo sumanutim.

Ja taj film nisam gledao, ali kapiram da je priličan broj stvari u tom filmu toliko realan, da ga smatramo sumanutim.

Заправо, проблем је наша публика која је, с једне стране, апсолутно ненавикнута на експлоатационе филмове, а с друге стране се не сећа значења речи ''алегорија'' са наставе књижевности и већину ствари из филма доживљава буквално.