Prijava

Predlažem da se sastavi neki sasvim jasan pravilnik za autore i da moraju da potvrde da su ga pročitali pre no što mogu da pišu definicije i da prave postere. Kao pravilo bih uveo zabranu na postere o Đokoviću i Norisu.

Takođe bih predložio da se tema sa uputstvima za postavljanje linkova i drugim objašnjenjima o sajtu dopuni objašnjenjem kako se citira na forumu (ili u komentarima), i da se ta uputstva postave negde na naslovnu stranu, jer ih je vrlo teško naći na forumu.

Јесте, као порнићарски сајтови:

Да ли имате преко 18?

Што се цитирања тиче, одеш на чет, и објасне ти за минут.

Ја сам за. Ако ниш друго, треба да се направи нешто слично на форуму (или, бар, дебело да се преради она стара Баракудина тема) и да се линкује новајлијама при регистрацији. Био би добар и FAQ или ти по нашки ЧПП, на што видљивијем месту.

Predlagao sam nešto slično pre par meseci.. Ček' da probam da nađem...

Ja kad sam došao na Vukajliju, nisu mi objasnili. Naprotiv, sprdali su se.
A na forumu sam jedva našao.
A sad na forumu ionako ne možeš da pitaš kao novajlija, jer ti treba 50 poena.

Što se tiče prve stvari - znam ja da niko to ne bi ni čitao, ili bar manjina, ali bih uvek tako neko jasno pravilo "nema đokovića" i banovao bez pardona. xD

No, to je samo moj predlog.

Брате, али глупо је да морају да потврде и ти фазони, као да би неко онда читао. А да постоје смернице и то, и ја сам за.

Лепо каже Жарковац, нико не би читао. Ацепт лајсенс агримент, јес, некст, некст, финиш.

Класика. Ал да FAQ стоји негде видљиво, било би кул.

Ja sam za. Al ako klikneš posle manje od minut na ono "prihvatam" znači da nisi pročitao i onda da iskoči nešto tipa:

Lažeš kurvo

i da ga vrati na pravilnik. Bilo bi kul, ako me razumeš. :)

Ja rekoh isto da ne bi niko čitao, ali bi moderatori onda mogli svakog ko postavi Đ od Đoković da banuju odmah. Al' da budu jasno vidljiva pravila.

A da, dodao bih i Krkobabića.

Ja sam za. Al ako klikneš posle manje od minut na ono "prihvatam" znači da nisi pročitao i onda da iskoči nešto tipa:
Lažeš kurvo

i da ga vrati na pravilnik. Bilo bi kul, ako me razumeš. :)

Јесте, онда пребацим два канала, ставим филм да се скида, и онда кликнем.

Ал било би кул.

Pa jeste, al bilo bi interesantno iscimati ljude na taj način. A i oni ne bi znali koliko treba da izbleji na toj stranici da bi prošao dalje. Neki bi se smorili i odustali od registracije. A možda bi neko i pročitao to. :)

Ја сам за. Ако ниш друго, треба да се направи нешто слично на форуму (или, бар, дебело да се преради она стара Баракудина тема) и да се линкује новајлијама при регистрацији. Био би добар и FAQ или ти по нашки ЧПП, на што видљивијем месту.

Na ovo sam mislio drugim delom - da bude na što vidljivijem mestu, da može što lakše da se nađe i da što više "problema" bude razjašnjeno na istom mestu.

Реме

Ja sam za. Al ako klikneš posle manje od minut na ono "prihvatam" znači da nisi pročitao i onda da iskoči nešto tipa:
Lažeš kurvo

i da ga vrati na pravilnik. Bilo bi kul, ako me razumeš. :)

Sviđa mi se ovo! xD

Пустите се Ђоковића. Јес да дефке о њему, као и осталим познатим личностима, смарају, ал то је фаза која ће проћи чим овај изгуби. Традиција каже да је сваки велики медијски догађа на Вукајлији пропраћен колко и на Блицу, стога је на нама да бришемо, а не на Каизену да забрањује. Ово за "лажеш курво" би било симпатично. Што се тиче нечитања правила, то стоји, али такав правилник на форуму би често био добродошао линк загубљеним новајлијама.

Nađoh:

On Feb 12, 2011, at 12:22 AM, Stefan Kostic wrote:

Hej, nešto razmišljam, koliko puta su novi članovi iznova i iznova postavljali neka banalna pitanja kao: Kako se citira, ili neke takve gluposti...

Bilo bi ok (a i mnogo lakše modovima) da se napravi posebna tema kao
POMOĆ NA SAJTU ili POMOĆ NOVAJLIJAMA, ali to bi trebalo da se vidi sa kaizenom, da tu temu izbaci čim se autor registruje. I da stoji negde na forumu gde bi bila lako uočljiva. Ne da se ubaci u neki podforum, već da se recimo ubaci skroz dole na sajtu, ili čak, ovako nešto:
http://img511.imageshack.us/img511/7915/72512879.png

I sad tu da se u prvi plan ubaci kako se citira, kako se linkuje, kako napraviti poster i definiciju, kako se stavlja slika u komentar, kako se stavlja video, kako se stavlja definicija ili poster u omiljeno, šta je zvezdica, a šta štiklirano, kako da se oedituje komentar, definicija ili poster...
Zatim, pravila sajta.
I na kraju link do teme Pitanje - odgovor, uz tekst "za više informacija vezanih za sajt, postavite pitanje ovde".
Ili tako nešto...

Ono, ne bi trebalo da je puno rada, to već postoji na raznim temama, samo da se skupi na jednu, postavi na vidno mesto i da se tu šalju svi novi autori.

I da ne bi to ubadalo oči starijim autorima, moglo bi recimo da stoji tu 10-ak dana, i onda da nestane to dugme, i da se tema za te autore pomeri na "Informacije i FAQ"

Razmišljao sam o tome. Mislim da će biti posebna stranica u meniju, videću još...

@wojtek: Dobro slažem se donekle s prvim delom da nije toliko bitan i hitan.
Ovo drugo pak mislim da je lako izvodljivo i da treba da se odradi.
Treba samo neko onu temu da dopuni, ili da se napravi novi FAQ, ili dopuni, ili šta već...