Prijava

Pre neku noć dok sam čačkao nešto oko kompa na TV bila neka emisija, 4 žene, tako se valjda zove, na prvoj srpskoj, i tema je bila kolko sam uspeo da shvatim ko su bolji vozači generalno, muškarci ili žene.
Pošto mi cela ta emisija deluje nekako feministički nisam ni hteo da obraćam puno pažnju al sam povremeno bacao...malo pogled ka TV-u, malo nešto drugo na onu Kilibardu što je jedna od voditeljki.

E sad, dovedu one tu kojekakve stručnjake sa podacima, na kraju ispadne kako su žene mnogo bolji vozači, glavni argument je da su mnogo pažljivije u saobraćaju, mnogo više poštuju propise (buhahaha ovo je baš smešno), da ima ju mnogo više osećaja blabla...nakenjale se uglavnom pošteno.

Ja nisam od onih što će da kažu ženama da se teraju u kuhinju, al jednostavno mislim da neke stvari ipak prirodno bolje radimo od žena, kao i žene od nas.
Naravno da ima devojaka i žena koje rasturaju kako dobro voze al ipak mislim da je to stvarno manjina i teško da se naleti na takvu. Nagledao sam se stvarno svega, i sad kad vidim žensko u drugom auto mnogo obazrivije se ponašam, jer neke jednostavno ne gledaju u retrovizore ič, jednostavno kad joj dođe da se prestroji samo skrene i to je to, velika većina devojaka koje voze, a koje lično poznajem pojma nemaju propise (ima i muških ovakvih al šta sad)....totalno nerezonski se ponašaju u saobraćaju itd itd...
mene lično niko i nikad neće ubediti da su žene bolji vozači od muškaraca, može neko da me smatra šovinistom il fašistom al zabole me.
Kakva su vaša mišljenja?

edit: šta se desilo pre nekoliko meseci u Jevrejskoj ul. u NS, a ja sam bio neposredni očevidac. Stanu kola na sred trake, i devojka izađe i nešto ide od kafića do kafića, ja sa dva druga sam stojao odmah iza njih, bilo je oko pola 4, znači gužva samo takva. A devojka koja je vozila ima kratku kosu i mi smo mislili da je lik. Ugasi ona kola, a već se napravila ogromna gužva iza, a nema šanse da može da se prestroji u drugu traku od gužve niko neće da propusti iz te druge trake. Za 5 minuta kolaps se stvorio. Sviraju svi ko ludi, popizdeli, al reko ajd, mora da se sjebao auto pa stali. Dođe saobraćajac posle par minuta, a pošto je tu blizu i Bulevar koji preseca Jevrejsku i Futošku, a kolona se stvorila već i u Futoškoj, zastoj je onda bio i tu na bulevaru. Drug izađe ispred, sluša šta ova ima da kaže, kad ono izađe vozač, a nije vozač nego je riba kratko ošišana, i pita ih pandur šta je u pitanju, i kažu njih dve 'Pa htele smo ovde da se parkiramo jer nema nigde mesta, a ne mogu da nađem ko je vlasnik ovog auta da se malo pomeri u stranu da možemo da stanemo'' Ladno je ćurka na sred tako prometne ulice stala, a druga izašla da po lokalima traži čiji je auto da ga pomeri da mogu one da stanu!

edit: šta se desilo pre nekoliko meseci u Jevrejskoj ul. u NS, a ja sam bio neposredni očevidac. Stanu kola na sred trake, i devojka izađe i nešto ide od kafića do kafića, ja sa dva druga sam stojao odmah iza njih, bilo je oko pola 4, znači gužva samo takva. A devojka koja je vozila ima kratku kosu i mi smo mislili da je lik. Ugasi ona kola, a već se napravila ogromna gužva iza, a nema šanse da može da se prestroji u drugu traku od gužve niko neće da propusti iz te druge trake. Za 5 minuta kolaps se stvorio. Sviraju svi ko ludi, popizdeli, al reko ajd, mora da se sjebao auto pa stali. Dođe saobraćajac posle par minuta, a pošto je tu blizu i Bulevar koji preseca Jevrejsku i Futošku, a kolona se stvorila već i u Futoškoj, zastoj je onda bio i tu na bulevaru. Drug izađe ispred, sluša šta ova ima da kaže, kad ono izađe vozač, a nije vozač nego je riba kratko ošišana, i pita ih pandur šta je u pitanju, i kažu njih dve 'Pa htele smo ovde da se parkiramo jer nema nigde mesta, a ne mogu da nađem ko je vlasnik ovog auta da se malo pomeri u stranu da možemo da stanemo'' Ladno je ćurka na sred tako prometne ulice stala, a druga izašla da po lokalima traži čiji je auto da ga pomeri da mogu one da stanu!

Туга...

Muškarci su definitivno bolji vozači, tu nema priče, ali ovaj editovan primer ti nije dokaz da su žene gori vozači, već da je ova konkretna osoba glupača.

o Gospode..
videh temu i već mi je muka, ne mogu ni da čitam ovol'ki post od mučnine.

- i za brisanje.

Generalno, žene su loši vozači zato što su mnogo plašljive, nesigurne i usporene. Nisu sve takve, naravno. Moja keva vozi ko muško, gura se sa kamionima i seče buseve. Sa druge strane, muškarci brže reaguju, bolje im leži pogotovo ta beogradska vožnja sa mnogo primesa bezobrazluka. Mnogo su agresivniji vozači. Što je i normalno.

Tako da, u suštini, muškarci jesu BOLJI vozači, ali žene voze svakako bezbednije, ukoliko isključimo kvočke koje se šminkaju dok voze, ili olajavaju drugarice preko mobilnog.

Nema tu neke preterane filozofije, žene JESU bolji vozači. To pokazuju svi relevantni parametri: broj nezgoda po kilometru pređenog puta, broj saobraćajnih prekršaja, broj konfliktnih situacija, poštovanje propisa i slično. S druge strane, jedino su slabije prilikpm parkiranja, jer je kod muškaraca bolje razvijenija orijentacija u prostoru i procena razdaljine.

Žene mnogo bolje voze traktore od muškaraca.

žene JESU bolji vozači

Хахахахахахаххахахаха

Блече јеси ти возач?

ja baš do jaja vozim. vozim, vozim, raskrsnica, vozim, vozim. ne puštam nikog. gledam pravo. obe ruke na volanu. vozim, vozim. viču na mene. i dalje vozim.

jedna žena je kod fontane (na Novom Beogradu) vouila trotoarom i zamalo udarila mog druga i mene

Па не може се генерализовати. Има их добрих возача а већином су жене лошији возачи. И зависи шта ко сматра добрим возачем. По мени добар возач није онај ко поштује прописе, ограничења, пичке материне... него онај ко зна да се снађе у секунди. Џабе ти је што ћеш да поштујеш прописе ако их неко други не поштује.

žene JESU bolji vozači. To pokazuju svi relevantni parametri: broj nezgoda po kilometru pređenog puta, broj saobraćajnih prekršaja, broj konfliktnih situacija, poštovanje propisa i slično.

To nije posledica toga što žene dobro voze, već njihove nesigurnosti u saobraćaju i neagresivna vožnja. To ih ne čini dobrim vozačima (jer mahom zakrčuju saobraćaj i mnogo je jebeno iritirajuće da se voziš u sloumoušn fazonu), već bezbednim. Opet, ne znači ni da ćeš napraviti sranje ako voziš agresivnije, jer je dosta toga i do iskustva.

Muškarci su definitivno bolji vozači, tu nema priče, ali ovaj editovan primer ti nije dokaz da su žene gori vozači, već da je ova konkretna osoba glupača.

nisam ovaj primer naveo kao argument da ste lošiji vozači, nego eto...stvarno nesvakidašnja situacija, nem pojma kako im to palo na pamet.

Black Hole, to su i u emisiji naveli kao argument, ali normalno da žene prave manje prekršaja kad ih ima mnogo manje vozača nego muškaraca, a i koliko žena se izvuče na šarm kad napravi grešku? uz malo flerta mnogo lakše može da prođe nekažnjeno

Blek objasnio. Ta riba možda jeste stala na sred ulice, ali ona sigurno neće da vitla k'o nenormalna pod dejstvom alkohola, da ne propušta pešake ili da prolazi kroz crveno.

Па не може се генерализовати. Има их добрих возача а већином су жене лошији возачи. И зависи шта ко сматра добрим возачем. По мени добар возач није онај ко поштује прописе, ограничења, пичке материне... него онај ко зна да се снађе у секунди. Џабе ти је што ћеш да поштујеш прописе ако их неко други не поштује.

Upravo.

Ja se ne zajebavam. Sigurniji vozač = bolji vozač. Navedite mi još jedan faktor DOBRE VOŽNJE, i poverovaću da su muškarci bolji. Nemoj neko da mi pomene "a što onda žena nije prvak sveta u reliju", posraću mu se u usta glupava.

Sigurniji vozač = bolji vozač.

Pa, nijedna žena, mislim, čast izuzecima, nije sigurna. To što stiska volan i ne trepće, ne znači da je siguran vozač.

Ja se ne zajebavam. Sigurniji vozač = bolji vozač. Navedite mi još jedan faktor DOBRE VOŽNJE, i poverovaću da su muškarci bolji. Nemoj neko da mi pomene "a što onda žena nije prvak sveta u reliju", posraću mu se u usta glupava.

Управо то. Недостатак муда код жена узрокује да се не упуштају у неке возачке егзибиције као што то раде мушкарци. А то се повољно одражава на саобраћај.