Prijava

Да се после пријаве на сајт аутоматски вратиш на страну на којој си био пре тога (вукајлијину, наравно), а не на насловну? Верујем да и многи други корисници прво читају нешто по сајту, па кад наиђу на нешто што хоће да оцене, или прокоментаришу, реше да се улогују. Лакше је да те после тога одмах врати где си био, него да опет тражиш.

Nikad nisam to shvatao, zasto moras biti uopste izlogovan. Shvatio sam da to rade hejteri da mogu procitati ko je autor kad lupaju minuse, ali druge svrhe ne razmuijem. I da, jednostavno otvoris prijava u novom tabu, prijavis se, a prvi tab gdje oces da das minus samo refresh i eto ti...

Glupos'...

Za. Nema šta da se doda.

Shvatio sam da to rade hejteri da mogu procitati ko je autor kad lupaju minuse

Не. Имамо ми паметније решење за то.

Vrlo praktično, ali zar onda naslovna ne gubi na svojoj važnosti? Ona i treba da bude ono prvo što ljudima upadne u oči kad se uloguju, kontam.
A ako slučajno (hmm, kad to?) posmatram sajt iz ofa, pa hoću baš da se ulogujem što se ono kaže da dam plus, otvorim u novom tabu bilo šta (čet, autore, komentare), pa se odatle logujem. Nije mi neki problem to.

Pametnije rjesenje? Sad si me zainteresovao!

Ja objasnio u postu, nema polemike dalje. Potpuno jednostavan proces, a ne narusava se vaznost naslovne strane.

Јебига, Мусссасхе, Требало је наслов мало конкретније да напишеш.

Vrlo praktično, ali zar onda naslovna ne gubi na svojoj važnosti? Ona i treba da bude ono prvo što ljudima upadne u oči kad se uloguju, kontam.
A ako slučajno (hmm, kad to?) posmatram sajt iz ofa, pa hoću baš da se ulogujem što se ono kaže da dam plus, otvorim u novom tabu bilo šta (čet, autore, komentare), pa se odatle logujem. Nije mi neki problem to.

Па насловна је ту кад дођеш на сајт (кад си излогована). А можеш опет да се вратиш на њу и касније. Ту су изабране, па има функцију. Ја се увек излогујем пре него што одем са сајта. Тек сад видим да то није уобичајено међу људима. Не користим аутоматско логовање.

Ја се увек излогујем пре него што одем са сајта.

Takođe. A kad se vratim, sačeka me ta naslovna, i sa nje se ulogujem. Htjela sam samo reći da ne švrljam po sajtu u ofu.

Па насловна је ту кад дођеш на сајт (кад си излогована).

Pa, i nije samo zbog toga. Zato se na defkama na naslovnoj i kupe tolike ocjene, jer su prvo što čovjek (i ulogovan) vidi kad dođe na sajt, pa krene da plusira. Ili minusira, kako ko. :) Mislim da je to taj neki Kaizenov kont, kako je i ranije bilo sa "najomiljenijim danas".

Takođe. A kad se vratim, sačeka me ta naslovna, i sa nje se ulogujem. Htjela sam samo reći da ne švrljam po sajtu u ofu.

Добро, ствар навике. Ја нпр. прво кренем да читам, пошто не дођем увек са намером да се задржавам на сајту, па што онда да трошим време на логовање.

Pa, i nije samo zbog toga. Zato se na defkama na naslovnoj i kupe tolike ocjene, jer su prvo što čovjek (i ulogovan) vidi kad dođe na sajt, pa krene da plusira.

Мислим да би људи свеједно ишли да виде одабране и кад би им се после логовања отворила страница са форумом. Уосталом, ако се улогујеш одмах са насловне, логично је да ће те свеједно вратити на насловну :)
Све у свему, вама што се одмах логујете не би шкодило ово решење, а нама осталима би било корисно.

Све у свему, вама што се одмах логујете не би шкодило ово решење, а нама осталима би било корисно.

Vrlo lako moguće. Meni svakako ne bi smetalo, iako ne vidim ni potrebu za promjenom (zbog te navike, kako reče).
Toliko od mene, drugi nek se izjašnjavaju još.

Хаха, ал она реченица пре те је битнија :)

Ova?

Уосталом, ако се улогујеш одмах са насловне, логично је да ће те свеједно вратити на насловну :)

Nisam sigurna da znam na šta misliš (edit: zašto je bitnija ta rečenica). Ulogujem se sa naslovne, jer je to stranica na koju te "odvede" izlogivanje, pa mi ostane tako, i to je sve.
Ali, da skratim: ni ne podržavam ni ne proglašavam glupim, meni jednostavno to ne treba, ali ne bi mi smetalo ni da postoji. Nemam stav po tom pitanju, ako me razumiješ. :)

Meni je ovo okej. Ja se uvek izlogujem, al nekad ostanem tako da citam, i odem na ko zna koju stranu random autora, i kad hocu da ocenim, skontam da kad se budem ulogovala vratice me na naslovnu. Ipak mislim da je ovaj predlog dobar jer je naslovna poseban tab i mozes da odes kad god hoces, a ako hoces da nadjes nesto sto si ranije hteo da ocenis treba ti dosta vremena.
Tako da, ja sam za.

Nisam sigurna da znam na šta misliš (edit: zašto je bitnija ta rečenica). Ulogujem se sa naslovne, jer je to stranica na koju te "odvede" izlogivanje, pa mi ostane tako, i to je sve.
Ali, da skratim: ni ne podržavam ni ne proglašavam glupim, meni jednostavno to ne treba, ali ne bi mi smetalo ni da postoji. Nemam stav po tom pitanju, ako me razumiješ. :)

Зашто би се улоговала одмах након што се излогујеш?
Хтео сам да кажем: ако се већ људи логују одмах пошто дођу на сајт (претпостављам да прво дођу на насловну (преко гугла, букмарка, или чега год)), свеједно ће их вратити на насловну, и кад би се усвојио овај предлог.

Ok, ok, dobar je prijedlog, ma šta dobar, odličan bre, jesi li sad zadovoljan? :)

Зашто би се улоговала одмах након што се излогујеш?

Ti si neki trol, je li? :)
Ae ovako: izlogujem se. Ostane mi taj tab na FF. Kad oću da se vratim (bilo da sam u međuvremenu zatvarala FF i gasila računar nedobog, ili ne), on me dočeka. Ulogujem se. I tako dan za danom. :)

Можда бих и био да ми је циљ био да било кога убеђујем да је предлог (који, како је испало, није први ове врсте) добар.
И зашто бих био трол ако сам се потрудио да образложим на шта сам мислио...

Ae ovako: izlogujem se. Ostane mi taj tab na FF. Kad oću da se vratim (bilo da sam u međuvremenu zatvarala FF i gasila računar nedobog, ili ne), on me dočeka. Ulogujem se. I tako dan za danom. :)

Јебига, ја гасим комп. О затварању браузера да не причам. Уби ме олдскул. Не стигох да се променим.

Zajebavam se bre. I za jedno i za drugo. :)
Nego, otkad rekoh da napuštam temu, pa se ne dam otjerati. Ajde, nek se drugi malo izjašnjavaju.