Prijava

Izdrkajte. Ja izdrko i boli me kurac. Možda sam pretjero.

Nisam izostavio, napisao sam Holokaust, pod tim sam mislio na zločine u Drugom svetskom ratu: Nemci ubijali Jevreje, Japanci Kineze, a Hrvati Srbe i Rome.

Treba da znaš šta je holokaust, a ne znaš. Sa nekompetentnim ne vredi raspravljati. Uvek iskočiš sa takvim rupama. Ako su svesne, loše je. Ako su nesvesne, isto. Haha, indeks demokratije...
Edit: I još ovo. Ako je Srebrenica najgori evropski zločin posle WWII, šta je onda francuski masakr u Alžiru Ili u Vijetnamu? Koliko je ljudi poginulo tu? Ukupno par miliona? Ne, samo milion ukupno? Sto hiljada više-manje? To što Vijetnam i Alžir nisu u Evropi, ne menja činjenicu da je vinovnik jedan evropski narod. I gde je legitimni međunarodni sud? Nema... Nego s tobom je previše smaranja pričati. Što kaže Orvel, patkogovoriš.

Баш се питам шта ће бити када заиста будемо осудили све ратне злочинце? О којој ће се Сребреници онда причати? Мене просто изненађује како се муслимани и њихове подгузне муве нису сетиле да дуже и Душана Силног што је побио и мучио оне силне сребреничке рударе пре 600 година. Ма како им је само то прошло? Ено Душанових костију у цркви Светог Марка па носите у Хаг да се суди за злочине! Е, јадости... Ако је једина монета за поткусуривање Сребреница и ако Босна нема ништа лепше и паметније и познатије у свету од тога, онда нам је свима јасно зашто смо ту где јесмо. А помени им у Босни Јасеновац, сви ће ти листом рећи да претерујемо и да смо цмиздрави.

Znao sam da će neko da prigovori što sam pod Holokaust ubacio Japance i ustaše. Ok, moj jedini greh je što sam kapitalizovao H. Evo, ispravljam se:
*holokaust
H je sada malo, pa se odnosi na bilo koje sistematsko masovno ubistvo, a ne samo na stradanje Jevreja tokom II svetskog rata. Srećan?
I napisao sam "na prostoru Evrope", a ne "evropski zločin". Kad sam poslednji put proveravao, Alžir i Vijetnam nisu na prostoru Evrope.
Đavo je u detaljima.

P.S. Volim kako je tvoj odgovor na Indeks demokratije jednostavno "haha". U fazonu, to je dovoljno da ga odbaciš kao besmislicu: "Nemam ništa pametnije da kažem, četiri slova su dovoljna da prikažem kako je to sve jedenje govana. Ja sam intelektualni car." Žalim što moram da ti razbijem iluziju, ali: NISI.

Kako mi je žao što mi je ovaj poster brisan zbog slabog skora. Eto koliko ljudi kontaju http://www4.slikomat.com/11/0105/ag9-167800.jpg

I napisao sam "na prostoru Evrope", a ne "evropski zločin". Kad sam poslednji put proveravao, Alžir i Vijetnam nisu na prostoru Evrope.
Đavo je u detaljima.

Đavo je u zločinima. Da su Srbi poklali par hiljada Turkmenstanaca, to ih ne bi činilo manje zlim. Ti si neznalica, jer holokaust, sa H ili h, ima određeno značenje, koje mašiš. Ja bih se sad pokrio ušima da sam na tvom mestu. A na taj indeks opet: haha. Ti si mejnstrim vernik propagirane liberalne demokratije, sa omašenom Vikipedijom kao izvorom informacija. Ja nisam car, ali ti si baš ono... Informiši se, čoveče. Neću reći: "Get a life". Get a knowledge, man!

Јел би ратни злочини били мање озбиљни и тешки да нисмо на тлу Европе? Јел би Сребреница или Јасеновац или неки трећи случај били мање језиви да смо део Азије? Чему то дебилно потенцирање од стране муслимана - на тлу Европе... задњи пут када су они били на тлу Европе, Сребреница са не-муслиманима се понављала из дана у дан.

Европљани нису починили ниједан већи системски ратни злочин на ТЛУ ЕВРОПЕ, а и што би када чине злочине ван свог дворишта? Треба разумети тзв. либерале када блате матични народ у коме трују и тролују, али их исто тако треба систематски посебно правно спутавати да држави и народима намећу било какве кривице и економске терете за нешто што је урадила Милошевићева, Алијина или Туђманова администрација. Аха, прц демократијо! Нема колективне кривице, нема колективне казне ни колективног злочина. Према томе, говорите у своје име и сносите последице на сопствени рачун.

Злочин је не отићи на Бајин концерт.

A što ne otvori temu Zašto se Srbija uvijek ophodi prema svojim bivšim vojnicima kao prema đubretu pa bilo pobjednica u ratu ili gubitnica?
Pa malo o tom da pričamo jer su Sizif i Valdemar objasnili ovo nešto što nije trebalo nikad ni gledati svjetlost foruma na sajtu Vukajlija.

Ti si neznalica, jer holokaust, sa H ili h, ima određeno značenje, koje mašiš.

Zašto se uopšte trudim, bogovi Interneta, zaaaaaašto?
Očekivati od tebe da bilo šta razumeš i/ili pružiš smisleni odgovor je kao da očekujem od kišne gliste da zna trigonometriju.
NAJEDI SE:
http://www.merriam-webster.com/dictionary/holocaust (definicija 2 i definica 3)
http://oxforddictionaries.com/definition/holocaust (definicija 1)

I ja kažem "haha" ovome:

A na taj indeks opet: haha. Ti si mejnstrim vernik propagirane liberalne demokratije, sa omašenom Vikipedijom kao izvorom informacija.

Отварам... и поздрављам - није тема за Вукајлију, али ко воли, нек изволи.

Ispadne da su ceo državni aparat svih srpskih "država" (Srbija, Srpska i Krajina), optužili za koncentracione logore u Prištini, Nuklearku bačenu na Vukovar i 100 000 ubijenih muslimana u Srebrenici, ali zato ove likove sa druge strane (ne mislim samo na Kroate i Muslimane, već i na plaćenike i dobrovoljce iz praktično svake Nato države koji su I VIŠE nego uticali na svaki rat devedesetih) iskulirali.
Znači za iste "zločine" Kroat ništa ne dobija a Srbin po dvadeset godina u "Međunarodnom sudu pravde".

Ispadne da su ceo državni aparat svih srpskih "država" (Srbija, Srpska i Krajina), optužili za koncentracione logore u Prištini, Nuklearku bačenu na Vukovar i 100 000 ubijenih muslimana u Srebrenici, ali zato ove likove sa druge strane (ne mislim samo na Kroate i Muslimane, već i na plaćenike i dobrovoljce iz praktično svake Nato države koji su I VIŠE nego uticali na svaki rat devedesetih) iskulirali.
Znači za iste "zločine" Kroat ništa ne dobija a Srbin po dvadeset godina u "Međunarodnom sudu pravde".

Eto, sad si konačno zaključio šta je pravna ravnopravnost. :) Napomena da je ovo jedan kiseo osmeh. To je bre ljudi prosto k'o pasulj, ne znam čemu uopšte ova tema i sve ovo bespotrebno razglabanje, kad se sve može reći onom već smornom rečenicom: pobednici pišu istoriju. I ne samo što trenutno pišu istoriju, već imaju i imunitet na sve moguće grozote koje su činili. 'Naš kad će neko da pokuša da procesuira neke zločine koje su počinile SAD, a kao što svi dobro znamo, ne da ih je bilo i ne da se i sad sprovode nego to nije normalno. Niko to ne može da promeni niti će, zato ne raspravljajte se oko gluposti i ne trošite živce bezveze. Trebaće vam za razne druge probleme kojih imamo na pretek.

Zašto se uopšte trudim, bogovi Interneta, zaaaaaašto?
Očekivati od tebe da bilo šta razumeš i/ili pružiš smisleni odgovor je kao da očekujem od kišne gliste da zna trigonometriju.
NAJEDI SE:

Izvorno značenje je zločin nad Jevrejima, a nad drugima je u prenesenom smislu, i bolje je zadržati se na izvornom značenju, da ne bismo završili na holokaustu pilića ili kišnih glista. Al, ajd, u pravu si donekle. Ali ti si se specijalizovao da parcijalno odgovaraš na postavljena pitanja. Šta je sa mrtvim Vijetnamcima i Alžircima? Nebitno da li su u pitanju evropski zločini ili zločini na prostoru Evrope? Jedna od zemalja veoma uticajna u međunarodnom sudu za ratne zločine, i u EU, nikad nije odgovarala za svoje zločine u severnoj Africi i Indokini. Druga je činila kolonijalne užase u Kongu. Da li su te zemlje na neki način doživele katarzu kajanja, da li su se iskupile na neki način? Mislim da nisu. Sad, iako su srpski zločini po obimu daleko manji od francuskih i belgijskih, na Francuze i Belgijance se uopšte ne gleda kao na loše momke, već kao na uzore civilizovanih naroda. Ne umanjivati srpske zločine, ali biti svestan ko su ljudi koji nam dele lekcije. I naravno, koji međunarodno pravo, po kome bi ti voleo da zločini budu kažnjeni, iskrivljavaju kako im se digne politički i ekonomski interes.
I u svetlu svega toga opet:

Ama, možeš ti lično da prihvataš ili ne prihvataš do sutra, taj sud je legitiman i kredibilan. Je l' su ga osnovale Ujedinjene Nacije? Jesu. Je l' Jugoslavija/Srbija član UN-a? Jeste. Jesu sudije nezavisne? Jesu. Kraj priče.

Ponavljam. Legitiman, da. Zasniva se na međunarodnom zakonu. Kredibilan ne, njegovi osnivači nemaju moralni kredibilitet. Od mene toliko, dotle seže moja argumentacija, i mislim da joj ništa ne fali.

Хахаха, каква тролчина овај Бранислав.....

Људи бре, немојте се свађати око података са Википедије, сајтови са којих је текст су све само не тачни и објективни....

Ispadne da su ceo državni aparat svih srpskih "država" (Srbija, Srpska i Krajina), optužili za koncentracione logore u Prištini, Nuklearku bačenu na Vukovar i 100 000 ubijenih muslimana u Srebrenici, ali zato ove likove sa druge strane (ne mislim samo na Kroate i Muslimane, već i na plaćenike i dobrovoljce iz praktično svake Nato države koji su I VIŠE nego uticali na svaki rat devedesetih) iskulirali.
Znači za iste "zločine" Kroat ništa ne dobija a Srbin po dvadeset godina u "Međunarodnom sudu pravde".

http://ultraphoto.org/images/wx77a41j94765pucz1ec.jpg