Prijava

Prošle godine sam slučajno okrenula eurosport i naletela na tour de France.
Reko, aj malo dizblejim jer su predeli Francuske kroz koje prolaze božanstveni, i tako dan po dan, te se ja lepo navukoh na to. Ove godine sam i Điro odgledala, ali avaj :)
Problem je sledeći. Ukačila sam foru sa majicama, al nikako da ukačim šta tačno timovi rade.
Voze njih petorica za njega jednog. Svi zajedno u grupi, i kao jedan po jedan otpadaju jer su polipsali, i taj glavni vozač piči dalje. Da li je on bolje pripremljen il koj moj, a non stop piči isti tempo s ekipom? Zašto baš on može da uzme tur, ako neko iz ekipe možda bolje vozi?
Znači, oni su trenirali ko konji da bi nekom pravili zavetrinu?
Zašto drže sprintere, kad njihova etapna pobeda ne može da ugrozi npr. Kontadora na brdskim stazama, koji pritom ne osvoji bukvalno ni jednu etapu, i uzme tur.
Zašto jedan Kevendiš kojeg volim, ne može duzme tur samo zato što je sprinter?
Znači, nemam pojma koja je fora u pitanju.
Ako Endi Šlek bude vozio na ovom turu, navijam za njega, jer je prošle godine vozio ko zmaj. Da mu nije pao lanac na onom brdu, Kontador bi mogo da mu ga duva.
Eto, biciklizam generalno uz pravila, ako ih neko zna.
Mošte i da ih pljujete da su gejčine, ako baš morate.

Пази овако, потребно је дуже објашњење. Тим се састоји од 10 возача, и разликује се неколико профила возача унутар тима. Имаш спринтере, радилице и брдске возаче. Брдски и спринтери се разликују доста, спринтери имају експлозивност и могу да достигну велике брзине у кратком временском периоду, док су брдски возачи издржљивији и боље возе по брдима, где је спринтерима циљ само да "преживе" етапу. Е сад, у равничарским етапама цела екипа ради за спринтере. Најјаче екипе диктирају темпо и држе свог спринтера у заветрини, да се не би трошио, и штите га од могућих судара и падова. Велика је улога екипе, јер уколико доведу свог возача у добру позицију пред спринт, има више шансе за победу. Међутим, спринтери су ту да би освајали те равничарске етапе и да би се евентуално борили за зелену мајицу. Исход тих великих трка се решава у брдима, где само најјачи могу да испливају на површину.

Е ја немам појма, ал ако те занима за фудбал нешто, питај. За француски фудбал.

Зато што мора да се зна ко је активац а ко пасивац у екипи. Постоји тим лидер који је главни баја и коме је екипа подређена. Они су његово оруђе и тимски се боре док му не отворе простор за победу. Мислим да се главни баја бира по одређеним статистикама или се једноставно роди.
Обичан спринтер не може да победи јер је, јеби га, само спринтер. Није баја. Ни тим лидер.
Мене више занимају њихови спонзори. Да ли они свој маркетинг желе да фокусирају на бициклистичку публику?
Да су стрејт не би носили хеланке

Malo mi je to glupo.
Frenk Šlek je bio glavni vozač ekipe, a Endi koji je bolji je morao da radi za njega.
Uskočio je kao prvi, jer se Frenki razbio.
Jedina šansa da postanu prvi vozači je ako neko padne il šta god?
Znači, ravničarske etape pored majice donose bodove za ekipu. Ok, to mi je logično.
Predpostavljam da se bredske sabiraju za tur jer su dinamičnije i zahtevnije od ravničarskih.
Znači, neki tamo vozač koji gine neku brdsku etapu i osvoji je, to radi zbog neke svoje satisfakcije i bodova za ekipu?
Mslm, nema šanse da iko može da drži 30-ak dana onakav tempo izuzev par robota.

Aj da te pitam, Hugo.
Zašto je ona nakaza Riberi nako nagrđen?

Аутомобилска несрећа. Ал има добру рибу ја мислим.

Главни возачи се бирају пре почетка трке и распозбају се по бројевима на дресу, носе бројеве који се завршавају на 1. Екипа има 10 возача, и ако има бројеве од 31 до 40, главни баја носи 31. Ако се усред трке примети да је неко други у бољој форми, или се лидер разбије, како ти кажеш, онда он постаје главни баја.

Predpostavljam da se bredske sabiraju za tur jer su dinamičnije i zahtevnije od ravničarskih.

Сабирају се све етапе, али те равничарске немају никакав утицај јер се углавном долази у групама, а онда се целог групи пише исто време. Свеједно да ли си први у групи или последњи, време ти је исто.

Mlatoni, nemam više pitanja.
Fala ti puno :)
Sad ću konačno da ga odgledam sa razumevanjem.
Idem bre da ti pročitam definicije za ova trud.
Zalužio si.
Što se mene tiče, može lok.
Dobih bolje odgovore od Mlatonija, nego od komentatora tura.

EDIT:
Mlato, iz više puta ću da te iščitam :)
Kad napisa bre onolke definicije ? :D

Нека је бре тема, биће материјала за овде током лета. :)

Kad napisa bre onolke definicije ? :D

Па ето, ја мало између два Тура седнем па и напишем нешто. :Д

I to što kažeš. Nek stoji.
Ima da komentarišemo dešavanja.
Nisam o tome razmišljala. Nema bre lok dok se ne završi ovogodišni tur.

Ти рече пратила Ђиро. Јел се такмичио Армстронг?

Ne znam da li je započeo trku, ali ga nije bilo nigde posle.
Teško da bi on odustao.
Možda je vozio trku oko Kalifornije, koja se održavala u isto vreme.
Ipak je njihov.
Poginuo je jedan vozač na Điru, a Kontador ga je osvojio.
Jes vozio ko da je progutao supermena, jebem ga. Taj nume da se umori.

Онда је вероватно возио Калифорнију, као што ти кажеш. А и он је стар, не знам зашто се враћао из пемзије да гледа у леђа Контадору.
А Контадор је машина, тренутно најбољи и сигурно највећи фаворит на Туру. Јебага, ја увек навијам против тих изразитих фаворита, волим кад искочи неко из сенке.

Pa tako je Endi iskočio prošle godine. Duša me boli što nije pobedio.
Mada, čeka se presuda međunarodnog suda zbog dopinga.
Ako bude negativna, Kontador će gledati njihova leđa preko tv-a.
Što se Armstronga tiče, ne verujem da će doći ove godine. Ne vidim šta ima da traži više u ovom sportu.
Postavio im je neke granice i sad može da ladi jaja.

i sad može da ladi jaja.

Мислиш - може да лади ЈАЈЕ. :Д

hahhaha da
Mož da ladi jajo

Danas je zvanično startovala trka TOUR DE FRANCE
Jeaaaaaaaaa
U toku je prenos na eurosportu 1
Endi Šlek, je moj favorit. Kontador je cigan i ne navijam za njega!
Jedan se sad skrljo ko pička :))
Ko oće, nek se upiše il nek pita ako ga nešto zanima.Ja sigurno neću dodgovorim, jer nemam pojma ništa :)
Uz Mlatinu pomoć i blejanje u tv, ukačiću konačno pravila i fore.

Ne može lok dok dobro ne protresemo tajice i helankice i sve što je u njima!
Zašto su mali a zašto niski, da li im mišići srazmerno rastu svuda ili samo na listićima?
Da li ne smeju nositi normalne bermude da im se ne upetlja međ lance i katance?
Zašto se jebeno gore skrljaju nego motociklisti kad nalete na džombu?