Prijava

Sladža - slagalica u slengu
Noga - slikovit opis nečijeg "rukopisa"
Kroacija - ciničan naziv za Hrvatsku
Proći - uspeti u nekom poslu

Sladža - slagalica u slengu
Noga - slikovit opis nečijeg "rukopisa"
Kroacija - ciničan naziv za Hrvatsku
Proći - uspeti u nekom poslu

1. To sve pokriva dža definicija. Glupo je baš reči koje se nisu ustalile sa tim "-dža" sufiksom definisati kao zasebnu definiciju
2. Link 1, Link 2
3. Kroasan to sasvim lepo pokriva i mnogo je učestalije, al' ako neko baš insistira, može da bude ok
4. Pored "Prođe" by Turgenjev, bi trebalo biti jasan sa ovim.

Eto, ne kažem da su predlozi loši, ali da se ima ovo u vidu.

Sići - otići u prodavnicu, koristi se u gradskim sredinama
mrtav konj - definisano u vidu sporih refleksa, ali se koristi i za bilo šta što ne radi ili što ne konstatuje

Izlapeti i mentalno i fizički. Uglavnom se koristi za matorce (logično), mada i ovi mlađi imaju svojih trenutaka. Odatle i imenica mantupalj.
EDIT: https://www.google.rs/search?q=omantupio&oq=omantupio&gs_l=psy-ab.3...5426.6989.0.7213.3.3.0.0.0.0.110.301.1j2.3.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.109...0i13k1.N5_xJOqLAH8

Stavka - u smislu redovnog i ne baš zanemarljivog izdatka.
Tipa: nekada bih izuzetno popio koji brufen kad me zaboli vugla, sada su mi analgetici već postali stavka.

Otpalo od vodeničkog točka - Kada nađete kamenčić u nekoj tjestenini, k'o ja maloprije, umal' zub ne slomih

Pozdav Vukajlijaši, dajte neki predlog za definisati.. :)

Dao ja tamo na onoj takmičarskoj temi dosta.

Ja nalupao sad, daj link od tog posta:)

Dajte mi sleng za nekog ko je mrtav, ali da je vezano za - pod zemljom, na dnu mora i sl.

Dajte mi sleng za nekog ko je mrtav, ali da je vezano za - pod zemljom, na dnu mora i sl.

UZEMLJENJE, UZEMLJEN, (POKOPAN)

Spava sa ribama