Prijava

Dakle koji je vaš stav šta mislite o ljudima koji su izbegavali vojnu obavezu. Verujem da svako zna nekog iz svoje okoline koji je u prošlosti izbegavao vojsku na razne načine što uskoro neće biti potrebno.

Je l' te motivisao moj post s Balaševića Dismr Đorđeta :)

bolje izbegavati vojni rok nego ići na civilno služenje.

Ništa pametno nećete naučiti u vojsci!

Ako ste moroni bili pre vojske, bićete i posle. Ja sam sluižio 18 meseci + 3 meseca rezerve. Skoro 2 godine sam spavao sa gomilom neopranih nogu i sličnih stvari. Ko god može da izbegne i ko je mogao, tih godinu i po do dve se zajebavao i uživao. Nema to veze sa kukavičlukom, već sa tim koliko ste kvrcnuti u glavu, pa ako ste kvrcnuti, ajte vi u vojsku.

Зависи како посматраш војни рок. Уколико то посматраш као неко непотребно срање које ће ти одузети 3, 6 или 9 месеци живота, наравно да треба да урадиш све што је могуће како би га избегао.

Уколико си 21 годину кењао о великосрпству, а кад је стигао тај позив покушаваш да се извучеш, онда је обичан кукавичлук и потез пичкице.

treba malo vojske da se uozbiljiš, al ne tih 18 meseci

Ništa pametno nećete naučiti u vojsci!

vidiš da si naučio da tolerišeš gomilu neopranih nogu.

:) pa brate nije aktuelno
a ovo drugo rat pa neodazivanje Nije toliki greh pobeći, kukavica sam pa me jebi, mnogo je gore ako si ekstremna kukavica da te pošalju na front. Ali one koji su goooodinama profitirali na račun tamo neke države, školovali se za oficire, dobili stanove od jebene JNA /u ovom slučaju/, dobre plate, status u društvu pa onda po izbijanju rata zbrisali ili kao neke naše poznate koji su kao miljenici režima sisali pare na ovaj ili onaj način, dakle profitirali pa onda naprasno postali mirotvorci a pre toga bili jako angažovani e takvim bi trebalo suditi.
Ja kad čujem tu čuvenu NIJE TO MOJ RAT a zadržao stan i sl. meni dođe da ga bijem
Pa je l' moj mamu ti jebem?

Зависи како посматраш војни рок. Уколико то посматраш као неко непотребно срање које ће ти одузети 3, 6 или 9 месеци живота, наравно да треба да урадиш све што је могуће како би га избегао.

Уколико си 21 годину кењао о великосрпству, а кад је стигао тај позив покушаваш да се извучеш, онда је обичан кукавичлук и потез пичкице.

Ja se otprilike slažem sa ovim ništa nije crno-belo svaki slučaj je drugačiji

Рат је друга ствар. Сматрам да уколико наша земља уђе у неки рат, без обзира да ли је политичка играрија, ратно профитерство или шта год да се догађа, дужност сваког Србина је да се одазове приликом мобилизације, јер уколико "није његов рат" онда ово није ни његова држава и слободан је да срећу потражи другде.

Рождество

Зависи како посматраш војни рок. Уколико то посматраш као неко непотребно срање које ће ти одузети 3, 6 или 9 месеци живота, наравно да треба да урадиш све што је могуће како би га избегао.

Уколико си 21 годину кењао о великосрпству, а кад је стигао тај позив покушаваш да се извучеш, онда је обичан кукавичлук и потез пичкице.

Objasnio.

уколико "није његов рат" онда ово није ни његова држава и слободан је да срећу потражи другде.

Normalno. I druga, tamo neka, država kad te primi kao pismejkera, ukoliko joj ratno zagusti ima pravo da te mobiliše za svoje potrebe. To je zakon. Npr. pobegao si iz Bosne u Tunguziju, Tunguzija te primi, da ti status izbeglice pustog, Tunguzija sledeće godine zarati s Rčmanijom njeno je legitimno pravo da te obuče u uniformu Tunguzije. Eto.

Ovde se neslažem i to nimalo evo recimo dođu obrazovci na vlast i hteli bi da se igraju rata i ti odeš na ratište i pogineš zbog par bolida

Рчманија лололо.

Свакако, а такви људи кад одјебу своју земљу, без проблема одјебу и Тунгузију и као многа наша поунијаћена браћа остану у процепу.

Деведесетих, кад су дошли по очуха да иде да рока Дубровник, само је уватио штуру преко баште и отиш'о на пецање. И треба и боли га курац. Какве курчеве везе он сад има са тим? Савршено га је болео курац за Слобу и Туђмане. И још су му отели део земље како би га населили избеглицама. Ал' за то се није бунио и сам је хтео помоћи.

За овакву земљу и власт не бих никад у рат ишао. Јер ме боли курчина.

За овакву земљу и власт не бих никад у рат ишао.

Зато је и таква.

За овакву земљу и власт не бих никад у рат ишао. Јер ме боли курчина.

+1

Jedino kad bih uzeo pušku u ruke, bilo bi zato što je moja kuća direktno ugrožena. Jebe mi se za spiku o patriotizmu i tim idealima koja se prodaje da bi neko zaradio pare. Svaki rat se vodi iz interesa, a patriote se koriste kao topovsko djule. Jebe mi se. Postoji profesionalna vojska, postoje zaludjeni dobrovoljci, oni nek ratuju kad već ne cene dovoljno svoj život.

slazem se sa varnerom i gambijem
kenja mi se od nekih likova iz mog okruzenja kojima je najveca zelja da zaratimo sa hrvatima
mislim, ovako su ok, al malo im je ispran mozak sa politikom

Да се разумемо, те добровољачке јединице и те паравојне формације су го курац.