Prijava

Nazalost,nisi potpuno u pravu,posto jedan broj redovnjaka je dolazio po kljucu,tj.slucajno su zavrsili tamo bez ikakve zelje i takvi brzo dobiju prekomandu,ali u svakoj generaciji ima jedan,istina,mali broj ljudi koji su tamo dosli sa zeljom da se dokazu,a brzo shvate da nisu u stanju da to ucine i onda jure veze da se skinu.....

taj deo nisam znao, poznajem jednog pravnika (odličan student) koji je bio u 63-ćoj ceo vojni rok, jako ga cenim... ja bih tamo verovatno umro treći dan...

Ako sam ja mogao tamo da prezivim,verujem da svako moze,samo mu treba malo vise volje i to je to!Ja sam tamo zavrsio zato sto sam pre toga bio u pilotskoj skoli i to me je kvalifikovalo kao dovoljno nenormalnog da bi tamo uspeo da se uklopim....Sto se sporta tice i fizicke spremnosti,ni na televiziji ne volim da ga gledam!
Kondiciju sam uz dosta muke stekao tamo,ali sam gledao da izbegnem trcanje kad god sam mogao i zato sam briljirao u drugim stvarima,kao sto je poznavanje ekspoloziva,oruzja i sl...

Ubijeni vojnik je Sašo Gešovski, nikad to ime neću zaboraviti. Njegov školski drug je služio vojni rok u mojoj četi, a njegovog se imena ne sećam, plakao je kao malo dete. Tad su digli moju jedinicu i poslali nas da "smirimo" situaciju. U Lištici izađe pet baba i stane ispred kolone, a general Milovan Zorc nas sve zaustavi, ni njegovo ime ne mogu da zaboravim, malecko govno meni do ramena, a srao nam je kad nemamo sedam listova toalet papira u džepu i iglu i konac u kapi pred izlazak u grad - kao da ću nekom da krpim kaput i brišem dupe u kafani. Negde sam to već pisao, ne bih da se ponavljam...
EDIT: evo setih se Makedonca - Efremov Sašo... jebemti, pre 20 godina je bilo...

Prelistah ja malo taj jutub, i vidoh negde ime tog Gešovskog...to je to, čoveče.
Ne znam, bolje da ne dodajem ništa, sve si reko...prođoše godine ko od šale.