Prijava

Ово што Лол написа мање-више има смисла већ. :)

Pa više smisla ima tekst "boc, boc, kuc, kuc, balkan, balkan" od ovoga.

Džimi, znam ko bi mogao bar neki tekst da razjasni ali mrtva usta ne govore.
Inače, ovaj argument za Divlje Jagode (njesra od benda) je u fazonu idi slušaj Cecu.
Ja vrlo retko obratim pažnju na tekst na prvo slušanje. Nekada čujem pesmu i po 5-6 puta, a da ne registrujem tekst.
Moje mišljenje za Krug i još neke pesme EKV-a je da nidje veze...
To mi nije prepreka da znam tekst napamet, pa čak i što je apsurdno - da je Krug jedna od pesama EKV-a koje mi se najviše svidjaju.

e jeb'la vas ja.
čovek je ozbiljan, šta spemujete i lupate gluposti.

ja lično smatram da je umetnička vrednost tih tekstova onako.. diskutabilna, ali su načinili veliki uticaj na zajednicu.
sada, ja sam se lično pre bavila subkulturnim grupacijama i uticajem muzike na društvenu svest.. i ne bih mogla da navedem konkretne primere kakav su uticaj dati tekstovi imali na omladinu tada.
ali.. mogu da proverim :)

Kao da sam umoran
I kao da sam star
Kao da je dosdno
Isuvis"e da znam

Ovde kaže da se umorio od analnog seksa i da mu je dosadio.

Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli,
On me nosi,
On mi opras"ta.

Kad se posvađa sa ribom, ona se izvinjava, nudi mu anal koji on ne može da odbije.

A Ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Ejakulacija.

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne
Kao da da da
Kao zabava
I kao dosada.

U njemu se javljaju vruće-hladno osećanja. Čas mu ona brani, čas on voli što mu brani, čas mu daje, a on ne bi. Čas je zabava, čas je dosada...

Eto, pesma "Krug" je o analnom seksu. :)

To mi nije prepreka da znam tekst napamet, pa čak i što je apsurdno - da je Krug jedna od pesama EKV-a koje mi se najviše svidjaju.

Оно, заразна је песма. Комерцијала пар екселанс. :)

ja lično smatram da je umetnička vrednost tih tekstova onako.. diskutabilna, ali su načinili veliki uticaj na zajednicu.
sada, ja sam se lično pre bavila subkulturnim grupacijama i uticajem muzike na društvenu svest.. i ne bih mogla da navedem konkretne primere kakav su uticaj dati tekstovi imali na omladinu tada.

Добро, то стоји. Они су као били бунтовници, па још урбани, па још ишли на демонстрације, па мир брате мир, па лудила... :)

Samo što onda pesma nije ništa posebno,pa je ljudima zanimljivije da tragaju za zajebanim dubokoumnim značenjima. :)

Upravo. Uhvatio sam sebe da tražim smisla gde ga nema, ali nekako bude logično kad drugi ljudi dižu na pijedestal bilo koji bend da počinješ da misliš da si nešto propustio. Lično sam mislio i za mnogo veće bendove od EKV da prave takve pesme, primere umetničkog ošljarenja, suptilnog nabacivanja da te uveri da je pesma zapravo dvosmislena i dubokoumna kada to jednostavno nije. A i te bendove sam slušao i obožavao bez obzira na to.

Мене ЕКВ смара. Мислим, ајде што морам да слушам чланове те популарне ЕКВ секте и њихове проповеди о томе како је Милан музичар над музичарима и највећи човек икада, него што морам да слушам управо оне који не воле ЕКВ, па смарају около како је ЕКВ срање.

Да тако кажем, у последњих годину дана је дошло до тога да ме више смара пљување ЕКВ-а, него величање истог. Мада је мртва трка.

Што се тиче самог бенда, моје мишљење је да је у питању просечан бенд без икаквог разлога уздигнут у небеса. Музика им умара, и мрачи. Толико мрачи да ни не стигнем те фамозне текстове да протумачим.

Да одговорим на Шерифово питање од прошле стране, немам ништа против њих, само смара ме то тражење смисла у њиховим песмама
Што не направе овакву песму:

Topli trag na usnama
miris blag u grudima
sve me na tebe podseca
nocas iz nistavila
opet krece lavina
srce opet predoseca
sneg mi donosi zlo
zar sam kriv ja za to

Ref.
Poslednji dah bi da dam
samo da mogu da znam
kome sad dises u dlan
s kim cekas dan

Sam sam i hvata me strah
a s neba beli ce prah
sakriti tragove sve
da ne nadjem te

Neka svi me ostave
neka me zaborave
sve bih ja to preboleo
ali necu nikada
sjaj iz tvoga pogleda
samo tebe sam voleo

Ref.

У којој је смисао - Јебем ти мајку курвештијо с ким си отишла из клуба синоћ док сам отишао да оцедим змију? И такође ко те је онда крес'о?

Ја мислим да постоји смисао. Мислим да им је дрога отворила неке путеве размишљања као на пример што је случај са Дорсима и ЛСД-ом. Капирам да је зато теже разумети.

Ti tekstovi dođu kao kad ovde uzme čovek pa napiše definiciju sa milion poređenja i stilskih figura i kuraca palaca, i iz svega toga ne ispliva nikakva poenta. I opet ljudi defku dižu u nebesa i uživaju u njoj i svašta nešto, ali to i dalje nema neku mnogo bitnu poentu.

Meni se sviđaju tekstovi i muzika ekv-a, ali pravo da vam kažem, ne znam da li sam dva puta u životu uzeo pa se zapitao šta im neki tekst znači. Ono, kao, boli me kurac, ima neke lepe reči koje prijaju ušima i to je to. Ko da slušam dobar instrumental. I generalno muziku gledam na taj način, pa ako nađem negde neku poentu super, ako ne, opet ok.

Што не направе овакву песму:

Ma napustila ih inspiracija nešto poslednjih godina... xDDD

Џими

Ово што Лол написа мање-више има смисла већ. :)

Slažem se. LOLova analiza je za Čitanku.

a bre, ne kontate džimija.
i šta znam.. oskar vajld je pis'o pod uticajem opijata.. i romantičari uopšte, ako se dobro sećam, pa im dela imaju neku poentu.. a ovo.. ne može se sa sigurnošću reći.. :D

Укратко: Текстови ЕКВ-а су мућење плитке воде, не би ли се она учинила дубоком малим падавичарима, револуцијонарима анархистима и осталим говнима.

Вреди напоменути да ја готивим њихову музику и може се рећи да их слушам.

Е сад ћу да питам ћалета. Милан му је био најбољи друг, он мора да зна нешто.

oskar vajld je pis'o pod uticajem opijata.. i romantičari uopšte, ako se dobro sećam, pa im dela imaju neku poentu..

Пионир у стваралаштву под утицајем велике количине опијата је заправо био Семјуел Тејлор Колриџ. Широј публици је његов рад познат преко ове песме:

http://www.youtube.com/watch?v=t7zk4as9kzA

Да тако кажем, у последњих годину дана је дошло до тога да ме више смара пљување ЕКВ-а, него величање истог. Мада је мртва трка.

Upravo to. :)

Nego, da ja probam sa tumačenjem ovog kruga, dosadno mi.

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.

Daklem, on je Bog, on stvara i uništava svetove, koji se mogu predstaviti u formi kruga. Omaž indijskoj filozofiji. :)

Vetar misli,
Vetar zna
Sve s"to znamo ti i ja.
On me voli,
On me nosi,
On me razbija.

Ali, izgleda da je vetar neka vrta bezličnog božanstva koje je još starije i moćnije od ovog Mladenovića, i ima moć da i njega vreneno razbije i raspe, u samog sebe valjda. Sve se menja, bogovi umiru, bla bla bla, paz koji je to filozofski kontrast sa početnim stihovima.

A ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Jebiga sad. :)

Kao da sam umoran
I kao da sam star
Kao da je dosdno
Isuvis"e da znam

Ovde se naš demijurg očigledno smorio nakon milijardi godina postojanja.

Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli,
On me nosi,
On mi opras"ta.

Ovde se osvrće na pravila, zakone, ljude i sve ostale zvrčke koje je stvorio u svom svetu. Njegov svet ga voli, daje mu snagu, oprašta mu što šalje zemljotrese i poplave, te on rešava da ga ne raspe u vetar već da ga skupi i sklopi i čuva.

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne
Kao da da da
Kao zabava
I kao dosada.

Sve u svemu, stvaranje svetova i upravljanje istima je zanimljiva stvar, ali nakon toliko eona može i da smori.

Nisam baš kompetentna za analiziranje pesama (jedva mi je profesorka poklonila trojku iz srpskog), ali me zanima

Кажем, ја сам на факсу на вежбама књижевности научио да проваљујем компликована значења и мотиве у поезији, али ЕКВ не умем да провалим.

Ovo me zanima, jel mi treba faks da bih ovo naučila ili dolazi sa godinama ili nikad ne dolazi? Jel loše recimo uz knjige čitati i interpretacije i mišljenja stručnih ljudi o knjizi? Pošto me jako nervira kad završim knjigu i ne kapiram poentu. Znam da je skretanje sa teme, tako da ću dodati:

Pošto volim EKV i gotovo sve što slušam podseća na EKV, mislim da pesme nisu napisane bez mozga a ni sa mnogo mozganja, već po nekom osećaju. Jer, kad spojiš tekst i muziku dobijaš savršenu atmosferu. Mislim, ne mora tekst da bude taj koji će da te pokreće u muzici. A jako rano sam počela da slušam EKV, tako da se nisam nešto specijalno bavila analiziranjem pesama, a mislim i da nema poente, pošto su bili pod drogama sve vreme. Nekad naletim na neku rečenicu koja me obori...