Prijava

Рекох још одавно да ћу да отворим тему о Брејкерсима, и никако да се сетим. Па ево, да урадим то сад.

Бенд који спада у сам врх наше рок сцене последњих тридесетак година. Наравно, са собом носе гомилу легенди са својих наступа у виду Цанетових одвала.

Које су вам омиљене песме? Омиљени албум? Ако сте их слушали уживо, какви су били? Да ли подржавате Цанетово подјебавање публике? (иако то, како пролазе године, све ређе ради) Како доживљавате његово ширење притив-турбофокл филозофије? Уопштено, овде можете да изнесете ваше мишљење од бенду и то како их доживљавате.

Спем строго забрањен.

Voleo bih da se popnem na binu i da šutiram Caneta,inače dobar bend.

s njedne strane ekv, sa druge brejkersi.
m...
brejkersiii!
http://www.youtube.com/watch?v=-0ujxNdLVLw&feature=related
ova mi je omiljena. najbliža. najdivnija.
volim je.

Читао сам негде да је Цане написао "Молитву" кад је за време рата видео неки срушени мост у Шибенику, на коме је писало "Партибрејкерс. Сад, шта је ту истина...

ne znam, ali meni je molitva pesma koja "u srce dirne".
dok me ova razveseli.. :)
http://www.youtube.com/watch?v=qYlrWCHUcQk
to je jedna od pesama iznad istoka i zapada, vladike nikolaja velimirovića :)

Њах, мени су Брејкерси и ЕКВ обоје без икаквог преког разлога издигнути у небеса... ОК им је музика и реално јесу легенде, али имамо много боље бендове...

Tegi
L0L
Њах, мени су Брејкерси и ЕКВ обоје без икаквог преког разлога издигнути у небеса... ОК им је музика и реално јесу легенде, али имамо много боље бендове...

Не видим како су Брејкерски уздигнути у небеса... Ако неко бежи од комерцијализације, и држи квалитет у односу на квантитет, онда су то Брејкерски, какав код тај квалитет био. АКо причамо о уздигнутости без потребе, онда причамо о ЕКВ-у и Ван Гогу.

Брејкерси су ми кул мање-више. Мада ме смарају ове новије ствари интензивно. Све један те исти риф и један те исти текст.

Што се тиче Цанета, неки пут ме блам ухвати кад га чујем кад се просерава, али волим да га слушам, јер ме насмеје. А не насмеје ме јер има неки посебан смисао за хумор, више је то 'види будалу како лупа' тип смејања.

Како доживљавате његово ширење притив-турбофокл филозофије?

То ми је шит. Не разумем те људе који се као боре против турбо фолка. Дође ми да се обесим кад чујем ону Слађану Милошевић како сере о томе. Брате, боље сељадија да слуша турбо фолк, него да ми својим слушањем онога што ја слушам умањује вредност те музике. Није рокенрол направљен за сваког.

Што се тиче песама... Мени је ова некако одувек била најјача:

http://www.youtube.com/watch?v=ZtXE_-pOBCI

Својевремено сам је у средњој школи слушао пре контролног или писменог кад ништа нисам научио. И помогне ми да извучем неку нормалну оцену. :))

Својевремено сам је у средњој школи слушао пре контролног или писменог кад ништа нисам научио. И помогне ми да извучем неку нормалну оцену. :))

То беше песма оног ћелавог из серија Синише Павића? :))

Не видим како су Брејкерски уздигнути у небеса... Ако неко бежи од комерцијализације, и држи квалитет у односу на квантитет, онда су то Брејкерски, какав код тај квалитет био. АКо причамо о уздигнутости без потребе, онда причамо о ЕКВ-у и Ван Гогу.

Слажем се да они беже од тога, али кад некоме кажем да су ми брејкерси њах, добијам - ЈЕСИ ТИ НОРМАЛАН, ПА ОНИ СУ КВЛТ!!!! Али то су најчешће они што су им били на једном концерту, ако и толико. Имам ортака којије трве фан к'о ти, па је дечко сасвим нормалан и не пизди кад их неко не воли...

Реално, они викенд фанови су најгори...

Брате, боље сељадија да слуша турбо фолк, него да ми својим слушањем онога што ја слушам умањује вредност те музике. Није рокенрол направљен за сваког.

Urbano, nema šta.

Слажем се да они беже од тога, али кад некоме кажем да су ми брејкерси њах, добијам - ЈЕСИ ТИ НОРМАЛАН, ПА ОНИ СУ КВЛТ!!!! Али то су најчешће они што су им били на једном концерту, ако и толико. Имам ортака којије трве фан к'о ти, па је дечко сасвим нормалан и не пизди кад их неко не воли...

Реално, они викенд фанови су најгори...

Сваки бенд има такве фанове. Најгори су фанови Металике и ЕКВ-а, а ја, искрено, никад нисам чуо за неког ко је таква ложана за Брејкерсе.

Све у свему, мани се њих, цени бенд по музици, а не по фановима. Уопштено, цени музику по музици, а не по фановима.

džimi je reko da je ova pesma patetična. džimi nema pojma.
:D

Подсећа ме на моје патетичне дане кад сам обожавао ту песму... :)
Свеједно, песма има јебачки риф. Мазнут, али ајде... Добро звучи.

ја, искрено, никад нисам чуо за неког ко је таква ложана за Брејкерсе.

Ја сам чуо. Зове се Пеки, мод је на Вукајлији. :P

Ја сам чуо. Зове се Пеки, мод је на Вукајлији. :P

Цссс

Ја сам чуо. Зове се Пеки, мод је на Вукајлији. :P

Peki, brate, je l' i kod tebe padaju kisa, grad, picke materine?

Пеки, ће покиснеш!