Prijava

Dakle, zanima me vaše mišljenje, vukajlijaša ima na sajtu od 7 do 107 godina pa me zanima, kako je to bilo u vaše/naše vreme a kako je sad? Da li su osnovne/srednje/više/fakulteti lakši nego pre? Da li se sada ide na kvantitet? Da li država želi da snizi kriterijume kako bi povećala procenat obrazovanih i visokoobrazovanih?
Otvaram temu podstaknut ovim testom: http://www.blic.rs/_customfiles/pdf/test-matematika-3.pdf
Obratite pažnju na pitanja, to je prijemni test za srednje škole. Dakle radi se na kraju osmog osnovne. Ja sam ovaj test radio pre 6 godina. Bio je (ne mnogo) teži. Sadržao je polinome i još neke zezalice sa geometrijom. Opet kažem nije bio mnogo težak ali ovo je smešno, podseća me na zapadnjačke testove (Amerika, Zapadna Evropa). Kuda vodi ovo?

Mnoooogo je opao.Ja sam ga radio pre 5,i bilo je teze,definitivno.I kriterijumi su za skole opali.A vodi ka tome da postanemo gomila debila,da znas samo jednu stvar da radis i da slusas sta ti se kaze,bez suvisnih pitanja.

Да, веома.

Ја сам га радио прошле године, и не знам дал сам био глупљи н'о сад ил' су сад стварно много снизили критеријуме. Одрадио сам га за десет минута изузев оног с пирамидом јер ту треба формула која није тешка али је се не сећам... Све у свему, задаци брука жива, дигла се џева ове године око пријемног и на крају рац...

Зато су нам деца све глупља и глупља, уопште реформисан систем школовања је глуп, са светом око нас и осталим гомнима...

jbte.. je l' ovo ozbiljno? o.0
ja što sam duduk za matematiku, ali doslovno duduk.. reših maltene.. sve o.0
a ovo prave debile od dece?
obradoviću majmunu!

Ja сам га радио пре 10 година и ово је пичкин дим за оно, макар ми се тако чини. :)

Мислим да је много лоше што постоје ти универзални тестови. Треба да постоје тестови различите тежине у зависности од тога коју школу уписујеш.

За двадесетак година "родитељи & деца" ће се жалити да им је и ово тешко.

Треба да постоје тестови различите тежине у зависности од тога коју школу уписујеш.

Osim toga, treba uvesti koeficijente, na primer, ja sam iz gimnazije poneo 38,44 boda za dalje školovanje. Bio sam prirodno-matematički smer.
A neko dođe iz npr. zanatske škole, bude sličnog proseka, nosi sličan broj bodova a konkurišemo za upis ekonomije. Neke škole treba da imaju koeficijente za množenje bodova, najviše ekonomska, zatim teže škole sa više teorije i sličnih predmeta sa ekonomijom pa tek na kraju zanatske (u ovom slučaju).

u jebote.... meni je prosle godine bilo mnogo teze, imao sam 3 poena :)

Koliko vidim ovaj test bih zavrsio sa najmanje 10.

Из које то гимназије Страјо?

Prva kragujevačka gimnazija u drugoj nemaju matematički smer.

Ko ovde dobije manje od 15-16 poena on je tard.

Ја га окачих на трансфер, јербо сам попиздео колико су деца ретардирана. Па јебемуматер, ја сам се за свој пријемни спремао месецима, убијо се од математике. Не смем ни да погледам какав је српски. И што је најгоре, подоста њих јако лоше уради.
Мени то значи само једно: деца су глупља из генерације у генерацију.

U jebote...Pa ovo bih ja uradio za 10,15 poena (a matematiku uopste ne znam skoro uvek vucem keca) za proslu godinu ne znam kakvi su testovi bili jel nisam polagao :)

Мени то значи само једно: деца су глупља из генерације у генерацију.

Ja baš mislim da nisu, nego da je obrnuto. Samo ih sistem čini glupljim nego što smo mi.

Мени то значи само једно: деца су глупља из генерације у генерацију.

Да сам мало већи параноик него што јесам, рекао бих да је то и циљ.

Daj bjež, onaj test je smješan...Ja ne znam samo kakvi su ga debili sastavljali...

Da li su osnovne/srednje/više/fakulteti lakši nego pre? Da li se sada ide na kvantitet? Da li država želi da snizi kriterijume kako bi povećala procenat obrazovanih i visokoobrazovanih?

Да.

У овој банана држави све може.

Prva kragujevačka gimnazija u drugoj nemaju matematički smer.

Па добро, реално је прва тежа од друге и уопште тај математички смер у Првој је зајебан, знам да су имали неки програм да се у шестом пређе у Прву, на математички већ тад (за нас, математичке геније) и онда не морам да радим пријемни ни ништа и замало да ме зајебу ал ја се преселим за БГ и извучем се :ДД

македонских денара

лоло, ко је састављ'о ове тестове, свака му част!

Јел ово тест за пријем у основну школу? лололо