Prijava

Vase misljenje o komunizmu (propraceno argumentima)

Ja sam ljubitelj komunista ali nisam komunista

Ja sam ljubitelj komunistkinja ali nisam komunista.

Protiv!

Razlog:

- Dovoljno je to što je OZNA uništila srpsku privrednu elitu (industrijalci, trgovci i zanatlije)

Уређење осуђено на пропаст после смрти диктатора, затим следи хаос. Примери-Кина, СССР, Југа

ДОЛЕ БАНДО ЦРВЕНА

Pitam za komunizam kao ideologiju (nevezano za istoriju)

Kina je i dalje komunisticka zemlja!

Pitam za komunizam kao ideologiju (nevezano za istoriju)

Kroz istoriju je dokazano da je ta ideologija nemoguća... osim na papiru.

protiv. glupa ideologija. protivna ljudskoj prirodi... koliko god ti se cinilo da si srecan, svako se smori i na kraju postane nezadovoljan.
zato nigde i nije funkcionisao, nego se pretvorio u diktaturu.

Kina je i dalje komunisticka zemlja!

За. за и ЗА!

Комунизам је реално најбоље уређење које једино може да спаси овај народ, јер ми нисмо створени за капитализам и за богаћење другог на наш рачун, него нам је потребна чврста рука...

Kina je i dalje komunisticka zemlja!

kina nije vise komunisticka zemlja, a i bila je samo na papiru, inace je diktatura... tamo su sve samo ne svi jednaki.

Комунизам је реално најбоље уређење које једино може да спаси овај народ, јер ми нисмо створени за капитализам и за богаћење другог на наш рачун, него нам је потребна чврста рука...

poistovecujete komunizam sa diktaturom, a to bas nije hteo autor ove teme :)

Kina je i dalje komunisticka zemlja!

Koji procenat kineza živi dobro?

Za. Bolje smo ziveli, imali smo vise para, a ljudi su bili zadovoljniji.

"demokratija" je nacin da se mase ucutkaju i da sljakaju za elitnu klasu za crkavicu
"komunizam" je nacin da se mase ucutkaju i da sljakaju za elitnu klasu za crkavicu.

ono sto ih razlikuje je promena u elitnoj klasi i promena u nacinu na koji se ucutkavaju mase.

ako hocete da pricate o komunizmu kao o necemu sto je zamislio karl marks, ne mozete da krenete sa treba cvrsta ruka kurac palac :)
to je upravo suprotno tome...

protiv. glupa ideologija. protivna ljudskoj prirodi.

++

Против. Комунизам и хуманизам = секуларни теизам. Уместо светог Саве, по школама виси Титина слика.

Не желим да делим имовину са другима, хоћу приватну својину.
Не желим да уживам једнак статус са сељаком који нема 3 разреда основне - желим разлику између умног и физичког рада.
Комунизам је само још један вид догматског мишљења које се прерушило, а треба га искоренити.

+ Марксова подела рада је куртон.

slusajte warnera, pametan covek, odo ja :)

poistovecujete komunizam sa diktaturom, a to bas nije hteo autor ove teme :)

Хвала што ми персираш :) Али нисам хтео да кажем да нам треба диктатор, него нам треба квлт личности као што је био један друг раније који би стао и рекао - Тако и тако! и све овце би га пратиле...

Evo Vam jedan primer...

Leskovac...
Preuzeto sa Vikipedije:

Sredinom XIX veka Leskovac je po veličini bio drugi grad u Srbiji, posle Beograda, a bilježi se da je imao trinaest fabrika tekstila, pa je zato kasnije i dobio nadimak "Srpski Mančester" koje se danas jako rijetko koristi.

Kada su komunisti ušli u grad, uhapsili su vlasnike fabrika, neke su ubili a neke osuduli na doživotnu robiju.
Neke fabrike su preseljene u Hrvatsku... veći deo.
U Leskovcu pre II svetskog rata je bilo predstavništo "Standard Oil", vlasnik te firme je Rokfeler. Naravno komunisti su srušili tu zgradu....
I ovo danas što nam se dešava je posledica komunizma.