Prijava

Interesuje me šta mislite o tome da npr. nacisti imaju slobodu da javno izražavaju svoje mišljenje.

Mislim da niko kome je u interesu da pokori celu planetu, bili to nacisti ili bilo ko drugi, treba da ima neko pravo.

Na šta konkretno misliš?

Pa ako pričamo konkretno o nacistima, pošto si ih pomenuo, oni bi voleli da istrebe sve što nije njihvoe vere, njihovog shvatanja i njihove ideologije. Ko normalan bi dao ikakva prava tome? Toliko je sve to diskutabilno da mi je već muka :)

Ne govorim o političkom aktiviranju nego o iznošenju njihovih stavova.

Pa zar nisu to njihovi stavovi? Pobij sve jevreje i ćao? Što se tiče konkretno iznošenja tih stavova, lično mi ne smeta, toliko ljudi ima na planeti, naravno da ćeš da imaš milion mišljenja i različitih pogleda na svet.

Ja mislim da bi to trebalo kao u Americi,prvi amandman i ćao.

Nek imaju biće ih manje, kad je zabranjeno onda je interesantno.
Zamisli da je u Americi to slučaj, još uvek bi visili crnci po drveću pokraj reke Misisipi. Ovako izadju na roštilj, kurče se sa novim tetovažama, zaple krst i ajmo kući sutra ponedeljak novi radni zadaci čekaju!

Извини, али јевреји ДЕЦЕНИЈАМА раде оно што су нацисти хтели да среде за неколико годиница. Исисавају капитал, слабе конкуренцију и притом су јако увредљиви кад им неко укаже на то,а довољно су моћни да могу да те туже за то.

Nek imaju biće ih manje, kad je zabranjeno onda je interesantno.

Ovo je ključ. Odlično rečeno. To je ta fora zabranjeno voće, zabrani nešto i očekuj sve više toga.

Jankoviću ovde uopšte nije reč o Jevrejima,skrenuo si sa teme.

Interesuje me šta mislite o tome da npr. nacisti imaju slobodu da javno izražavaju svoje mišljenje.

po definiciji sloboda govora prelazi u govor mržnje u trenutku kada šteti nekom trećem, tako da sloboda govora postoji, samo je fino upakovana i ograničena a samim tim i nacisti imaju ograničenje pri stavovima i svom govoru. Nadam se da je jasno šta sam hteo da kažem :)

Sloboda govora je kod nas tako definisana,ne i u svim ostalim zemljama.

Ja mislim da je u svim, možda grešim ali u suštini to je to, možda postoje manje varijacije. Sve u svemu, ne može da priča ko šta hoće i kako hoće, zamisli da se na mikro planu, recimo ovde na sajtu piše šta se hoće...zamisli na gradskom, pa tek na državnom ili međunarodnom nivou.

U Americi npr. nije. Pogledaj prvi amandman,garantuje SVIMA slobodu okupljanja i govora,pa i nacistima i KKK,bilo kome.

po definiciji sloboda govora prelazi u govor mržnje u trenutku kada šteti nekom trećem

Uvek šteti nekom trećem. Ako socijalisti na mitingu traže veće plate, oni štete kapitalistima. Ako konzervativci na mitingu traže manje poreze za bogate, oni štete sitomašnima jer neće biti kinte za socijalna davanja.

Nacisti se vrlo uredno okupljaju, iznose svoje ideje koje su upakovane u oblande (ta i socijalisti ne traže više komunizam i revolucije) i nikoga ne ugrožavaju fizički. Onda ima i kontra-miting i mirna Bačka.

Dakle, moj odgovor je - da, treba svima dozvoliti da izraze svoje mišljenje, osim ako ono nije direktno pozivanje na nasilje. To mišljenje može biti glupo, loše, manjinsko - ali svako ima pravo da kaže.

Sloboda govora je kurac.Apsolutizam je majka svega

skrenuo si sa teme

Не, нисам скренуо са теме, знам о чему причам.
Иста идеја може бити подложна забрани или бити одобрена у зависности на који начин је исказана.
Тако на, пример, групица која виче: ''УБИЈ, ЗАКОЉИ, ИСТРЕБИ, ЕКСТЕРМИНИРАЈ'' бива доведена под удар јавног морала и њима се забрањује да говоре.
Док неко други исту идеју спроводи у више корака:
1. Упознавање ''непријатеља''
2. Инфилтрирање
3. Подривање
4. Оштра пропаганда

и наравно да ће се јавно мњење и владајући апарат пре окренути таквима него онима који би да иду пречицом.

Jankoviću,stvarno ne znam šta da ti kažem nego da si pomalo istripovan.Koja bre crna jevrejska propaganda čoveče?
Tema je sledeća: javna okupljanja i sloboda govora na njima.

javna okupljanja i sloboda govora na njima.

Управо то. Њима је дозвољено да се окупљају, јер не износе директно насилне идеје, већ кроз низ проповеди навлаче масу око себе. Док нацистима није, јер они без устезања кажу да мрзе, а то у ''цивилизацијском'' друштву није пожељна особина.

Поента моје говоранције је:
Свако треба да каже шта мисли. Јавно.
Само, људи нису довољно паметни да могу да промисле, већ формирају мишљење на основу јавног мњења, а јавно мњење се, опет, формира од стране низа фактора. Тако да, у суштини, неправедно је тврдити да неко сме да има слободу говора, а други не сме. Двоструки стандарди.