Prijava

Da li raznorazni pokreti ovog tipa predstavljaju nekavu opasnost ili je to samo gomila celavih adolescenata koji su previse gledali history?

Мени личе као да су превише гледали Енимал пленет, а не Хистори ченел.

ili je to samo gomila celavih adolescenata koji su previse gledali history?

ovo + što ta gomila uglavnom maloumnika (kao što ih svaka velika grupa ima) može da bude veoma opasna i destruktivna.

Predstavljaju opasnost kolko i anarho-sindikalisti i ostale marginalne pojave!

Курац сине, Ратибор пали амбасаде олололо

@Petar Pan Pezo$
Nisam mislio na tu vrstu opasnosti
Da preformulisem
Da li je moguce da dobiju neki uticaj na politiku?

Ratibore bitni čoveče!

Па подоста Слобиних некадашњих национал-социјалиста су на власти и даље. Дачић, нпр. Што је најгоре, он је једна од светлијих тачака на нашој политичкој сцени.

Могуће је. Рецимо, ако неко друштво начисто осиромаши и не буде имало 'леба да једе онда може да дође у ситуацију да буде заведено овом или оном идеологијом. Да "схвати" да му је неко крив што је гладно. Једина разлика је у томе што је пре то могло да се деси, а сад исто може. Док ће убудуће моћи.

Ja sam negde na forumu pročitao da je JTU svojevremeno otvarao ovakve teme... možda sam pogrešno shvatio... nisam bio na sajtu u to vreme...

Ne bih baš trpao anarho-sindikaliste i neonaciste u isti koš. Sindikalci znaju za šta se bore...

Неонацизам? Одлична ствар. Идеалан начин да истакнеш дебиле и шљам друштва. Барем су на видном месту, где можеш да их посматраш.

Они су политичка организација само на један начин. Политичке фигуре манипулишу њима и финансирају их. Иста манипулација као са навијачким групама. У суштини, го курац уколико их не сретнеш у мрачном сокачету, био црн, био бео или жут.

neki ljudi stvarno veruju u neonacizam.protiv su toga da se mesaju sa drugim rasama znaci cuvaju svoju rasu misle da drugi narodi nemaju sta da traze na njihovoj zemlji itd,na taj nacin uskracuju pravo i svojim ljudima da imaju bilo kakve veze sa strancima.to bi se kaznjavalo sto je opet idiotizam

Ја сматрам да се разликујемо што је очигледно, али не сматрам да смо бољи.

Свако има своје предности. Некима од нас боље иде вођење планете, а некима од њих боље иде надничарство.

ma svi su ljudi isti,samo su klima i teren uticali na neke stvari

neki ljudi stvarno veruju u neonacizam.protiv su toga da se mesaju sa drugim rasama znaci cuvaju svoju rasu misle da drugi narodi nemaju sta da traze na njihovoj zemlji itd,na taj nacin uskracuju pravo i svojim ljudima da imaju bilo kakve veze sa strancima.to bi se kaznjavalo sto je opet idiotizam

Било би лепо када би нацизам био само то.
Неонацизам се у данашњим приликама лепи на исфрустрирану дечурлију, напаљене дегене који се ложе на агресивну реторику и који дркају на средњевековне идеале и војне успехе. А притом би се буквално усрали у рату. Расизам је, са друге стране, једно од исконскијих осећања човека, и не отклања се лако. Образовање у кући и школи би помогло, али знамо како ситуација стоји на том пољу.

ma svi su ljudi isti,samo su klima i teren uticali na neke stvari

Па, и не баш. Негде су се људи мешали са другим врстама људи, попут Неандерталаца и њихових рођака.