Prijava

Prema nekim najnovijim podacima, SAD ima 14,3 BILIONA USD spoljnog duga. Kao student ekonomije i neko relativno zainteresovan za spoljnu politiku, zanima me, šta vi mislite o ovome? Ima li svrhe izučavati ekonomske zakonitosti? Ima li svrhe uopšte raspravljati i pričati o ekonomskim pokazateljima?
Sve ovo, naravno uzevši u obzir da Amerikanci nikada neće vratiti dugove, a i zašto bi.

Treba dosta novca za finansiranje rata, to je jedan od razloga ovolikog duga. Takodje, zbog tog istog duga je i doslo do pada vrednosti dolara. Kako je dolar glavna svetska valuta to je uticalo i na druge zemlje. I cinjenica je da slabe kao ekonomska sila. A sto ce tice tih zakonitosti, Kina je najveci izvoznik i ima najveci suficit, ali im je standard zivota ispod naseg.

Jedu im Japanci industriju iznutra. Nisu oni zaboravili Hirošimu i Nagasaki.

http://www.kurir-info.rs/planeta/amerika-pred-bankrotom-91217.php
Al ovo može ladno da se stavi u transfer blama kako su samo snalažljivi

On je pozvao Kongres da podigne limit „ne bi li se očuvao međunarodni kredibilitet SAD i izbegle katastrofalne posledice po građane“

dug kini je takođe ogroman.a,zna se kolika je kina ekonomska sila postala.

"Problem u Americi može se rešiti pre svega štednjom, smanjenjem administracije, smanjenjem troškova u vojnom sektoru..."
Kina ima vise problema na lokalnom nivou, nego sa spoljnotrgovinskim bilansom.

Zabole me kurac ba!
Tema je glupa!

Što ne otvorite temu ' KREDITNA ZADUŽENJA GDINA SKOČIMIŠA ' pa o tome pišite!

Kini svi duguju. Uglavnom, Evropa ce uskoro postati beznacajno poluostrvo na azijskom kontinentu. A ameri, nema im spasa.

Reci skočko kolko ti treba za refinansiranje i šta imaš da daš za hipoteku :)

I da, ako ne budu vratili dug Kina će im pokupiti sve što imaju zato što Kina drži amerćke ćage!

Ameri su blesavi. Daju trećinu budžeta na tenkove i avione, i one smešne vojnike. Posle kampuju 10 godina u pustinji čekajući naftu, pa kad ispuše kurac sa kreditima, traže druge poljane. Jedino rešenje koje im ja vidim je da opet puste Mafiju da im sredi kasu, kao što se desilo sredinom 20. veka.

Skočimiš
Zabole me kurac ba!
Tema je glupa!

Skočko, što te ne interesuje? Meni su uvek zanimljive zverke koje se uzdignu i posle kolosalno razbiju buljaru o beton.

Данас сам лего 20 марака на слоту, али кога боли курац.

Ма Америка само споља и има дуг. Изнутра им црнци и јевреји праве срања а они се курче по свету...

ZATO ŠTO SAM I SAM DUŽAN KO GRČKA! il ko Amerka?

Lepo su počeli početkom dvadesetog veka, davali ogromne kredite Evropi za vreme oba rata, i to obema stranama. Odatle i njihovo bogatstvo. Samo sjebali su se kao Tito, jer su hteli da budu broj 1 i da se šire na Istok preko Izraela. Prc bato, Al Kaida.

Koga je briga za Ameriku? Ja ne verujem ni da Amerika postoji, sve je to masonska zavera...
Od kilograma žita se dobije pola kilograma brašna za hleb. To je jedini ekonomski pokazatelj koji ja poštujem iako sam završio ekonomiju.

UBR: Strajo, zar ti ne studiraš montažu? Čini mi se da mi to jednom reče...

Strajo, zar ti ne studiraš montažu? Čini mi se da mi to jednom reče...

Šone brate, Šone... :))
Pomešao si me, jedan u okeanu ekonomista.

VRATIĆE SE KOMUNIZAM! JEBAĆE NAM NANE!
VRATIĆE SE KOMUNIZAM! OPET ĆE DA SVANE!

jebemliga, meni je pod stare dane trebao papir da ne umrem od gladi kao drugi umetnici, izbor bio politika ili ekonomija - ja izaberem ono što je za jotu moralnije...