Prijava

Pih, kad sam glup za ove pojmove, ja pomislio da se radi o filmu.

Imao sam rotvajlera. Malo je reći da sam ga obožavao. Nije što je moj, ali je bio veoma pametan, često sam imao trip da razume srpski.

Ја тренутно имам златног ритривера али бих много волела да имам и:

http://www.typesofdogs.org/images/akita_inu3.jpg

мада су ми и хаскији и самоједи дивни...

Akita je prelepaaaa...al od japanskih, tj. od azijata moj faforit je Tosa inu
http://www.matsukennel.com/files/GrandpaSudo.jpg
pas kojeg ima retko gde u svetu osim u Japanu, inače ga koriste za sumo borbe pasa

Tose - velike, naborane, balave mrcine... Posedujem jednog, i mogu reci da je bilo divno odrasti uz takvog kera...

Ако би могао неко, ко има више искуства са псима да ме посаветује...
Имам ритривера, женку стару скоро седам месеци и много је немирна, цима , лаје доста, луди за другим псима и мачкама, онако хоће да се игра, млати репом, мада је у суштини весела али много немирна... да ли то има везе са дресуром (можда смо преблаги) или са узрастом или је једноставно таква по природи или све то заједно...
Не бих рекла да је размажена јер нисмо у фазону да је пуштамо да ради шта хоће али ми се чини да је некад сва у растројству, не зна где ће пре... Што се тиче активности, сваки дан иде у шетњу по неколико пута, пуштамо је и да се истрчи по околним ливадама колико јој је воља... али она и даље вуче као шашава, скаче к'о луда кад види другог пса... била је баш мала кад су је одвојили од мајке, можда и то има везе...
Да ли ће то престати кад одрасте, за једно годину дана или треба озбиљније да се позабавимо њеном дресуром?

probaj da je sljepnes onako po tintari i viknes na nju da ukapira neke stvari...

rekla bih da je takva jer je još mala, moja pudla je takva bila do skoro i prestalo je ludilo kad je proludovala prvo teranje. činjenica je da moraš da je nateraš da ti makar po boji glasa zna šta sme a šta ne. ja kad kažem NE, DOSTA, MIRNA i njeno ime malo oštrijim tonom odma bataljuje šta radi i dolazi mi na noge. kad napravi sranjce malo jače podvikni i uštini je za uvo taman da malo jaukne, posle par puta znaće da je zabrljala samo i od tvog podvika. koliko god da me je bolela duša kad je povučem za uvo, naučila je. i sad samo što ne progovori. a da... za mačkama juri kao luda i dalje, to im je u krvi. skoro je iskopala krticu u bašti, krticu koju je moj ćale jurio godinu dana. samo je skočila počela da kopa i op! inače francuska pudlica.-.-

Marijana P
Retriveri su po prirodi takva rasa, imaju dosta lovačke krvi u sebi, energija i adrenalin kipe! Plus, ona je još praktično štene. Sa dresurom ne vrijedi počinjati prije 9og mjeseca. Sad je možeš već učiti na komande tipa "NE!" uz blaži trzaj povocem ili ćušku po dupetu (nikad po glavi!), to će brzo naučiti. Pokaži autoritet, šta se smije a šta ne smije, kazna za zajebanciju, nagrada za kulturu. Ako je kažnjavaš, to radi odmah nakon učinjene pizdarije, posle ti je džaba. Trudi se da se ponašaš staloženo i ujednačeno kad si s njom, i da komande izdaješ uvijek istim tonom. Budi dosljedna pravilima. Uz malo truda, biće ko bombon.

Оће доживимо тему мало, а?
Ценим да има доста нас који смо љубитељи ове племените сорте.

moram ispricati o najbolesnije jebenom psu koga sam ikad video...caletov ortak ga drzi da mu cuva radno mesto i gajbu(posto zivi gde i radi)...mesavina belgijskog ovcara i sarplaninca
BRATE...veceg kera u zivotu nisam video,oni rotfajleri su za njega pudlice...plus to sto je jezivo agresivan...na 20 metara od njega usrao sam se gledajuci ga kako laje i pokusava da se otrgne lancu,a inace taj,caletov ortak je morao koristiti onu omcu za stoku,jer ona za kerove nikako nije dovoljno...na zalost nisam mu mogal prici da se igram s njim,jer je reko ovaj da nikako nije druzeljibuv za nepoznate glave...dan pre toga me ujeo jedan ogroman ker(al ni blizu velik ko ovaj) a ja hteo samo da ga pomazim...

daj da oživimo temu, jel ima neko iskustva sa mađarskim vižlama? mnogo lep pas, ali na nekim mestima kažu nikako pas za stan(imam i omanje dvorište), pošto je potpuno lovački pas, navodno mu teba pun kurac treninga i istrčavanja inače će da bidne nesrećna.. e sad na nekim mestima kaže da to nije tolko strašno. a imam već mešanca inače, koji podseća dosta na baraka sa slike gore, al ne znam od čega je. al boljeg kera nisam mogao poželeti majke mi. evo vižle:
http://www.mojpes.com/wp-content/uploads/1212-vizla.jpg