Prijava

Obavezno slike te samolin rase ovde da obesiš.

Gle, postoji pas-pandan pandi

Psi rase japanska akita, sta mislite o njima?

Имам женку пулина, прцала се са самоједом. На шта ће да личе штенад?

Bač daj slike ovoga imam pulina a pre nego što sam ga uzo hteo sam samojeda živo me zanima na čega liče
I kakav im je karakter

ako bih kojim slučajem nekog žešćeg psa tipa rot, staford, pitbul, kane korso i sl. ''obučavao'' kao tipičnog seoskog džukca kućnog mešanca, omanjeg crno-belog polučupavca, da se ne vezuje da trči po dvorištu fazon, ma ko prostu džukelu neku, da li bi imao onu agresivnu žicu u sebi?

to se i ja pitam?moj drug ima staforda, napravio je od njega mirnije kuce od pudle.neko malo kuce ga napalo on poceo da cvili, kad ga je drugi put napao onda je lanuo iz straha al je to kuce valjda videlo po lavezu da je mnogo jaci pa je odustalo.e sad mislim da kad bi jednom osetilo borbu onda vise ne bi bio tako dobar.mada niko ne zna za sigurno, kako ce neko kuce da se ponasa, ja gledam one pitove pune ljubavi i dobrote,igraju se sa decom itdda li kuce moze da promeni ponasanje?ne verujem da moze od dobrice zver da postane ali ako oseti borbu onda nece da je izbegava, moze da se desi i da zapocinje ponekad.a prema ljudima kako ce da se ponasa, sta znam.treba da im se stavlja korpa kad su na ulici a vlasnik kuci nek radi k

Ne. Agresija ne zavisi od toga. Bitnije ti je da povedes racuna o tome iz kakvog legla stene dolazi, da li je imalo kontakta sa ljudima pre progledavanja, kakva je keva i slicno. I naravno period socijalizacije sa tobom. Da ga navikavas na ljude od pocetka, da ga ne napravis anksioznim, da ne dozivi neku traumu. Ti psi znaju jako zajebani da budu ako kao stenci prezive neku traumu, prepravke agresije tako uzrokovane su mozda i teze za ispravljanje od agresije uzrokovane losom postavkom dominacije u coporu.
U svakom slucaju psa da trci slobodno van dvorista ne smes pustati.

Zabluda je da si stafordi i pitovi agresivni prema ljudima. Oni su zapravo genetski selektovani tako da budu agresivni prema drugim psima. Tako da borba sama po sebi nema veze kad je covek u pitanju, vec pravi ogroman problem u socijalizaciji sa drugim psima koji skoro pa nije resiv. Problem je kad staford kvrcne i napadne, jer je pas jak. On cak nije ni na vrhu nekih lista sto se tice ujedljivosti. Najujedljiviji pas na ovom svetu je koker spanijel. To je pas koji je po svojoj prirodi agresivan, ali je sladak pa ljudi zanemaruju, a i ne moze neku ozb stetu da napravi realno.

Lol. Nije bitno ako neki lik trenira pitbula za borbu, ako je ker iz dobre kuće i keva mu je pacifista nema ti tu ništa od agresivnog psa.

Edit: sojin komadić je

sta je tesko stavit mu korpu, i pas se navikne na to.verujem da bi mu bilo neobicno bez korpe kad bi se navikao na nju i mozda sam lajanjem trazio da mu gazda stavi korpu.,kazem, ima pitova stvarno dobrih.da, zavisi kakvo je leglo i kako se uzgajivac ponasao prema njima.ima tu mnogo faktora ali ne verujem da su svi pitovi agresivni.velika vecina jesu jer su im vlasnici uglavnom debili.najodvratnije mi je kad neko ceni kuce po snazi.kazem ja tako jednom coveku za nekog psa da je lep a on napravi facu kao da taj pas ne vredi nicemu jer nije jak.a taj covek je fizicki slab i sta misli kad bi njega drugi ljudi vrednovali po tome,kako bi mu bilo.

I da, ako uzimas psa, gledaj da nikad ne uzmes najrazigranije ili najmirnije stene iz legla. Raspitaj se dobro, pitaj jesu drzali stence u rukama dok nisu progledali, posmatraj leglo i kako se ponasaju dok su sa kevom. Ne uzimaj stene ispod dva meseca nikako.

ja imam dve macke, ova jedna ne preza ni od pasa.mislio sam da ce da nastrada ali ona svojim stavom uspeva da otera bilo kojeg psa;tvrdim da kad bi se ona iskezila i nakostresila da bi i borbeni pit bul podvio rep

Ovo sto labokv kaze. Pitove i stafove uglavnom uzimaju debili, ti psi zapravo pretrpe ozb maltretiranje i onda kvrcnu. Sam pit, staf ne vazi za agresivnu rasu, to je glupost. Oni su agresivni prema psima, ne ljudima, tu su zapravo jako inferiorni.

mene ujeo koker iz cista mira.

Koker ujeda iz cista mira stalno. U praksi kad vidimo kokera, brnjica se podrazumeva. A i imala sam kokera, taj se naujedao za sve pare

Ovo što kaže sojin. +1

kazem ja ovom, reko gle sto lep malinoa on kaze ma los ker znas sta bi mu uradio pit.mnogo je takvih ljudi i posle se cudimo kad neki pas napadne nekog i sto mje najgore krivimo zivotinju