Prijava

Mislim da naslov sve govori. Tema trenutno nije aktuelna jer se za sada NE PLANIRA izgradnja bilo čega značajnog na velikom ratnom ostrvu, čak je to i zabranjeno. Zbog činjenice da ostrvo predstavlja skoro netaknutu prirodu u samom urbanom centru, a uz to tamo su prisutne neke endemske vrste, većina smatra da ostrvo uopšte ne bi trebalo čačkati i da bi to čak bio zločin prema prirodi.

S druge strane, činjenica je da je lokacija tog ostrva VEOMA atraktivna, a i veličina ostrva uopšte nije zanemarljiva, i da bi se na njemu uz debela finansijska ulaganja moglo napraviti štošta što bi privlačilo daleko veću pažnju (i potencijalno pare) nego što je to sada slučaj, a u slučaju dodatne urbanizacije Beograda sa vojvođanske strane Dunava, veliko ratno ostrvo bi moglo možda čak u budućnosti predstavljati novi moderni centar grada.

Bilo kako bilo, u kom smjeru se kreću vaša razmišljanja:

a) očuvati netaknutu prirodu i ništa ne graditi na ostrvu
b) očuvati sadašnji karakter ostrva - ono bi i dalje bilo park prirode, ali uz izgradnju minimuma infrastrukture, tipa asfaltirane staze za šetanje, kiosci, rasvjeta na nekim djelovima, voda, struja, eventualno neki sportski tereni, par kafića, nešto slično kao na Adi
c) potpuno urbanizovati ostrvo, napraviti neki ULTRA-MEGA-GIGA kulturni i poslovni centar, povezati ostrvo mostovima sa sva tri dijela Beograda (NBG, stari Beograd, i Ča-ča-ča) napraviti od ostrva moderni centar Beograda.

Ja nisam za to. Pazi... ima toliko prostora uz reku koji moze da se iskoristi na podjednako dobar nacin. Kao npr. na Savi, sa zapadne strane Kalisa. Tu su sve kojekave udzerice i neka nepotrebna praistorijska brodska skladista.
Glasam za A.

Inace mislim da cak nije ni moguce graditi tamo jer je mnogo rastresito i nepogodno za vece objekte. Cak i da jeste moguce trebalo bi mnogo vise para nego da se to uradi negde drugde.

P.S. I sam teren na VRO je zajeban, u slučaju izgradnje, treba tu prvo dotjerati teren, napraviti nasipe i sl. a za to trebaju velike pare, zato ova tema gleda veoma daleko u budućnost.

Отварај више тема леба ти, форум умире. И смањи име овоме, јбт три реда.

Ово под Б је најбоља опција. У Ростову нисам могао да сликам пола ствари од зеленила. БГ је већ сам по себи превише сив.

Само је битно да се не понови онај ужас од Ехо фестивала.

Nek moderatori promjene ime u "Budućnost Velikog ratnog ostrva", ja ne mogu.

Занимљиво питање. Иако ми је најпримамљивија прва опција, дижем руку за другу. Било би океј да мало "уреде" околиш, да би га људи више посећивали. Или тако некако. У сваком случају, под три никако.

Од већих ствари можда рецимо мост за пешаке и бициклисте. Но то је малко зезнуто због речног саобраћаја, можда само из Земуна.

Mislim da je B opcija najbolja.
Još malo da se dotera plaža, poneki sportski teren i to je to. NA ostrvu je flora i fauna prebogata da bi se uništila urbanizacijom. Ako ne B, onda A...

Између А и Б, више ка А.
Само минимум инфраструктуре како би потенцијални шетачи и излетници имали где да пишају, серу и купе нешто чију ће амбалажу моћи да баце у канте за то предвиђене. Крај.
ВРО је бисер овог прљавог, ружног града и то треба да остане.

isti kurac B ili C jer u oba slucaja dovoljno remetis celu prirodnu pricu da ti dodje na isto

Tačan odgovor je pod b). Minimalno prilagođavanje ljubiteljima prirode.

isti kurac B ili C jer u oba slucaja dovoljno remetis celu prirodnu pricu da ti dodje na isto

Nije decxko. 95% ostrva je u šumi, a ovih 5% koriste kupači i ostali turisti. Kažem samo da treba doterati postojeći urbani deo, a ne širiti ga dalje...

otrgnuce se to. cim krenu nece stati. a i samo prisustvo previse ljudi smeta

I ja sam za uređenje ovo malo što se koristi, malo da se sredi plaža, onda jedna dobra monopolistička birtija izgrađena u tropskom stilu, suncobrani od trske, grubi stolovi s povoljnim točenim pivom i ribljom čorbom da prste oližeš.
I naravno poneki klozet.

Ja nisam ni znao da to postoji, do ove teme. Kako ljudi idu tamo? Ima neki organizovan prevoz? I naravno, što manje betona, nije priroda za svakoga, samo za divljake.
A

zanimljivo je da niko nije ni pomenuo opciju C, koja bi po meni bila najinteresantnija.
jebes pticurine, i sumu, imas to kolko oces po vojvodini, rgaj ogromne poslovne zgrade, kulturne zgrade, preseli muzeje tu, napravi pozorista i bioskope, podigni neki toranj kao simbol grada, ostavi malo sume u sred svega toga, izgradi kul mostove do tamo i napravi menhetn.

e sad, posto je ovo moguce samo u nekom paralelnom univerzumu gde je srbija bogata i razvijena zemlja koja ima visak novca za takve projekte, realno sam za opciju A, posto B ne bi privuklo turiste, vec pola beograda na jebanje, duvanje, drogiranje, rostiljanje i kenjanje po sumi.

EDIT:
opcija C bi u sadasnjem stanju samo zasrala ostvo "eksluzivnim stanovima", bankama, klubovima i ostalim sranjima sto i ovako imas visak po beogradu.

Ma da, stvarno nema prostora da se gradi, pa jedino mesto gde je netaknuta priroda treba uništiti... -.-

zezatore, aj ponovo procitaj post gore, i zakljuci, molim te, da je cela ona prica sta-bi-bilo-kad-bi-bilo, te da o ovome i nema svrhe raspravljati, jer su jedine realne opcije b i c

EDIT: a i b