Prijava

Шта би се десило с људима да диносауруси нису изумрли? Океј, знам да су људи настали много након нестанка диносауруса, али су диносауруси ипак били доминантна животињска група на Земљи, па би вероватно то и остали да нису вештачки збрисани са лица земље. Е, сад, мене ме занима како би њихов опстанак утицао на појаву људи. Да ли би људи успели да преживе поред таквих предатора? И како би диносауруси еволуирали? Тј. у шта?

Знам да има биолога и ветеринара на сајту који се разумеју у еволуцију и живуљке, па бих молио да ми неко да какав реалан сценарио.

Или ако неко има текст који говори баш о овоме, био бих захвалан.

Ljudi bi bili podređena vrsta i trebalo bi da se trude da prežive, ako uopšte to uspeju. Dinosaurusi bi nesmetano živeli i hranili se, a ljudi ne bi bili toliko razvijeni, tj. ne bi imali priliku da se razviju jer ne bi bili na vrhu lanca ishrane. Nešto slično kao u filmu "Planet of the Apes", samo ne sa majmunima, već sa dinosaurusima.

nisam previše razmišljao o tome, ali onako laički kapiram da bi ljudi nadjačali dinosaurse, kao što su i sve druge vrste... samo bi im možda trebalo više vremena...

a i ljude svašta zanima, u pičku materinu...

Па једино ако би била ситуација као са слоновима, да их нема на свим континентима... Било би могуће... А онда када би људи усавршили своје лукове, стреле, авионе и ицбм-ове, онда би диносауруси "пољубили своје дупе за збогом" као и многе друге врсте...
А опет, можда је и било неког интелигентног живота тада, бар у некој форми, па су их динџери растргли. х)

I mene zanima tekst ili neki film, dajte da vidimo to!!!
Mislim da bi bilo isto kao kod ostalih životinja. Pa i čovek mi je nekako neka vrsta životinje koja je evoluirala i postala ovo što jeste, sticajom okolnosti! Znači, ne bi nas bilo. Iako ja ne verujem u boga i tako to, nekako mi vvređa to inteligenciju, mislim da postoji nešto, nešto što je jače od ostalih sila koja nam je dozvolila da se mi kao ljudi pokažemo kakvi smo, a pošto smo evouirali u svinje trebamo svi da izginemo, kao i ti dinosaurusi! Bez zajebavanja. Dobra tema.

Па једино ако би била ситуација као са слоновима, да их нема на свим континентима...

Može i tako!

Е, сад, мене ме занима како би њихов опстанак утицао на појаву људи.

Pa, da li bi ljudi uopšte i nastali, za početak?

Mislim, to što je zbrisalo dinosaure možda je baš otvorilo vrata za nastanak ljudi...

I mene zanima, ako ima ko da je iole stručniji...

Позовимо Роса из Пријатеља! Можда доведе и Рејчел ;)

Позовимо Роса из Пријатеља!

On u 7. serijalu kolko ja znam dobija otkaz? Ne?

Dinosaurusi bi nesmetano živeli i hranili se, a ljudi ne bi bili toliko razvijeni, tj. ne bi imali priliku da se razviju jer ne bi bili na vrhu lanca ishrane.

Тако сам нешто и ја размишљао. Питање колико би људи успели да се развију до ступња на коме могу оружјем да надвладају диносаурусе.

А опет, можда је и било неког интелигентног живота тада, бар у некој форми, па су их динџери растргли. х)

Е, и о томе сам размишљао - колико је времена потребно интелигентним бићима да се развију на некој планети? Рецимо да претпоставимо са сигурношћу да живот постоји и изван земље, јер је немогуће да нигде, од толико милијарди планета, не постоје услови као на земљи, поставља се питање колико је цивилизација еволутивно и технолошки догурало даље од Земљана.

Е, ал' ово са слоновима не знам колико пије воду, јер слонови, колико знам, нису претња људској врсти били нигде, зато што су биљоједи, не? :)

On u 7. serijalu kolko ja znam dobija otkaz? Ne?

А мислио сам да ја превише гледам ту серију... хР

Да ли зна неко, јесу ли диносауруси изумрли пре или после оног митског раздвајања континената? Јер ја апсолутно немам појма кад би то требало да буде на мапи развојног пута мајке Земље...

ЕДИТ

Е, ал' ово са слоновима не знам колико пије воду, јер слонови, колико знам, нису претња људској врсти били нигде, зато што су биљоједи, не? :)

Да, то јес', лош пример али конташ поенту :)))

Да ли зна неко, јесу ли диносауруси изумрли пре или после оног митског раздвајања континената?

Imaš ovde nešto malo. Ali, moguće da je neko američko sranje, provali ih kako nas zaseravaju...
http://www.vesti011.com/2011/08/dinosaurusi-i-ljudi-u-istoj-epohi/

Ovo je kobjasnilo. Ne kažem da je nemoguće ali...

Dakle, pred nama je naučni dokaz da su ljudi i dinosaurusi živeli u isto vreme, i da su ljudi bili mnogo krupniji (imali su skoro duplo veća stopala).

Ovo mi je isto zanimljivo, ali je zrelo za diskusiju...

Prema Mojsijevom istorijskom izveštaju, koji su oni prihvatali, klimatski uslovi na celoj planeti bili su nekada ujednačeni, kiša nije padala, i u takvim uslovima život je bujao na svim meridijanima. Činjenica je da fosilni ostaci biljaka i životinja ukazuju na to da danas živi samo 1% organizama od onih koji su nekada živeli na našoj planeti.

Totalno sam se pobunio sad i moraću da stavim glavu u lavor...

I kako smo ih mi nazvali dinosaurusima? Odakle nama to?
evo i svega onoga što gore piše, samo ekranizovano.
http://www.youtube.com/watch?v=HOUiiY3f698
Ja sam gledao dve-tri emisije Na rubu znanosti, gledao sam i onu o vutri i meni je zvučalo zanimljivo, ali lik govori samo ono što njemu odgovara, dakle, govorio je samo o tome koliko je vutra zdrava, što je donekle veoma tačno, a svi mi znamo za crne rupe u sećanju posle naduvane glave... Tako da je to sigurno i ovde nešto srao, nemam pojma.

Murinjo, u toj emisiji o travi čovek uopšte nije sugerisao da se trava puši u neograničenim količinama (čak je i eksplicitno naveo da ne priča o tom načinu unošenja u organizam), već o koncentrovanom THC-u u vidu ulja, kao i o mnogo drugih mogućnosti koje imaš od industrijske konoplje u kojoj nema THC-a.
Oprostite na off-u.

Imaš BBC-jev dokumentarac o konzistenciji ljudi i dinosaurusa.
Edit Crna Guja je je linkovao.

Džimi, tebi baš mnooogo dosadno. :) Možda nisam stručnjak ali moje mišljenje je da se ljudska rasa ne bi ovoliko razvila da sudinosaursi i dalje živi.

Nisam siguran da nisu pričali o tome, Predražinjo. Odgledaću još jednom emisiju, pošto sam je i skinuo, ali mislim da nisi u pravu. Davno gledah:)
Ta emisija je bila svakako odlična, jebe keve kolko je edukativna. Nisam imao pojma da može se koristi kanabis i u poljoprivredi, industriji, kurcima, palcima, da nije nje.

Интересантан овај ББЦ-јев чланак. По њима, не би нас уопште било данас да је астероид промашио. Хм...

Džimi, tebi baš mnooogo dosadno.

Шта ћу, узмем да читам нешто што ми треба за пос'о, па скренем у погрешан смер и замајем се. :)