Prijava

ААА, па тога је било и код нас сигурно, исто је и то свуда. Сети се Зидања Скадра. Касније је замењено жртвовањем петла.

"Posle ovoga, od 28.Januara-1 Februara su samo svetkovine, bez zrtava."

HAhahahaha sastavili su čitava tri dana bez zrtava :)))

Или им је дошло људи са ватреним штаповима, а да не помињем богиње и остале заразе због којих су практично нестали које такође донете од истих људи...

i posle kazu ,kako su asteci nestali sa lica zemlje....cccc...svasta...nisam uopste znao sve ovo...hvala sto si nas uputio u gadosti asteka sad necu moci spaavati veceras...hehehhe....saim se...pozzzzzzzz

Mene su isto impresionirali samuraji...Ljudi su samo na cast mislili.Inajmanja sitnica koja bi ukaljala jednog coveka iz tadasnjeg Japana ili tek samuraja uglavnom bi bila kaznjavana smrcu.Obicni izdajnici kukavice i sl. bili su kaznjavani klasicnim pogubljenjem.Neki su bili veshani,zene su same sebi sekle grkljan i sl.Medjutim,samo su samuraji imali "privilegiju" da umru casno.To je bio ritual tzv. SEPUKU (ili hara-kiri -to je ustvari pogrdan zapadnjacki naziv za sepuku).

Prilikom ovog rituala postavio bi se tatami,tj. neka vrsta strunjace oivcena belim.Na strunjaci je stajao veliki beli jastuk.Samuraj u belom kimonu bi onda kleknuo na jastuk , odvezao kimono pokazao stomak.Iza samuraja obicno se nalazio neko veoma blizak istom (kaishakunin) koji je bio zaduzen da nakon obavljanja rituala u slucaju pokazivanja bilo kakvog znaka boli od strane samuraja,odsece glavu istom.Ljudi bliski samuraju su obicno klecali u cosku na distanci.Zatim bi samuraj izvadio noz i zabio ga sebi u donju levu stranu stomakate ga povukao prema desnoj,a zatim bi trebao zaokrenuti noz u stomaku i povuci prema gore.Vecina samuraja nije izvrsila taj zadnji potez iz ocitih razloga,jer ga je kaishakunin obezglavio verovatno posle izliva boli na samurajevom licu,ali malobbrojni koji su obavili ritual do kraja izvsili bi naraavno savrsen sepuku.Rez izveden do kraja je bio poznat kao "jumonji" .

Komentari?

e dobro sad me vec plasis jeco..heheh....

ja se ovamo ubi pricajuci o casti a ona mi zgadi rucak ....hehhehe ...salim se...ma ti azijati nisu sasvim na svom mestu...ali divim im se zato sto je to casan narod...bar tada bio..e da kad smo kod njih evo jedna glupa pitalicca u vezi sa kamikazama....

Zasto kamikaze nose kacige???????????

...Bezveze.... :D :D :D

Viteštvo me fascinira, pa i samuraji, mada je njihova filozofija koja uključuje suicidni protokol miljama daleko od mog shvatanja vrline. Treba da se ubiješ i pri tom ne pokažeš da patiš?!? Nije nego! Bio vitez ili ne čovek mora osećati bol, jer je tako sazdan. Kažu da kada zagaziš u srednje doba i jednog dana se probudiš i ne osetiš da te nešto boli, to je siguran pokazatelj da si umro:)

Možda se toliko divim viteštvu ,jer živim u vremenu kada se mnogo ne ceni čojstvo i junaštvo, a rođena sam u kulturi gde su se ove vrline vekovima zagovartale kao najviši ideali, pa se malo osećam prevarenom:(

" Junaštvo je braniti sebe od drugih, a čojstvo je braniti druge od sebe. " ( vojvoda Marko Miljanov)

мали офтопик:
2 бранкаја: Тихи Убица је он, а не она :)

ups izvini nadam se da se neljutish...moja greska...

Pitajmo kaizena da promeni ime teme.
To je moguce!Vapicu i ja sa tobom i probacemo jos vapaja daprivucemo!
Evo ovako i ja sam isto za to da se promeni ime.
Znaci prikuplajmo glasove za to da se promeni ime.Kad skupimo veliki broj glasova obavesticu kaizena preko PVT-a da dodje i razmotri ovo.
Spisak:
1.Jelena Tihi Ubica
2.echiancea

jebali vas glasovi bre vo vam na! ;p

Hvala Surovi puno!:*

Kurde dodji na moju temu.I kad budes video obavesticu te o svemu na PVT-u.

'Ajd da pričamo o Čajkovskom,to je tako zabavno...

Jel' se depilirala?

A jel' se prala?

Odvratno!Pa el barem prava kosu,genitalije,guzni predeo,pazuh i stopala!???!!!Jer to ne samo da smrdi i brzo se masti nego moze biti podloga za gljivice,rikecije i parazite ako se ne odrzava higijena u tim predelima.