Prijava

Малопре сам био у граду. Ушао у онај нови трамвај и видео људе који се ишчуђавају последњој речи технике, јебеном трамвају. Могао сам да чујем уздахе кад се преко разгласа чуло која је следећа станица, људи су вадили камере, мобилне и сликали исти. Људи на улицама се заустављали док је пролазио ОН, нови трамвај. Нисам сигуран да ли је неко дркао киту или нека џарала минџу, али не би ме чудило.

Да ли смо толико у курцу да је нешто што може да се види преко границе (не рачунају се црногорска, македонска и босанска), за нас постало недостижно? Па то је јебени трамвај, а не спејс шатл.

У суштини, стварно сам доживљавао вишеструке трансфере блама од силне еуфорије. Људи су у дотично шинско возило гледали као клинац у рингишпил. Јебено чудо.

Да ли смо толико колективно прсли? Шта би било да којим случајем имамо нормалне путеве или којим случајем метро?
Курче се како су на српском двору јели виљушком и ножем док су Немци јели прстима, а свршавају на невероватну појаву, какав је трамвај.

Јапанске трешње, мост на Ади, трамвај. Три светска чуда у претходних годину дана изазивају вреле уздахе старијих госпођа и задовољно глађење браде матораца, девојке у штиклама трче да би ушле у НОВИ трамвај, клинци се возикају по једну станицу. Велики број оних који беже од контроле као ђаво од крста не излазе из трамваја, па куд пукло да пукло. Мислим, шта који курац? Шта је толико посебно у том возилу? Трамвај к'о трамвај.

Е сад, због целе ситуације, ја се осетих као чудак, једини сам био који седи у трамвају и боли га курац за то да ли је нов. Зашто?

ЕДИТ: СПЕМ СТОП!

Таквим трамвајима сам се возио по Бечу. Ако нешто можемо да научимо од наших из дијаспоре, онда је то коришћење нових трамваја.

То јесте проблем, али није то ништа ново. То ти је менталитет "први ТВ у селу". Јебига, народ је такав какав је, и биће такав. А није ни комшилук ништа бољи.

Ја сам се возио по Прагу, али мени није јасна читава еуфорија око тако неке ситуације.

rem ljudi se voze istim tramvajem 30 godina mozda i vise,lupih al blizu sam pao.
Zemlja srbija- zemlja u kojoj 90 % stanovnista je hi tek ne upuceno, pa i u jebeni zvucnik koji govori koja je stanica (postavljaju sebi pitanje kako on zna koja je ovo stanica).
Ali ima i onih npr. kao ja kad udjem u bus sa klimom nekako se osecam lepo...naviko jadnicak na 50c i znojavi pazuh raspalog penzosa sto zdi pored mene.... EDIT : sta je tu cudno sto se ljudi ovde cude?

Ja se nikad nisam vozio sinobusom. :(

Sećam se kad su stigli oni zeleni iz švajcarske, isto jurili ljudi da se voze al im malo kvarilo merak što je retro... ču retro, matori tramvaji al za razliku od naših propisno preventivno i korektivno održavani i što je najbitnije - nisu vozili ovdašnju stoku nego tamošnju.

Ni njih ne znamo da koristimo, dan-danas ljudi promaše stanicu jer ne stisnu taster za otvaranje vrata nego se deru u drugi vagon "majstore zadnja".

Pa, bolje da se iščuđavaju "novoj" tehnologiji i pozitivno je prihvataju, nego da je odbijaju i spaljuju ljude zbog naprednih ideja kao što su to nekada činili. Zajebavam se.

Inače, to je posledica slabog putovanja kroz evropske zemlje. Većina ljudi voli jedino da ode na more da pere noge. Retko ko će otići u gradove, jer tu nema neke zabave, a i nema se para.

Mislim, nema se tu šta iščuđavati, svaka nova stvar je podložna takvim pojavama. Vozovi, televizori, automobili. Tako bi se neko sa sela čudio ajfonu, jer ga nije nikad video. A tebi je to dosadno, jer si već upućen u to. Sa druge strane, tebi bi bile čudne neke seoske stvari, jer ih po prvi put vidiš.

Kako i da se ne čude kad ujutro pročitaju u novinama naslov "Prvi svemirski tramvaj od danas u Beogradu".

Па јесте све то тачно, али је претеривање. Фазон је исти као кад сељака доведеш на двор, па све хоће да види, све хоће да пипне и тако то. Реално, смешно изгледа, а и ту се види менталитет, ок да им је драго што виде чист трамвај, нов трамвај, али они излази из тих оквира. Људи који стоје испред ужурбано ваде мобилне да забележе историјски тренутак. Човече.

А мислим да је пре то, људи се прже на срања из новина. Нико не би ни приметио та говна да се нису рекламирала. Ко онај мост што је светско чудо са оним пилоном: да се не форсира преко ТВ-а толико, нико не би приметио колико је "грандиозан" тај један пилон.
Проблем је у томе што се много мало ради и много мало обнавља, па се на сва уста прди када се набави један трамвај дрљави, а људи се онда ложе, јер ни они немају кеша да оду негде да виде боље.

ок да им је драго што виде чист трамвај, нов трамвај

AKo im je lepo što ga onda prljaju i žvrljaju? Stoka.

Prska osveživač prostora kad prdneš u njemu. FUJ. E ja ću baš da se vozim u smrdini matoroj.

Ja se nikad nisam vozio sinobusom. :(

E, to je vidiš iskustvo. Sećam se vozio se ranije nekim kaubojskim šinobusom Pančevo - Alibunar. To je bio doživljaj, prvo ga čekaš dva-tri sata nakon propisanog vremena polaska, to i nije tako loše, pričaš malo s ljudima. A i bude svakojakih, studenti s torbama i koferima, neko dete iz muzičke škole što tegli kontrabas, živina, mačke i budući psi čuvari uredno upakovani po kavezima, obramice i kante na sve strane. Uvek nađeš s kim ćeš da psuješ srpske železnice, mezi se sir i kajmak pretekao s pijace i pije domaća, prođe to brzo i veselo. Kad stigne bude malo guranja i psovki al se svi na kraju solidarno potrpaju na drvene klupe ko iz union pacifika, sve čekaš da ulete pat garet i bili d kid. Putem isto bude veselo, svi bliski i lepo upakovani ko dimljene sardine, još ako je leto niko uključujući i tebe ne miriši osobito a bogamu mnogi i otvoreno smrde, bez stida. Neki prozori mogu da se otvore a neki i ne, takvi su dobri samo da kroz njih gledaš kako pored voza proleću fazani i trče lisice i zecovi, bilo i toga nekad. I tako očas, za konvertibilnih sat i po vremena stigneš u Alibunar, pozdraviš se sa sapatnicima i izađeš.

Samo da oživim temu, pošto je malo ljudi videlo i iznelo svoje mišljenje.

Pa to je ništa Reme, jebeš tramvaj, nismo japanci, pa da smo navikli na tehnologiju. Mene brine činjenica da je Britanija u drugom sv. ratu najveći problem imala sa prestankom dovoda plina, a ja 2011 godine moram guglati da vidim kako izgleda plinovod. Zaglibili smo mi žešće...

Fora je u tome što nikad nismo znali bolje, pa je i ovo novo i nepoznato za nas.

Znači, mišljenje je da smo trenutno u kurcu. I meni se to čini, samo i dalje stoj da je totalno bezveze toliko oduševljavanje. Jebem li ga, ljudima treba davati na kašičicu, neke sitnice koje će da ih oduševe na neko vreme.
A fazon je što se jedini nismo oduševili i oduševljavali ja i neki čiča od 60 i kusur godina. Kako to toliko suprotno deluje na ljude i zašto?