Prijava

Koje sve znate?
Otprilike mislim na one koje svi svaki put pričaju kao da su istinite, taksista vozio devojku, dovezao je ispred kuće, ona mu rekla da je malo sačeka da uzme pare, on čekao 15 minuta i kad je video da ne dolazi on pokuca na vrata kuće, otvori neka starija žena, on pita za devojku, a ona mu kaže da je to njena ćerka koja je davno umrla bla bla...
Ili ova što je bilo danas-juče u novinama za onu duh devojku u venčanici.

Duh je zapravo mentalno poremećeni muškarac koji je odnekle maznuo vjenčanicu. Danas ga uhapsili...

E, ovako. Video sam ovu temu još davno, ali se ne setih ničeg na ovu temu, pa sam se sad živ namučio dok sam je iskopao. Jedna od najupečatljivijih urbanih legendi je jedna koju su mi pričali njih petnaestorica otpril'ke, i svi se kunu da je baš njihov ćale u to umešan. Naime, svaki mi je ispričao da mu ćale ode u kafanu sa ortacima, i pozovu konobara. Kad im je doš'o za sto, oni lepo naruče svega i svačega. Malo pričekaju, i kad im posle izvesnog vremena dođe konobar, onako, natrpan tanjirima, baš kod njihovog stola, ćale od mog ortaka (svakog od te petnaestorice), upita konobara koliko ima sati. Konobar na to, i pet, ni šest, nego okrenu svoju levu ruku na kojoj mu je bio sat, i ispusti pola tanjira na pod. E, sad dolazi do malih varijacija kod priča. Jedan kaže da su se posle tog njegov ćale i društvo skupili i otišli ne plateći račun. Drugi kaže kako je došao gazda kafane i istukao konobara pred punom kafanom. Treći kaže da je konobar istukao gazdu kad je ovaj košao da ga bije. Četvrti priča da se konobar vratio nazad, i doneo im neve porcije. Peti priča jedno, šesti drugo, petnaesti nešto sasvim sedamdesetpeto... Al' fora je u tome da svakom moraš da poveruješ, jer ako mu kažeš "pa pre 10 minuta sam čuo isto ot od Žiće", dobiješ etiketu nevernog Tome.

Тамо Неки, свих петнаесторица те је слагало, то је урадио мој стриц!

Evo priče koju sam ja čuo prije neku godinu a desila se ujaku druga mojeg druga, tako nešto.

Pošli neki ljudi na kampovanje u planinu, i izgube se ili im se neko sranje već desi i nabasaju na neku kuću. Pokucaju, otvori baba koji živi tu sa mužem, oni joj ispričaju što je i kako je i prime ih u kuću da prespavaju. Spremila baba da se večera, iznio deda neku domaću rakijupopiše je brzo svu. Polijegaše. Pomenuti ujak s početka priče (ili ko već) ožednjaše bio od one rakije te usta da se napije vode. Seti se da mu je baba rekla da u kuću nemaju ni vode ni struje, i još se seti da je vidio jednu čašu punu vode pored noćnog stočića. Uzme čašu i naiskap je popije. Sutradan kad su poustajali pita ih baba "da nije ko dirao onu čašu s noćnog stočića?", jesam ja veli ujak s početka priče ili ko već, ožednja sam bio od one rakije sinoj te sam popio svu onu vodu. A kuku mene crne sine, to nije bila voda, to deda pljuva u tu čašu pošto mu se usta pune pljuvačke kad skine protezu a i izbača šlajm, boluje od pluća... Lik je posle toga srmšao drastično i slabo otad jede, sve mu slika pred oči od te noći kad god oće da prinese nešto ustima.

Ово је нешто најјаче што прочитах у последњих три'ес дана.

Kostja, to je upravo o čemu pričam. Beše jednom situacija, gde mi jedan priča istu onu priču iz mog prošlog posta, a drugi ortak koji stoji do mene mu kaža "Aj ne seri, to je moj ćale uradio.", na šta mu ovaj prvi uzvrati da je govno lažljivo, i sve u svemu, jedva ih sprečih da se ne pobiju oko toga čiji je ćale zajebao konobara.

А јел зна неко од вас неког ко је ушао у такси и рекао: ''Прати онај ауто!''

Меша, ту причу сам и ја чуо давно, давно....

Ликовима који почну причу типа: зауставио ауто, показао му месечну карту за аутобус, лик се истриповао да је то пандурска легитимација и одвезао га где му је овај рекао; одма' отерам у пичку материну...

Ja znam sledeću.
Imo neki naš guzonja sina. I poslo ga u razne Njemačke da se škola. I jednog dana javlja se njemu sin i veli: "Stari, oženio sam se.". Stari guzonja sretan, njegov mali posto jebač i čovjek. Još ako je našo neku NAŠU tamo, ih! I tako, dođe i taj dan da se vidi snajka. I stiže bus sa mladencima. Ponosni guzonja okupio najbližu familiju i prijatelje da dočeka svoju čeljad. I izlazi sin a za njim PEDER! I umro čovjek guzonja.

Neki izvori mi rekoše da je prevozno sredstvo bilo avion, neki rekoše da je čovjek umro od srčani, neki od moždani, neki vele da nije umro.

Ja sam vozio lika, momak, 150 kila je u njega bilo, i pitam ga đe idemo tačno u naselje koje mi je reka, veli prati to i to auto, i poče nešto da mi priča, veli njih je petoro a ja sam sam, al boli me kurac, nisam pičkica, kad me ostaviš ti odma piči može bit zajebano. Ja poslušan momak kakav jesam, učinjeh kako mi bi zapovijeđeno. :)

ја знам ону да је миланче радосављевић био сахрањен са хармоником и цигани дошли да је пљасну и он усто из гроба и данас је жив.

meni je jedno 100 ljudi reklo kako je njihov deda/tata u osnovnoj školi na pismenom iz srpskog imao temu "šta je to hrabrost" i da je on napisao kao "ovo je hrabrost" i dobio 5

Vozio sam starijeg lika koji mi je pričao njegove dogodovštine a to su zapravo bili penzionerski vicevi, nego eto, čovek kaže da je to jjegovo žitije i ko sam ja da mu ne vjerujem i da mu se ne smijem ka da je to baš smiješno?