Prijava

Veceras je na Novom Zelandu poceo sedmi svetski kup u ragbiju. Ucestvuje 20 zemalja, rasporedjenih u grupe po 5 ucesnika svaka. Favoriti su domacini, Novi Zeland, poznatiji kao the All Blacks. O tome koliko ova reprezantacija zraci i jebe kevu mozete vise da procitate ovde. Izdvojio bih samo da su pobedili 75% utakmica koje su ikada igrali, da su jedina reprezantacija koja je barem jednom pobedila svakog protivnika sa kojim je ikada igrala, da su ikada izgubili samo od 5 drugih reprezentacija i da su prvi na rang listi svetskih timova oko 90% vremena. Naravno, tu je i famozna Haka - izazivacki maorski ratni ples, koji Ol Bleksi izvode pred svaku utakmicu. I naravno - nose crne dresove, kao i svi istinski opasni momci.

Ipak, pored svega toga, SP je uvek bilo Ahilova peta Ol Bleksa. Pobedili su samo jednom i to prvi put, a taj prvi put je prvenstvo odrzavano bas u NZ, davne 1987.

Realno, pored NZ-a, jedini timovi koji imaju sansu da osvoje kup su Australija, Juzna Afrika, Engleska i Francuska. Vels je ojacao u poslednje vreme i mogao bi, eventualno, da napravi iznenadjenje, bas kao i Irska i Skotska. Italija i Argentina su jake, ali ne toliko. Od interesantnijih timova, izdvojio bih jos i Rumuniju, Rusiju, i SAD, kao i autsajdere Gruziju. Naravno, tu je i pacificka skola - Samoa, Tonga i Fidzi, uvek solidni, ali ipak druga liga.

Tako da - navijajte za NZ, vekovne prijatelje srpskog naroda, (NZ i Srbija nikada nisu bili u ratu, a u par navrata su se bratski borili na istoj strani). Kao sto vidite - nemate sta da izgubite, barem u grupnoj fazi je sigurica.

Nakon ceremonijalnog otvaranja, u prvoj utakmici smo Tongi izbusili novi rc sa 41-10. Malo je dosadno kad navijate za Ol Blekse, jer 90% utakmica ocekujete pobedu zdravo za gotovo. Ali, proci ce i ta grupna faza, a u nasoj grupi je Francuska, koja nas je eliminisala na proslom SP, doduse malo na kvarnjaka, ali sta je bilo - bilo je.

Zvanicni sajHt: http://www.rugbyworldcup.com/

Брате, јесу то они што играју пре сваке текме неки лудачки плес?

Naravno, tu je i famozna Haka - izazivacki maorski ratni ples, koji Ol Bleksi izvode pred svaku utakmicu.

Тек сад видех ово, то су ти. :)

Јел има неки сајт за лајв бродкест?
Зар тај плес није забрањен? :)

Ма 'де забрањен, мислим да би престали да играју тај рагби кад би им забранили да плешу. Фазон, пола екипа се укења од оног плеса...

Јел им и даље игра онај главни батица? Он је мега зајебан!

@mylyca: valjda ima, znam da je pre bio prenos kod nas na nekoj levoj televiziji. Sigurno ima negde brodkast.
Ples nije zabranjen, ali ne sme bilo ko da ga izvodi, niti u bilo kojoj situaciji. Ne smeju da ga izvode zemske, na primer. Ima neke "svetosne" elemente.

EDIT: @Buksnetina: Ako mislis na Dzona Lomu-a, ne. On je imao operaciju bubrega jos pre 10-ak godina i od tada vise ne igra na tom nivou, nego se smara negde u Francuskoj. Ali imamo preko nekoliko vr' igraca.

Ako mislis na Dzona Lomu-a, ne. On je imao operaciju bubrega jos pre 10-ak godina i od tada vise ne igra na tom nivou, nego se smara negde u Francuskoj.

Е јбг.. Лик је објашњавао!

Ali imamo preko nekoliko vr' igraca.

Хехехе, имате, а? :) Србија ће вас разбити! :p

Jebi ga, Srbija se nije kvalofikovala. Navodno je Hrvatska zamalo upala, ali su ga i oni ispusili. Oni su jaci od nas u ragbiju, jer imaju trenerske kadrove sa NZ. Mislim, trenerske kadrove... kao sto NZ ima trenerske kadrove za vaterpolo iz Srbije i Hrvatske... evo recimo - ja, pa jedan moj ortak iz Splita, ono - znamo da plivamo i znamo da je lopta zute boje :)

znamo da plivamo i znamo da je lopta zute boje

И један скок на вугла, чисто да се не пропусти забавни део. :)

Покушавају код нас да оживе тај спорт (или амерички фудбал, стварно не знам која је разлика). На Ади се с' времена на време организују неке текме, турнири, курци палци..
Само ме занима какав је то турнир, кад у Србији целој има 4 или 5 екипа које су пријављене као ''профи'' клубови..

Americki fudbal nema veze s ragbijem, osim sto je lopta slicnog oblika.
A u Srbiji postoji BRK vec duze vreme, (Beogradski Ragbi Klub), prisutna je i "trinaestica" - nesto drugacija verzija ragbija, znam par ljudi koji amaterski igraju. Ali, nema u nas taj sport istoriju, iako je popularnost u porastu u poslednje vreme. NZ je ipak veci raponja u ragbiju nego sto je Brazil u fudbalu. Kod nas je prevelika konkurencija od basketa i fuzbala.

Americki fudbal nema veze s ragbijem

То ти кажем, појма немам, да ме је неко питао рек'о би да је исто, само што су Амери к'о Амери присвојили себи нешто што је туђе. :)

Kod nas je prevelika konkurencija od basketa i fuzbala.

Па то.. А, кад би у фудбалу били макар упола добри као у баскету, било би оправдано што је толика конкуренција.. Овако, остаје да се питамо..

Pa nista, evo gledajte sada kako se to radi, pa naucite :) Kad mogu Rumuni i Gruzijci da se kvalifikuju - zasto ne bismo i mi? Taman da im zaigramo moravca pred svaku tekmu, da suseru :)

Taman da im zaigramo moravca pred svaku tekmu

Хахахахаха, ал' би попадали. :))

Али ГРУЗИЈА.... Они су фазон у сваком спорту аутсајдери.. Као Сан Марино и Јерменија.

Gledao danas Arđentince i Engleze na Sport klubu. Ja navijam za Arđentince i Gruziju. Nadam se da će se svaki dan prenosti ragbi, a ne jebene teniske čelendžere za žene. Baš je zanimljivo kad vidiš bradate i glavate ragbiste, nikad ne bih rekao da su sportisti, više liče na mesare i drvoseče

Ухватих синоћ на кратко, Нови Зеланд играо против неких батица. Резултат је био 29-3, и тих 5 минута што сам пратио Зеланђани били испред гола (или чега већ) од ових. Комбиновали им испред казненог, ови нису могли лопту да пипну..

Ето још једног спорта којим можете да се бавите иако нисте талентовани ,само на силу ..... Добро , добро зајебавам се , ал неке позиције не захтевају много ума и тактике ....

Dobra tema. Gledao sam sa Tongom, ono je bilo smešno. Ne razumem se mnogo u ovaj sport, ali obožavam da ga gledam. Pravila polako upoznajem.

I da, navijam za Australiju.

U grupnoj fazi do sada nije bilo vecih iznenadjenja, osim sto je naravno Irska pobedila Australiju. To znaci da je:
a) na NZ bila "srica, srica, radost, radost", jer je Australija izgubila u necemu, od nekog, pa jos neocekivano;
b) da ce Oziji u cetvrt-finalu skoro sigurno da nalete na trenutne sampione, Juznu Afriku. Za NZ je ovo opet odlicna vest, jer eliminise jednog od dva najozbiljnija protivnika.

Inace, NZ u Subotu ima prvi ozbiljan test, protiv svog baksuznog tima, Francuske. Ipak, s obzirom da je ovo samo grupna faza, ocekujem ubedljivu pobedu Ol Bleksa.

Inace, evo malo video-priloga, u kojem jasno mozete da vidite sta se desi kada neka od repki koje nisu medju prvih 5 na svetu, (u ovom slucaju - Japan), izadje na crtu NZ-u, pa jos mrtvi ozbiljni. Ja sam bio duboko razocaran sto nije bilo 100-0. Doduse, igrali smo sa nekim sklj timom.

http://www.youtube.com/watch?v=3yrd0HKzMoc&feature=related