Prijava

Французи избацили Енглезе, Велс избацио Ирце. Контам да ће у полуфинале проћи и Нови Зеланд, а за текму Спрингбокса и Озија немам појма шта ће да се деси.
Него, има ли неко добар линк за следеће четвртфинале?

Boksi izgubili od Ozija, Ol Bleksi pobedili Argentinu, ali ne bas toliko lako kaoliko je moglo da bude. Argentina je u jednom trenutku cak i vodila, igrali su odlicnu odbranu, ali je NZ ipak uspeo da odrzi visok nivo kondicije i kvaliteta igre, tako da je na kraju ipak bilo 33-10 u korist momaka u crnom.

Znaci, u polufinalu igraju Australija - NZ i Vels - Francuska. Tipujem Francuze da pobede Velsane i da na taj nacin osiguraju finale protiv NZ-a, kao sjajnu sansu za revans Kiwija za cetvrtfinalni gubitak od Francuske pre 4 godine. Naravno, NZ prvo mora da pobedi svoje stare neprijatelje i rivale, Ozije. Statisticki, Australija nas nikad nije pobedila na Idn Park stadionu, (glavnom ragbi stadionu u Oklandu). Medjutim, Oziji su veoma opasan tim u eliminacionim delovima turnira, tako da ce to da bude veoma napeta igra.
Oba polufinala su sledece nedelje.

Polufinalne utakmice:

Francuska nekako pobedila Vels, sa 9-8. Kontraverzno, jer velski kapiten je iskljucen pod sumnjivim okolnostima i sudija je pod istragom. Takodje, Vels je promasio penal za bukvalno par santimetara 5 minuta pre kraja i tako propustio sansu. Tako da Francuska ulazi u finale, iako su izgubili 2 meca u grupnoj fazi!

Novi Zeland moze da odahne, jer je u drugom polu-finalu ubedljivo pobedio svog najveceg i najozbiljnijeg protivnika - Australiju, rezultatom 20-3. Rezultat je mogao da bude i mnogo gori za Ozije, jer je najbolji NZ suter povredjen, kao i njegova prva zamena, pa je Piri Weepu morao da izvodi slobodne, a to nije njegov specijalitet, tako da je oko pola suteva promasio. Ol Bleksi su bili daleko nadmocniji i odneli zasluzenu pobedu, nastavljajuci tradiciju od 24 godine bez poraza na stadionu Idn Park u Oklandu.

Tako da, u finalu su Francuska i NZ. Iako se na prvi pogled cini da ce utakmica da bude cista formalnost, sa Francuzima se nikad ne zna. Vaze za najnepredvidljiviji tim na svetu, a sa Ol Bleksima imaju vise uspeha nego sto bi neki rekli da zasluzuju; dva puta su ih izbacili iz takmicenja, poslednji put pre 4 godine, u cetvrt-finalu, sto je bio jedan od najbolnijih poraza za momke u crnom, koji su tada vise nego ikada vazili za glavne favorite.

Osveta ce biti slatka!

Haka za polufinale sa Australijom:

http://www.youtube.com/watch?v=g8CNB9GwW5A

Sjajan traj Ma'a Nonu-a, sa asistencijom brilijantnog Izraela Dag-a:

http://www.youtube.com/watch?v=oIz55vpy0BY

Iznenadio sam se kad sam video da ima ljudi koji ovo prate.

Australija zasluzeno pobedila Vels za bronzu, 21-18.

Ako iko jos uvek oseca blagi bol u regionu spolovila na bilo koju vest vezanu za ovu temu, NZ se ovaj put nije zagrcnuo u presudnom trenutku i uspeo je da u neopisivo napetom finalu savlada sjajne Francuze sa 8-7. Moram da kazem da se Francuska, (a pogotovo Francuzi), u poslednjih par godina zesce srozala u mojim ocima; pre godinu i po sam bio napadnut u Kaleu od strane 50 pijanih francuskih tinejdzera, jer su mislili da smo moji Kiwi ortaci i ja ustvari Englezi. Letele su flase, tekla je krv... Onda sam upoznao jednog naizgled finog Francuza ove godine, da bi se kasnije uspostavilo da je komunista! Fuj! Da ne spominjem terosristicki napad francuskih placenika na nas novozelandski brod "Reinbou Vorior" osamdesetih i njihove nuklearne testove na juzno-pacifikom atolu Mururoa devedesetih, pa na kvarnjaka izbacivanje Ol Bleksa u cetvrt-finalu proslog kupa.

Medjutim, sve to sam spreman da im oprostim nakon ove tekme. Igrali su k'o zmajevi, na haku su odgovorili svojim izazovom, formacijom slova "V" za "victory", iako su mogli da biraju boju dresa, iz postovanja su NZ-u dali da nosi crno, a oni su nosili rezervne bele, bili su casni u porazu i, iako su u toku sampionata bili gori, u samom finalu su bili bolji, ali ne dovoljno i da pobede.

http://www.youtube.com/watch?v=brk_RHoWlmk