Prijava

1. Sa kime su Kain i Avelj izrodili decu?

2. Zašto je Bog dozvolio da 800.000 Srba bude pobijeno u Jasenovcu, a da Hrvati pre nas uđu u EU?

3. Zašto Bog dozvoljava da se rodi dete bez udova, mentalno retardirano, neizlečivo bolesno? (dete koje ništa nije krivo, i manite priče da je to greh od roditelja)

4. Zašto Bog ima potrebu da stvara ljude i svet ili bilo šta drugo, ako je on savršen, a prema tome i potpuno kompletan?

http://3.bp.blogspot.com/-a-8LAwthM_w/UL01yUuo8CI/AAAAAAAABRI/h4pcZXGLCwk/s1600/BecauseICAN.jpg

800.000 Srba bude pobijeno u Jasenovcu

ma milion

Нек гледа, може само да гледа.

može i da ga duva opaa

Islamski Digitalni anđeo.

http://www.youtube.com/watch?v=IlOYE7udntc

Nisam odgledao cio, četr sata traje, al i to malo što sam vidio ismijao sam se više nego na cijelu trilogiju Hangovera.

"Once I saw this guy on a bridge about to jump. I said,
"Don't do it!" He said, "Nobody loves me." I said, "God
loves you. Do you believe in God?"
He said, "Yes." I said, "Are you a Christian or a Jew?" He
said, "A Christian." I said, "Me, too! Protestant or
Catholic?" He said, "Protestant." I said, "Me, too! What
franchise?" He said, "Baptist." I said, "Me, too!
Northern Baptist or Southern Baptist?" He said,
"Northern Baptist." I said, "Me, too! Northern
Conservative Baptist or Northern Liberal Baptist?"
He said, "Northern Conservative Baptist." I said, "Me,
too! Northern Conservative Baptist Great Lakes Region,
or Northern Conservative Baptist Eastern Region?" He
said, "Northern Conservative Baptist Great Lakes
Region." I said, "Me, too!"
Northern Conservative†Baptist Great Lakes Region
Council of 1879, or Northern Conservative Baptist Great
Lakes Region Council of 1912?" He said, "Northern
Conservative Baptist Great Lakes Region Council of
1912!" So I said, "DIE HERETIC!," and pushed him over."

С вјером у Бога
За краља и отаџбину

Juniore, a prije toga kako se govorilo?

1. Sa kime su Kain i Avelj izrodili decu?
2. Zašto je Bog dozvolio da 800.000 Srba bude pobijeno u Jasenovcu, a da Hrvati pre nas uđu u EU?

3. Zašto Bog dozvoljava da se rodi dete bez udova, mentalno retardirano, neizlečivo bolesno? (dete koje ništa nije krivo, i manite priče da je to greh od roditelja)

4. Zašto Bog ima potrebu da stvara ljude i svet ili bilo šta drugo, ako je on savršen, a prema tome i potpuno kompletan?

Zaboravio si 5, može li Bog, ako je svemoguć, da stvori toliku kamenčugu koju ni sam ne može da podigne?

Vjera je jedna mala ferero rocher kuglica upakovana u fini zlatni papirus koja pritom stoji na astalu, dok ja svoju potrebu za slatkim upraznjavam deljuci izmrvljeni coko biskvit kupljen u svislajon slatkoj kuci

Vera je, ko je steko, najlepše želje mračna čokolada, 101 posto kakao i minus jedan posto mleko.

Гори од било ког затуцаног верника, који би да се дигне у ваздух, да спали другог, ил шта слично, су истриповани атеисти који кењају о својој васколикој интелигенцији и супериорности над слабијим умовима који, ах!, нису тако научењачки настројени ко ови атеистички. У принципу, потпуно исти склопови ума, само што иду у различитим правцима и хране једни друге глупостима.

Ако верујеш или не верујеш, боли те уво дал неко други верује ил јок. Убаци по коју фору ил шта слично, ал нема потребе да неког омаловажаваш зато што верује или не верује.

Lepa je civilizovana razmena mišljenja, ali ponekad dođe dotle da mišljenje mora da pređe u delo, i eto odmah gadnih problema sa onima koji ne misle kao ti...

Гори од било ког затуцаног верника, који би да се дигне у ваздух, да спали другог, ил шта слично, су истриповани атеисти који кењају о својој васколикој интелигенцији и супериорности над слабијим умовима који, ах!, нису тако научењачки настројени ко ови атеистички. У принципу, потпуно исти склопови ума, само што иду у различитим правцима и хране једни друге глупостима.

Ако верујеш или не верујеш, боли те уво дал неко други верује ил јок. Убаци по коју фору ил шта слично, ал нема потребе да неког омаловажаваш зато што верује или не верује.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/10440835_10152419862816075_1329921979799180166_n.jpg
(napomena, ja nisam ateista, samo prilažem sliku kao adekvatan odgovor na tvoj post)

E, ovo je duhovito, ovo obraćanje :) Vernici ne utiču mnogo na one na vlasti, ljudi na vlasti imaju svoje bogove, Moloha i Mamona.

Гори од било ког затуцаног верника, који би да се дигне у ваздух, да спали другог, ил шта слично, су истриповани атеисти који кењају о својој васколикој интелигенцији

Ne ozbiljno, više bi voleo da se zatucani vernik digne u vazduh pred tobom, ili da spali negog drugog nego da čitaš istripovanog atejstu kako kenja o inteligenciji po internetu???
Ali stvarno misliš ovo što si napisao? Stavio si obe stvari na onu pravničku vagicu i ovo drugo je prevagnulo????

Vernici ne utiču mnogo na one na vlasti, ljudi na vlasti imaju svoje bogove, Moloha i Mamona.

Pa jes. Ovi na vlasti više utiču na ljude da veruju, tj. ne mora nužno da veruju, ali da budu članovi nečega, da pripadaju nekoj grupi, lakše je kontrolisati ljude po grupama nego individualce. Nije to neka mudrost, to važi hiljadama godina.
Koji će političar da propusti verski praznik a da ne ubere poene od glasača, da ne poželi mir i srećan praznik, ne slika se sa predstavnikom kulta, sa šamanom... To je vrlo produktivna zajednica. Obe frakcije imaju korist.

Eh, nekad su militantni ateisti dizali crkve u vazduh, dizali revolucije, danas postuju po internetu. Ateizam PROPO.

meni je sama reč ateista odvratna. Ne označava ništa u principu, a deluje gore nego reč terorista. Kao da uzmeš random čoveka na ulici i obratiš mu se sa ''antifilatelisto'' jer dotični ne skuplja markice ili neplaninar svako ko nije član planinarskog društva, ašahista, akockar, ili tako neka nebulozna kovanica. ljudi koji veruju treba da se međusobno dele prema objektu/stvari/energiji/tom nečemu/ima nešto/bogu u koga veruju, a ovi ostali ne treba da imaju posebnu oznaku. Obični ljudi.

"Ideologijom i religijom se bavi sirotinja"

meni je sama reč ateista odvratna. Ne označava ništa u principu, a deluje gore nego reč terorista. Kao da uzmeš random čoveka na ulici i obratiš mu se sa ''antifilatelisto'' jer dotični ne skuplja markice ili neplaninar svako ko nije član planinarskog društva, ašahista, akockar, ili tako neka nebulozna kovanica. ljudi koji veruju treba da se međusobno dele prema objektu/stvari/energiji/tom nečemu/ima nešto/bogu u koga veruju, a ovi ostali ne treba da imaju posebnu oznaku. Obični ljudi.

Upravo to, ne treba da postoji reč za ljude koji NISU retardi. Imaš retarde, a nije potrebno da postoje aretardi. Trololo