Prijava

Rusi pravoslavna braća. Inače 55% ateista tamo.

Ne ozbiljno, više bi voleo da se zatucani vernik digne u vazduh pred tobom, ili da spali negog drugog nego da čitaš istripovanog atejstu kako kenja o inteligenciji po internetu???
Ali stvarno misliš ovo što si napisao? Stavio si obe stvari na onu pravničku vagicu i ovo drugo je prevagnulo????

Очигледно да ниси упознат са тековинама Француске или Октобарске револуције, комунистичких система свуда где су се појављивали, тоталитарних атеистичких идеологија Азије и сличних благодети човечанства. И верници су убијани, исто као и атеисти.

Дакле, није битна сама идеја, него настројење будале која је способна да ради те идеје убија или малтретира било кога. То што је (вероватно) било више жртава у име неке од религија него жртава у име атеизма, не значи да ћу да слушам атеисту кретена који ми кења о томе колко је паметан и интелектуалан, исто као што нећу да слушам верника који ми кења колко је велики праведник.

Како си ти успео моје писање да повежеш са спаљивањима, убиствима и слично, и моје речи да не волим кењаторе ма са које стране долазили протумачиш тако да то значи да оправдавам било чије убиство, види сам са собом, то већ није мој проблем, нит сам стручан у тој области.

Nekropost druže, 7 dana ti je ovo jbg
Nije da ti je prvi sad

Pa okej ova tema nije spam. Neke teme zasluzuju da ih se ozivi Bohore, budimo realni.

Skini lok sa jebene teme u sred diskusije seces. Ako ne mozes da istrpis kritiku batali jebeno moderisanje.

Koje diskusije, tebra? Napisano je sve, složih se sa tobom, onu temu je otvorio Melk oko svog problema, to je rešeno, idemo dalje:)

Da li mislite da zapadna drustva (Jevropa + anglosaksonska prekookeanska pascad) polako postaju ateisticka/agnosticka?

Skoro sam procitao da u Berlinu 75% stanovnistva cite ateisti i agnostici. Berlin jeste specifican grad po strukturi ljudi koja zivi u njemu (dosta hipi, alternativan...), ali 3/4 jebene.

cijeli svijet postaje, ali zapad malo brzom ratom.

Amerikancima na novcu piše In God we trust, oni će teško postati ateistička nacija. Ja kad sam bio u Luksemburgu i Njemačkoj onih doner (kod nas poznatije kao giros) lokala brze hrane ima kao kod nas trafika, na svakom ćošku. To drže muslimani, uglavnom oni s Bliskog istoka i Turske (j jednoj radnji sam vidio kasicu prasicu za bakšiš lol), tako da ih taj nihilističko-hedonistički pristup može koštati u bliskoj budućnosti.
Vjerovanje u Boga neće nestati, to nam je utkano u DNK. Ali nacije i države mogu. I hoće...

Kakav je to govor mrznje prema zapadu? Da ti nije "prekookeanske pascadi" zivot bi ti bio u pola gori.

Amerika je biser planete Zemlje.

Da li mislite da zapadna drustva (Jevropa + anglosaksonska prekookeanska pascad) polako postaju ateisticka/agnosticka?

Normalno, to je sasvim očekivano. Mnogo ima analiza koje objašnjavaju razliku između Istoka i Zapada i ono što je najviše karakteristično za Zapad jeste da se odvajao subjekat od objekta pri čemu je "Zapadnjak" isključivao sebe kao subjektivnog činioca, a kroz nauku tražio objašnjenja za objektivnu materiju. Drugim rečima, enormno više pažnje, energije i resursa se ulagalo (i ulaže) u objašnjavanje apsolutno svega kroz matematiku, fiziku itd, dakle egzaktno, dok se sa druge strane od religije, duha, psihe pravi(o) bauk i potiskuje a odatle u mnogima sledi ili to da veruju zato što treba verovati ili se okreću ateizmu, što je diskutabilno i možda produkt čistog straha.

Плиду тролчино дабогда ти кућа за Божић горела уместо бадњака јебо те отац
Нисам Александар Вучић из млађих дана али мислим да никад није било нити ће бити боље кад су запад и америка умешали прсте, које су добро они учинили овде , не у Србији него на Балкану, народи се мрзе све више из дана у дан , епилог приче : курац један маљави са њима

Na Novom Zelandu Pastafarijanci su zvanično priznata religija. Što znači da niko ne sme da ti zabrani da nosiš djevdjir na glavi na posao, u školu itd, jer muslimanke mogu da nose hidžabe, Sikovi turbane i slično.

Inače - mislim da je Albanija bila prva zvanično ateistička država, (ne sekularna, nego baš baš ateistička), premda mislim da je to bilo za vreme komunizma.

Pastafarijanizam je priznat širom Zapada, par zemalja ga ne priznaje za religiju i to s pravom, jer je to parodija postojećih religija.
A dosta ateista, među kojima ima ljudi koje lično znam, bukvalno shvataju Bibliju recimo, i ne mogu se čudu načudit kako to postoje ratovi u kojima civili i đeca (!!!) ginu kad je Bog svemoguć i dobar lol
Što znam, meni religija djeluje kao dobra amortizacija ljudima, samo što ne umiju da barataju njom.

Pa pazi, na stranu to što ja lično smatram sve religije kao pogrešne pristupe duhovnosti, počevši od tri Abrahamske, nama najbliže, jer su zasnovane na neistinama i politički manipulisane kroz stotine, čak i hiljade godina. I sada recimo ja treba da tripujem da je recimo pravoslavna vera relevantna meni danas, kada je ona samo jedna sekta modernog hrišćanstva, koje je kao takvo totalno sjebano u pojam još od sabora u Nikeji 350. n.e., a i samo je nastalo kao neka politički motivisana verzija judeizma, koji je opet nastao kao politička alatka za hrpu čobana i brdjana sa bliskog istoka iz bronzanog doba. Imalo je sve to nekog smisla u određenom vremenu i na određenom mestu, ali danas sa razlogom postaje sve beznačajniji deo bilo kog slobodnog i razvijenog gradjanskog društva.
Što ne znači da podržavam jahanje popova i spaljivanje crkava, ali volim da gledam kako postaju deo tradicije više nego deo svakodnevnice.

A ovo za Pastafarijance - samo mi se svidja ta situacija gde recimo šef te nešto drka na poslu, ti samo počneš da dolaziš sa djevdjirom na glavi, ako ti zucne jednu reč - ti ga tužiš za versku diskriminaciju. Koja lolčina, jebote.

I realno - Mark Tven im je svima zavukao kitu kada je postavio pitanje zašto se ljudi ne mole za spasenje Satane, jer kao prvo on je najudaljeniji od Boga, što znači da njemu najviše treba pomoć, kao drugo poslušali bi Hrista i najviše bi se molili za najvećeg svog neprijatelja, kao treće pobedili bi Satanu ne mržnjom i silom, već uz svemoguću pomoć Gospoda, ljubavlju i hrabrošću i ne bi ga uništili već bi ga preobratili u dobro i spasli, kao četvrto onda više ne bi bilo iskušenja i bio bi opet raj na Zemlji i u svemiru, prešli smo igricu, hajde Bože daj nešto teže, jebem te u usta ona škrbava :-D

Они били католици, а ја православац...