Prijava

Čujem sad na radiju da će po nekim procenama broj žena u Srbiji uskoro prestići broj muškaraca. To znači da nas muškaraca trenutno ima više. Kako je to moguće? Srbija je u istoriji prošla kroz mnogo ratova, a u nekima od njih je gubila veći deo muške populacije. Na sve to, stotine hiljada Srba (više miliona u stvari) je otišlo u inostranstvo trbuhom za kruhom, od čega su veći deo muškarci. A danas je u Srbiji odnos muškaraca i žena u populaciji približno pola-pola. Slično je u celom svetu. Na koju foru? Sigurno postoji neko logično objašnjenje... Jel može neko da mi odgovori, da ne guglam bezveze? Spem je dobrodošao, ali voleo bi da dobijem i ozbiljan odgovor, a posle, modulatori, katančite... I da... Učio sam u školi da muškarci imaju veći opšti morbiditet (u većem procentu oboljevaju generalno, računajući sve bolesti), a žene veći mortalitet (više umiru). Da li je to razlog? I ako jeste, da li to znači da bi, da nije ratova, broj muškaraca toliko narastao u svetskoj populaciji da bi ljudska rasa izumrla zbog nepostojanja dovoljnog broja ženskih jedinki za parenje? Da li je zato rat u stvari čuvar ljudske vrste? Ili bi, da nije rata, najsposobniji muški primerci (koji su najviše ginuli u ratovima) ostali živi i zdravi i metodom kompeticije za mali broj ženki i posledičnom genetskom selekcijom stvorili od ljudi supervrstu? Da vas čujem...

Jebiga vozim se busom već sat vremena, razumite moju dosadu...

Bože kakva tema :) Jeste ekstra je rat, mislim da bi trebali češće da ga konzumiramo. U ratu inače nisu ni ginule žene i deca.

Pa "da", to i ja kažem!

Što se tiče strukture "do 50 godina" kod nas tu je približno fifti-fifti i uvek će da bude, nema šanse da žene nestanu, dok se rađa ljudi, biće i žena. Ako ljudi prestanu da se rađaju neće biti ni muškaraca, tako da smo u govnima nezavisno od polne strukture.

Globalno je broj žena nešto veći jer ih ima znatno više u kategoriji "preko 60", samo zato što imaju duži životni vek. U zemljama koje su mnogo ratovale procenat je još veći, recimo u rusiji koja je u drugom svetskom ratu pretrpela stravične gubitke pa sad imaš samo 85 muškaraca na 100 žena, među mlađom populacijom je verovatno bolja situacija.