Prijava

Релативно новија религија базирана на филозофским и спиритуалним идејама витезова Џедаја из франшизе "Ратови звезда". Поборници ове религије верују у постојање Силе, и могућност интеракције са њом, као и поштовање мораног кода који промовишу фикционални ликови у поменутој франшизи.

Џедајска црква нема официјелну доктрину, већ промовише став да сва жива бића деле Силу и сазнање о добром и лошем, и по томе се разликује од свих осталих религија. Такође, на честе примедбе да је ова религија није истинита, одговара се ставом да ниједна религија није истинита, већ само ствар вере.

У свету, ова религија је веома добро прихваћена, те се на пописима становништва све више људи изражава као Џедаји. Неке од земаља у којима је ова религија најраспрострањенија су Велика Британија (преко 400.000), Аустралији (70. 000) и Нови Зеланд (53.000 људи).

У Србији постоји Српски Џедајски покрет који броји преко 5.000 чланова. Верује се да ће после пописа становништва код нас, Србија ући у топ 10 земаља по броју Џедаја.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166604_192647557431699_190656287630826_651797_5978994_n.jpg

Које је ваше мишљење о овоме? Да ли бисте се некада изјаснили као Џедај? Да ли бисте умели да живите са Силом као звездом водиљом?

Sad sam se na popisu izjasnio tako, zajedno sa još pedesetak, uglavnom, likova, ne znam je li bilo koliko cura. Kad sam pričao, ovaj me je gledao i pitao ' kako ozbiljno? '. Nisam sad baš vjernik, ali eto, sviđa mi se ideja. Sve dobro od religija stavljeno u jednu. Moral i te fore. Mada moš bit i Sit, lagano..

Ја сам већ реко, изјашњавам се ко џедај на попису! Ајмо да престигнемо бритаце!

СИЛА!

Lolo To lole elem ja nisam čuo dosad za ovo al se već izjašnjavam kao mormon jbg lolo

Ово је много кретенски. Али леп знак, оно.

There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.

Ja rešio da budem džedaj lolo, a još i par njih koje znam takođe, a mislim da će i metalike sa trga takođe da se izjašnjavaju kao džedaji.

Заправо, ово је најисправнија идеја, која се највише поклапа с мојим начином размишљањем.

Џедаји су пичке.

http://static01.dernek.ba/dogadjaji-slikemale/18181-341567.jpg

Радеисти објашњавају.

НАЧИ ЗНАО САМ ДА СИ ТИ ОТВОРИЈО ТЕМУ!

Кажем другу "Види тема, Џедајизам! Сигурно Л0Л отворио!" и он неверуе.

Да ли бисте се некада изјаснили као Џедај?

Наравно.

Jebo te Rade da te jebo Rade, ne spemuj.

Ууу ал смо осетљиви на спем хихихи...

И није био спем јер сам износио своје мишљење. Ал ајде.

ne znam za ostale, ali ja se izjašnjavam kao radeista... A vi vidite šta ćete...

Изјаснићу се као атеиста, а националност ДАЛМАТИНАЦ. Морају да ме заведу како кажем.

Smarate sa Radetom više, bilo je zanimljivo neko vreme, sada je izlizano kao i jebeni Đovak.

Smarate sa Radetom više, bilo je zanimljivo neko vreme, sada je izlizano kao i jebeni Đovak.

Jao Filozofe, jebem te baš, ja sam hteo to da citiram čim sam vid'o naslov! :P

Ja sam džedaista odavno, ali nisam se izjašnjavao još ni na kakvim spiskovima. Ali sad sigurno hoću ako mi se ukaže prilika.

Realno, i kad bi bila zvanična religija, bila bi najrazumnija i najkorisnija od svih.

P.S. Stavljam na profilu da sam džedaista, predlažem i ostalima, da proširimo ovo što više.

Изјаснићу се као атеиста, а националност ДАЛМАТИНАЦ.

Zemljak, znači. Paz da te ne ubeleže kao dalmatiner.
http://dalmatiner.org/dalmatiner/media/huendinnen/dinah_portrait_frei.gif

A za džedajizam može, što da ne ako do popisa ne smislim nešto još gluplje.

Ок су њихове идеје али нема потребе измишљати којекакве керефеке. мисм као сад је он џедај, мсм смешно.