Prijava

Лука Богдановић се оженио, Пекмен кум. Коста Перовић ће радити припреме са тимом, нудим нам се неки Ел Амин Халид.

https://twitter.com/albaberlin/status/615154428816019456

Evo Gagi i zvanicno u Albi. Ne razumem svapski al tamo lepo pise da ce da ih usere od kosarke

Juče sam imao intervju sa Sašom Obradovićem. Čovek mi reče da je on želeo da dovede Gagija onako povređenog još prošle sezone. Ima Obradović ideju da Gagi možda bude vođa te neke nove Albe, pošto će ovi valjda prilično menjati tim.

Predpostavljam da to znaci da sigurno nece dobiti WC za EL.

Nego sta to danas FIBA organizuje sastanke sa velikanima?
Valjda pricali sa OLY, sledeci su Fener i CSKA.

Formiraju elitno takmicenje ,16 klubova, 8 licenci, 2 runde, final 4

Ništa im to ne vredi dok ne pričaju sa nama. :D

Predpostavljam da to znaci da sigurno nece dobiti WC za EL.

Upravo tako, Obradović računa da će pozivnicu dobiti Bajern. Doduše sa sportske strane to nije čudno pošto je igrao finale protiv Bamberga, ali je Bajern i finansijski moćniji tako da će Alba 99 posto igrati EC.

Predpostavljam da to znaci da sigurno nece dobiti WC za EL.

pa nije ti gonzo preneo sve-rekao je sale da najverovatnije nece igrati el. Jutros nije bilo sporta pa sam citao gonzov tekst

Edit: jbg sporo kucam na ovim androidima

Iz fibe javili da su spremni da njihova el krene od seprembra. Mislim da ce tesko uspeti, tesko da ce velikani tek tako uleteti u nepoznato a ulebova alternativa 99% krece od ove godine

Velikani ce da ulete ispicke ako im FIBA ponudi vise para,a to nije tesko jer trenutno EL ne nudi skoro nista ni osvajacu.
Al klk sam ja skapirao, ta FIBIna EL ukljucuje i one prozore za repku, a nisam siguran da ce to iko hteti

Ma ne verujem da ce vec prve sezone da predju ako nista makar zbog tv prava koja su im najveci izvor prihoda.

Ukljucuje. Minimum dva u toku takmicarske sezone(mozda i 4)

Inace, gonzo oces ti da napises rezultat i pre svega POVOD ovog satro sukoba izmedju FIBE i ABA lige ili cu ja? :)

Brate možeš slobodno i ti. Ja sam već pisao da sukob nikad i nije postojao, već je FIBA šiljila kurac preko leđa ABA, a glavni rat je sve vreme bio sa ULEB oko Evrolige. E sad ako ciljaš na ovo što je Bokan postao predsednik ili što se Ćoki dublje uvalio u rukovodeća tela, to nije bio povod sukoba, ali se može gledati kao neki krajnji rezultat.

Gonzo kazi menadzmentu da im jebem majku za onaj jedan list u sred novina sto visi

E sad ako ciljaš na ovo što je Bokan postao predsednik ili što se Ćoki dublje uvalio u rukovodeća tela, to nije bio povod sukoba, ali se može gledati kao neki krajnji rezultat.

Da, ciljam upravo na to, jer se ovde na dosta mesta i od dosta novinara moglo procitati da fibu NE INTERESUJE vlasnicka struktura lige, a ovde se najveca polemika i sastanci vodili oko toga. S obzirom da je coki ABA ligi to obecao u onom pismu, sve je jasno.
A to sto niko nece konkretno da kaze sta se JEDINO promenilo u ABA ligi je samo jos jedna potvrda.

Da, ciljam upravo na to, jer se ovde na dosta mesta i od dosta novinara moglo procitati da fibu NE INTERESUJE vlasnicka struktura lige, a ovde se najveca polemika i sastanci vodili oko toga.

Nisu ti novinari ništa pogrešili, mada su u početku sranja svi mislili da je to problem, čak i ovi iz ABA, pa je zbog toga i usledila čitava gungula oko promene strukture, ali se ispostavilo drugačije. Nemam ja nikakve iluzije oko toga, Čoki je iskoristio priliku koja mu se ukazala.
Kako neće niko konkretno da kaže, u Žurnalu si pre par dana imao čitavu stranu o tome, posle sastanka u Beogradu u Kraun Plazi.

i idalje se prica o reorganiziciji ABE kao jedinom uslovu FIBE a to uopste nije slucaj.
Ceo sukob je okrenut na promenu strukture vlasnistva i upravljanja, iako to FIBA nije zahtevala, i iz svega toga coki izlazi trljajuci ruke.
I sad ti reci da je ono pismo nebitno da bi se objavilo.

Изгледа да и Дало одлази, прави се тотални ресет, титуле само сан. Баш ме копка ко ће да игра.

Najveće pojačaje za nas, a i vest na tu temu:

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2015&mm=07&dd=01&nav_id=1010777

Zbog finansijskih problema izvesno je da će ‘crno-beli’ naredne sezone imati mladi tim, ali dobra vest za Partizan je da ostaju Edo Murić. Nikola Milutinov i Vanja Marinković.

Iz ove vesti deo. Znate kako, ne bih se bunio nimalo, ali zvuči nerealno. Sa Nidžom jurišamo na EK. :D

Koji EK rodjace, mi to ne igramo?

Inace, Sale Nacionale oce dodvede Milutinova u PAO