Prijava

јесте, још потпунији одговор би био, колонија спартанских партенија, потомака спартијатских жена и хелота. постављај.

Ко је разорио Тебу и оставио само кућу песника Пиндара поштеђену?

Aleksandar Veliki?

филип 2. чак? мада пре ће бити александар.

Aleksandar je u pitanju FAĐO, teraj. Za poslednju bitku, u pitanju je Kastilion.

Ko je bio prvi franački majordom koji je imao titulu dux et princips Francorum ?

Александар је у питању.
А за франачку да није онај отац Пипина Малог, како се зове беше

Пипин Херисталски

јеси дао антоновића царе?

Jeste Heristalski. Teraj dalje.

јеси дао антоновића царе?

ц

оћеш неки про тип?

про тип #1

прочитај карлову биографију од ајнхарда од 30 глава, која је ултра кратка а интересантна, и то пријави, па ће те скоро сигрно ајнхарда питати као извор. тога нема на списку литературе ал је једном пре сто година споменуо да може и ја прочито, ставио на прво место на оном папирићу који му предајеш и пито ме ајнхарда. иначе у 95 посто случајева пита нешто што си ставио на списак. мада нормално и остало научи за сваки случај. а књигу мож да нађеш у семинару за византологију.

хм, ај пробаћу то
колико захтева хронологију да цепам?

хронологију чега? уопште или биографије писаца и датовање дела и одакле докле иду?

пре свега биографије писаца, ово знам да морам да знам

па у суштини би требало, не могу сад тачно да се сетим ал биографије морају да се знају онако доста, и из које је породице и де је био и шта је радио и с ким итд, сад, дал године тачно инсистира, вероватно.

јебени извори

хахаха њелкам то стадиинг хистори. ја сам прочито ону његову књигу једно 6 пута минимум.