Prijava

Spado jesi li provalila da ja neam pojma o istoriji? Zapamtio sam Popokatepetl i Nabukodonosor jer mi je bilo smesno, a ovo prvo je vise geografija...

a ovo prvo je vise geografija...

Ovo prvo je načisto geografija.
Ne znam gde se to u istoriji spominje Popokatepetl.
Aj na pvt da ne spemujemo temu ljudima ovde

Sem ako ne misliš na trijumvire (tj. Marka Antonija i Lepida) onda stvarno ne znam.

Ne mislim na trijumvire, nego na dva čoveka koji su mu bili izrazito odani tokom svojih karijera, pa se nisu samoubili, odnosno otišli u progonstvo kao ova prva dvojica.
Recimo da su bili nešto kao ministar vojni i ministar kulture.

Zapamtio sam Popokatepetl i Nabukodonosor

Interesantno, svi to zpamte. A ti si zapamtio i svetog Savu i svetog Duju pride.

ministar vojni i ministar kulture.

Da nisu Gašić i Tasovac? lolo

svetog Duju pride.

Duja? Što sam ja neinformisana i religijski neobrazovana...

Nisam ni ja znao do skoro, ustvari je izgleda sveti Dujam patron svetac grada Splita, al su mu malo popkvarili ime za potrebe pesme.

E, Bože, bolesti...
Pa dobro, kad može sv. Sisoje, šta fali sv. Duji...

Vojni je Marko Agripa, ne znam...
Spada, ja sam rođen na prepodobnog Sisoja Velikog.

Ciceron i Marko Agripa?

Treba napraviti FK Sisoje.

Vojni je Marko Agripa

Tako je, pobednik kod Akcijuma.

Ciceron

Nije, njega su odma na početku upokojili.
Prezime drugoga se vrlo često koristi i dan danas u svakodnevnom govoru kao sinonim za pokrovitelja i dobrotvora umetnika, pesnika itd.

Prezime drugoga se vrlo često koristi i dan danas u svakodnevnom govoru kao sinonim za pokrovitelja i dobrotvora umetnika, pesnika itd.

Mecena?

Mecena?

Jeste, postavljaj.

Spada, ja sam rođen na prepodobnog Sisoja Velikog.

Nadam se da nije primenjen onaj običaj da se detetu da ime po svecu na čiji je dan rođeno... Čisto, tebe radi...

Jeste, postavljaj.

Možda bi bio red da pustite kolutića gore, pošto se on prvi setio Agripe. Ali evo ja ću dati pitanje, a on ako se ne složi, neka postavlja drugo.

Evo, ovo je relativno poznata stvar:

Koja je kapela kraj Pariza bila grobnica francuskih kraljeva i mesto gde su čuvane vladarske insignije i koji se kralj smatra prvim vladarem koji je tu sahranjen (ako znate godine, može i godine, mada, ja ih ne znam, iskrena da budem)?

HINT: Vladar je bio iz loze Merovinga i ima prlično zakovrtno ime

Vercingetoriks je prvi rekao Agripu, tako da ne znam, delite lapo-lapo. lolo

Ne znam, nisam videla ko je. Ali ja se Agripe (koji je daleko poznatiji od Mecene, pa i važniji možda čak) nisam setila, i nije u redu da sama postavljam. Ali evo vercingetoriks kad vidi, neka postavi pitanje, pa odgovarajte na oba, ili odgovarajte samo na njegovo. Čovek se prvi setio...

Sen Deni je, Spada.

Nadam se da nije primenjen onaj običaj da se detetu da ime po svecu na čiji je dan rođeno... Čisto, tebe radi...

Nisam, zovem se Stefan. Mada bih verovatno prokleo roditelje da su me nazvali Sisoje.

Sen Deni je, Spada.

Jes, Sen Deni.
Znaš li možda i vladara koji je prvi sahranjen u Sen Deniju?

Mada bih verovatno prokleo roditelje da su me nazvali Sisoje.

Samo mi reci ko ne bi?

EDIT: Nema veze ako ne znaš vladara, i onako je glupo, ali se toga tačno sećam iz druge godine srednje, jer su me zeznuli na takmičenju. Dakle: PUCAJ

Јао, па први владар је Дагоберт Меровинг!!1