Prijava

posle koje dve bitke je potpisan tridesotogodišnji mir(koji je trajao 15 godina zapravo) u peleponeskom ratu i koji je bio ishod?

mutavo pitanje, al neam inspiracije jbg

EDIT: Ubio sam kviz pitanjem lolo

dve bitke između atine i sparte, prvi deo peleponeskih ratova

Јесу то оне две битке, једна типа 424. у јужној Македонији кад су Спартанци јебали кеву Атињанима, а друга типа 423. кад је обрнуто било на Пелопонезу? И онај Спартанац, Брасида ваљда, умире?

ranije je ovo bilo cole.
ako hoćeš nastavi, nema smisla da kviz stagnira vako. posle će car da objasni sve i toeto.

Kurator jebe ne vadi

Car tu d reskju
Jedno je Koroneja, a drugo je, ša znam, pokolj u Megari?

Kurator jebe ne vadi

haha a baš sam ojebao.
na koroneju i tanagru sam mislio. i obe su pukli atinjani.
izvinjavam se na ovome, sledeće pitanje će biti u stilu koji narod je izgradio kineski zid.
kontiniju care

Kod kog mamelučkog vladara je Sava Nemanjić bio na audijenciji?

Nikad ne zaboravljaj "al", to je ekvivalent njihovog "ić". Vozi

"Ал" би био од, а "ибн" или "бин" је више "ић" илити син.

Netačno, "al" je određeni član u arapskom i ne ide nužno ispred imena mesta iz kog je neko- može ići i ispred imena profesije pretka/sebe, imena pretka, osobine itd. Tim više što bi se u slučaju da "al" referiše na neko mesto obično dodalo na kraju reči slovo "i". Primer: Hasan iz Bagdada je Hasan al-Baghdadi. Kao što vidiš, Kamil nema "i" na kraju, jer je "kamil" osobina.
Uostalom ja poredim sa -ić zbog učestalosti, ne zbog službe.

Па то сам и мислио, да ал има много већу функицу у арапском, па зато не може бити то ић код нас јер се не користи само за имена.

E ovako :D Pošto smo pomenuli Al-Kamila: Koji je njegov uslov bio da Fridrih Hoenštaufen dobije Jerusalim, prilikom pregovora 1229. godine? Uslov je vezan za sam grad.